Poprawa wzroku - suplementy

Poprawa wzroku - suplementy

Zdrowy wzrok umożliwia nam poprawne widzenie i wpływa na naszą jakość życia. Wraz z wiekiem często dochodzi do jego pogorszenia. Jednak problemy ze wzrokiem coraz częściej zaczynają dotykać także ludzi młodych. Jest to związane z prowadzonym przez nich trybem życia oraz spędzaniem wielu godzin przed ekranem komputera czy smartfona. Aby poprawić komfort widzenia, warto sięgnąć po specjalne suplementy diety zawierające składniki wpływające na wzrok. W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór tego typu preparatów.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 53

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 53

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Co stosować na poprawę wzroku?

Współcześnie spędzamy coraz więcej godzin w ciągu dnia przed ekranem komputera, telefonu lub laptopa. Niekiedy jest to związane z pracą, którą wykonujemy. Często jednak korzystamy z danych urządzeń w naszym wolnym czasie. Z tego powodu stale jesteśmy narażeni na kontakt ze światłem niebieskim, które oddziałuje negatywnie na nasz wzrok. Jest ono emitowane przez urządzenia elektroniczne i oświetlenie typu LED. Jednym ze skutków jego działania są problemy z jakością widzenia, które występują przed okresem starzenia. Na przykre dolegliwości ze strony oczu najczęściej skarżą się obecnie osoby młode, a także dzieci i młodzież.

Podstawowym działaniem, które możemy podjąć, aby oszczędzać nasz wzrok jest zmniejszenie liczby godzin spędzanych przed ekranem. Dodatkowo, warto wspomóc się suplementami diety, które dzięki zawartości odpowiednich składników mogą poprawić komfort widzenia. W Aptece dla Rodziny znajdziesz szeroki wybór produktów danego typu w postaci kapsułek oraz tabletek.

Suplementy na poprawę wzroku

Do problemów ze wzrokiem wynikających z długotrwałej ekspozycji na światło niebieskie zaliczamy także zespół suchego oka. W przypadku leczenia danej dolegliwości dobrze sprawdzają się krople do oczu o działaniu nawilżającym. Tego typu preparaty również są wskazane jako wsparcie w przypadku pogorszenia wzroku. Przede wszystkim jednak warto sięgnąć po suplementy zawierające odpowiednie składniki.

Wśród substancji wpływających na jakość widzenia wyróżniamy:

  • Luteinę – jest to związek będący silnym przeciwutleniaczem. Chroni on oczy przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Dodatkowo filtruje szkodliwe dla naszego wzroku promieniowanie UV. Luteinę można znaleźć w niektórych produktach spożywczych m.in. w jajkach, zielonych warzywach liściastych i owocach cytrusowych.
  • Kwasy omega-3 – regulują ciśnienie krwi, które pośrednio wpływa na funkcjonowanie narządu wzroku. W gałkach ocznych znajduje się bowiem spora ilość naczyń krwionośnych wrażliwych na niekorzystne zmiany ciśnienia.
  • Witamina A – jest to substancja, której głównym zadaniem jest ochrona naszych oczu. Dodatkowo witamina A przeciwdziała suchości oka, a także wykazuje działanie antyoksydacyjne.
  • Witamina C – wpływa na zabezpieczenie kolagenu znajdującego się w rogówce oka, co pozwala na utrzymanie prawidłowej kondycji wzroku.

W naszym asortymencie znajdziesz suplementy diety, które zawierają wymienione wyżej składniki. Dzięki ich stosowaniu będziesz świadomie troszczyć się o oczy, które muszą posłużyć Ci całe życie. Sięgnij po kapsułki i tabletki ze specjalnie skomponowanymi składnikami wpływającymi na wzrok.