Choroba lokomocyjna

Niedogodności wynikające z choroby lokomocyjnej mogą skutecznie utrudnić podróż. Dlatego już na etapie przygotowań warto zadbać o dobre samopoczucie i sięgnąć po środki, które pomogą w walce z chorobą lokomocyjną. W tej kategorii znajdziesz odpowiednie preparaty dla dzieci i dorosłych.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 14

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 14

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Objawy choroby lokomocyjnej

Choroba lokomocyjna pojawia się w przypadku podróży wszystkimi środkami transportu. Zazwyczaj jej objawy ustępują po opuszczeniu pojazdu i nie dają żadnych powikłań. Jednak dolegliwości, które się z nią wiążą mogą skutecznie uprzykrzyć wyjazd. Do najczęstszych objawów choroby lokomocyjnej zalicza się brak apetytu, osłabienie oraz złe samopoczucie. Mogą pojawić się także zawroty głowy, nadmierna potliwość, a także nudności i wymioty. Aby uniknąć wspomnianych problemów, warto przed podróżą zażyć odpowiednie środki. Znajdziesz je w asortymencie Apteki dla Rodziny.

Sposoby na chorobę lokomocyjną

Podstawowym i najprostszym sposobem na walkę z chorobą lokomocyjną jest siadanie przodem do kierunku jazdy. Ponadto kluczowe jest unikanie ciężkich posiłków przed podróżą oraz picia napojów gazowanych. Dodatkowo, warto robić krótkie przerwy podczas jazdy na przewietrzenie się. Przed podróżą natomiast zalecane jest przyjęcie środków na chorobę lokomocyjną na bazie imbiru. W naszej aptece znajdziesz preparaty tego typu w wygodnej formie tabletek, kapsułek do ssania lub syropu.

Choroba lokomocyjna u dzieci

Dolegliwości podróżne dotykają zarówno dorosłych jak i dzieci. W przypadku niemowląt choroba lokomocyjna w zasadzie nie istnieje; dotyka ona głównie dzieci w wieku 2-12 lat. Objawia się ona mdłościami, osłabieniem, bólem i zawrotami głowy. Aby uniknąć nieprzyjemnych objawów, można podać dziecku odpowiedni preparat. W naszym asortymencie posiadamy środki na chorobę lokomocyjną dla dzieci, które można stosować już od 3. roku życia. Proponujemy pastylki do ssania oraz syropy, które będą odpowiednie dla najmłodszych.