Leki na wymioty i nudności

Leki na nudności i wymioty są pomocne przy zatruciu pokarmowym, w stanach długotrwałego i nasilonego stresu, u osób z chorobą lokomocyjną, przy chorobach żołądka i dwunastnicy, a także przy wielu innych schorzeniach.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 10

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 10

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Co na wymiotowanie i nudności przy chorobie lokomocyjnej?

Lek przeciw wymiotom jest często stosowany przez pacjentów, cierpiących na chorobę lokomocyjną. Problem ten dotyczy znacznej części społeczeństwa, a najczęściej zmagają się z nim dzieci. Aby poprawić komfort w czasie podróżowania, można sięgnąć po skuteczny lek na wymiotowanie i nudności. Bez recepty dostępne są tabletki z dimenhydrynatem. Przeznaczone są one dla osób dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 6 lat. Lek na nudności z dimenhydrynatem przyjmuje się na ok. pół godziny przed planowaną jazdą. Jego działanie utrzymuje się przez kilka godzin. Wśród najczęstszych działań niepożądanych, które mogą wystąpić w związku z przyjmowaniem tego środka, są zaburzenia koncentracji i senność. Dla wielu osób, w tym również rodziców, efekt ten jest dość pożądany i pozwala łatwiej przetrwać podróż.

Co na wymioty warto stosować?

Lek na mdłości z dimenhydrynatem może być stosowany nie tylko przy chorobie lokomocyjnej, ale również przy nudnościach i wymiotach mających inną przyczynę. Spośród preparatów bez recepty, skuteczne w łagodzeniu tych nieprzyjemnych objawów są również środki z imbirem lekarskim. Imbir zalecany jest szczególnie kobietom w ciąży, które mogą doświadczać mdłości przede wszystkim w ciągu pierwszego trymestru. Lek na wymioty zawierający imbir jest bezpieczny dla kobiet ciężarnych. Preparaty z imbirem na mdłości są również dobrze tolerowane, zarówno przez młodszych, jak i dorosłych pacjentów.

Lek na mdłości bez recepty

Co na wymiotowanie będące wynikiem zatrucia pokarmowego można stosować? Przy zatruciu pokarmowym bardzo ważne jest regularne nawadnianie organizmu. Częste przyjmowanie elektrolitów chroni przed pojawieniem się zaburzeń elektrolitowych w organizmie, które mogą mieć niebezpieczne konsekwencje dla zdrowia. Elektrolity to najczęściej zalecany lek na wymioty i nudności, wywołane zatruciem pokarmowym. Wspomagająco, można stosować również preparaty, które powlekają błonę śluzową przewodu pokarmowego. Tak działa np. koloidalny kwas krzemowy, który adsorbuje substancje drażniące i drobnoustroje, znajdujące się w świetle jelita lub wyższych częściach układu pokarmowego.

Lek na wymioty dla dzieci i dorosłych

Przyjmując lek na wymioty i nudności warto zapoznać się z zaleceniami producenta, umieszczonymi na opakowaniu lub zawartymi w ulotce. Wiele preparatów na mdłości można stosować niezależnie od przyjmowanych posiłków. Należy jednak uważać na ewentualne interakcje z innymi stosowanymi lekami. Niektóre tabletki na wymioty mogą bowiem zmniejszać ich skuteczność. Z tego względu, może zachodzić konieczność zachowania 2 godzin odstępu między lekiem na nudności, a innym preparatem. Nie wszystkie środki na wymioty mogą być stosowane przez małe dzieci. Ograniczenia wiekowe również znajdują się w dołączonej do leku ulotce.