Raphacholin C, tabletki na zaburzenia trawienia, 30 szt.

Produkt dostępny
15,89 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Preparat o działaniu żółciotwórczym i żółciopędnym. Pobudza wydzielanie żółci co, działa ochronnie na miąższ wątroby. Wzmaga ruchy perystaltyczne jelit.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: niestrawność - jednorazowo 1-3 tabl.; inne dolegliwości trawienne - 1-2 tabl. 3 razy dziennie, 30 min po posiłku; zaparcia - 2 tabl. 2 razy dziennie (rano i wieczorem) na 30 min. przed posiłkiem. Dzieci powyżej 10 lat i młodzież: w uzasadnionych przypadkach 1 tabl. 3 razy dziennie po posiłku. Jeśli po upływie 14 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Wskazania

Tradycyjnie w niestrawności, dolegliwościach trawiennych związanych z nieprawidłową czynnością wątroby (wzdęcia, bóle brzucha, odbijania, nudności, zaparcia), zaburzeniach aktywności skurczowej pęcherzyka żółciowego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ciężkie choroby wątroby, niedrożność dróg żółciowych i przewodu pokarmowego, ostre i przewlekłe stany zapalne żołądka i jelit. Nie stosować u dzieci poniżej 10 lat.

Skład

1 tabl. draż. zawiera: 75 mg wyciągu suchego z korzenia czarnej rzodkwi; 75 mg węgla aktywnego; 47 mg wyciągu z ziela karczocha; 40 mg kwasu dehydrocholowego; 15 mg olejku miętowego. Preparat zawiera sacharozę.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W przypadku kamicy żółciowej stosować wyłącznie po przeprowadzeniu indywidualnego rozpoznania stanu dróg żółciowych pacjenta. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy, nie powinni przyjmować preparatu.

Ciąża i karmienie piersią

Brak badań klinicznych w ciąży i okresie karmienia piersią. Niektóre składniki preparatu przenikają do mleka matki.

Stosowanie innych leków

Stosowany w dużych dawkach z lekami hipotensyjnymi i moczopędnymi może powodować hipokaliemię.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Działania niepożądane

Częstość nieznana: luźne stolce, kolka żółciowa, reakcje alergiczne.

Adres producenta/dystrybutora

ul. św. Mikołaja 65/68 50-951 Wrocław

Kod EAN

5909990070619

Przydatne wpisy związane z Raphacholin C, tabletki na zaburzenia trawienia, 30 szt.

Jak wybrać lek na wątrobę i drogi żółciowe?
wątroba
Jak wybrać lek na wątrobę i drogi żółciowe?

Leki na wątrobę, drogi żółciowe i wsparcie pęcherzyka żółciowego to jedne z częściej wybieranych produktów w aptece i sklepach zielarskich. Schorzeń wątroby jest mnóstwo i mogą one dotyczyć produkcji żółci, ale również uszkodzeń wątroby związanych z alkoholem i lekami lub ich połączeniem. Jak zatem wybrać lek regenerujący wątrobę i jednocześnie wspierający drogi żółciowe? Jakie składniki preparatów na wątrobę wzmacniają komórki wątrobowe (hepatocyty)?

Kamica dróg żółciowych - przyczyny, objawy, leczenie
kamica

Kamienie w drogach żółciowych mogą przez wiele lat rozwijać się bezobjawowo. Częściej dotyczą osób otyłych, płci żeńskiej i osób starszych. Jak leczyć kamicę żółciową? Jak zapobiegać formowaniu się kolejnych kamieni w drogach żółciowych i czy mogą się one same rozpuścić?

Ból wątroby - najczęstsze przyczyny, domowe sposoby na regenerację wątroby.
wątroba

Ból wątroby jest mało charakterystyczny i może mieć wiele przyczyn. Kiedy warto wykonać badania wątrobowe? Jak zregenerować wątrobę domowymi sposobami? Jakie leki działają ochronnie na komórki wątroby?

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 72h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety