Leki na serce i krążenie
Leki na serce i tabletki na krążenie wspomagają pracę układu sercowo-naczyniowego. Wpływają korzystnie na wydolność mięśnia sercowego, wzmacniają ściany naczyń krwionośnych i wspomagają przepływ krwi.
Tabletki na serce bez recepty
Leki na serce wspierają funkcjonowanie tego narządu. Choroby sercowo-naczyniowe występują w społeczeństwie powszechnie. Ich główną przyczyną jest niezdrowy tryb życia, otyłość, palenie papierosów, podwyższony poziom cholesterolu we krwi, a także niska aktywność fizyczna. Aby wspomagać pracę układu krążenia i mięśnia sercowego można stosować odpowiednie suplementy i leki na serce bez recepty. Należy je dobierać w oparciu o potrzeby pacjenta i jego stan zdrowia.
Tabletki na serce mają bardzo zróżnicowane składy. Wśród zawartych w nich substancji wymienić można L-argininę, kwas acetylosalicylowy, kwasy omega-3, magnez, diosminę i wyciągi ziołowe. Osoby zagrożone pojawieniem się wysokiego poziomu cholesterolu mogą sięgnąć po tabletki na serce wspomagające utrzymanie odpowiedniego stężenia lipidów. W ich składzie znajduje się np. sproszkowany sok z bergamoty. Preparaty te mogą być przyjmowane również przez osoby, których cholesterol zbliża się do górnej granicy normy.
Leki na ból serca bez recepty
Tabletki na ból serca bez recepty mogą być stosowane przy łagodnych dolegliwościach ze strony układu krążenia. Nie należy ich jednak przyjmować w zastępstwie leków zaleconych przez lekarza. Preparaty na serce i krążenie dostępne bez recepty mogą stanowić uzupełnienie terapii opracowanej przez specjalistę. Leki na serce z głogiem poprawiają wydolność mięśnia sercowego. Łagodzą dolegliwości ze strony układu krążenia na tle nerwowym. Leki na serce z głogiem mogą również obniżać podwyższone nieco ciśnienie tętnicze krwi. Tabletki z głogiem są bezpieczne w stosowaniu. Zaleca się przyjmować je przez okres co najmniej kilku tygodni.
Leki na serce i krążenie mogą być stosowane również przez pacjentów genetycznie obciążonych przewlekłą niewydolnością żylną lub innymi chorobami układu sercowo-naczyniowego. Wzmacniając i uszczelniając naczynia krwionośne, zmniejszają podatność na pojawianie się obrzęków i żylaków. Łagodzą też dolegliwości występujące w przebiegu niewydolności układu krążenia. Przeciwzakrzepowe leki na serce bez recepty powinny być stosowane dopiero po konsultacji z lekarzem. Są one przyjmowane w celu zapobiegania powstawaniu zakrzepów i zatorów w naczyniach.
W razie potrzeby można sięgnąć również po leki na serce z magnezem, żelazem lub witaminami z grupy B. Niedobór żelaza w organizmie prowadzi do zwiększonej męczliwości organizmu i spadku energii. Jeśli utrzymuje się on dłuższy czas, serce nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Może nawet dojść do zmian w jego budowie i pojawienia się niewydolności. Aby temu zapobiegać można stosować tabletki na serce z żelazem i witaminami z grupy B. Leki na ból serca i inne dolegliwości ze strony układu krwionośnego najczęściej należy stosować przez kilka lub kilkanaście tygodni. Warto pamiętać o regularnym przyjmowaniu tabletek na serce zgodnie z zaleceniami lekarza lub producenta danego preparatu.