Produkt niedostępny
RECORDATI

Procto-Glyvenol , czopki do miejscowego leczenia hemoroidów, 10 szt.

Produkt niedostępny
31,92 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Preparat przeciwhemoroidalany do stosowania miejscowego. Tribenozyd zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych i poprawia napięcie naczyniowe, ma również działanie przeciwzapalne. Lidokaina jest substancją znieczulającą miejscowo - redukuje świąd, pieczenie i dolegliwości bólowe związane z żylakami odbytu.

Dawkowanie

Doodbytniczo. Krem lub 1 czopek 2 razy dziennie (rano i wieczorem) do ustąpienia ostrych objawów. Następnie dawkę można zmniejszyć, stosując krem lub 1 czopek raz dziennie. W leczeniu wewnętrznych hemoroidów krem nakłada się za pomocą załączonego aplikatora. Brak doświadczenia klinicznego dotyczącego stosowania preparatu u dzieci.

Wskazania

Miejscowe leczenie zewnętrznych i wewnętrznych hemoroidów.

W uzupełnieniu leczenia żylaków odbytu zaleca się utrzymywanie odpowiedniej higieny okolicy odbytu, stosowanie odpowiednich ćwiczeń fizycznych i diety.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne, którąkolwiek substancję pomocniczą lub na inne środki znieczulenia miejscowego o budowie amidowej.

Skład

1 czopek zawiera 400 mg tribenozydu i 40 mg lidokainy. 1 g kremu zawiera 50 mg tribenozydu i 20 mg chlorowodorku lidokainy; krem zawiera parahydroksybenzoesan metylu, parahydroksybenzoesan propylu i alkohol cetylowy.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ostrożnie stosować u pacjentów z ciężkim uszkodzeniem wątroby. W przypadku braku poprawy po 1 tyg. stosowania preparatu lub w przypadku wystąpienia innych, nieobserwowanych wcześniej objawów pacjent powinien skontaktować się z lekarzem. Ze względu na zawartość alkoholu cetylowego, krem może powodować miejscowe reakcje skórne (m.in. kontaktowe zapalenie skóry). Krem zawiera parahydroksybenzoesan metylu i parahydroksybenzoesan propylu, które mogą powodować reakcje alergiczne (mogą być typu późnego). Opakowanie bezpośrednie kremu zawiera nakrętkę z gumy lateksowej - lateks może powodować ciężkie reakcje alergiczne. Unikać kontaktu kremu z oczami.

Ciąża i karmienie piersią

Kremu i czopków nie należy stosować podczas pierwszych 3 miesięcy ciąży. Preparaty mogą być stosowane od 4. miesiąca ciąży i w okresie karmienia piersią, pod warunkiem nie przekraczania zalecanych dawek. Badania na zwierzętach wykazały, że lidokaina nie ma wpływu na płodność. Brak danych dotyczących potencjalnego wpływu tribenozydu na płodność.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Lek nie wpływa lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Działania niepożądane

Rzadko reakcje skórne w miejscu podania: pokrzywka, świąd, wysypka, ból (objawy te mogą wystąpić poza miejscem aplikacji). Bardzo rzadko: reakcje anafilaktyczne, zaburzenia sercowo - naczyniowe, skurcz oskrzeli, obrzęk naczynioruchowy, obrzęk twarzy.

Kod EAN

5391519920466
Dane o lekach dostarcza
PHARMINDEX

Przydatne wpisy związane z Procto-Glyvenol , czopki do miejscowego leczenia hemoroidów, 10 szt.

Hemoroidy w ciąży i po ciąży – jak zwalczyć dokuczliwy problem?
hemoroidy
Hemoroidy w ciąży i po ciąży – jak zwalczyć dokuczliwy problem?

Hemoroidy w ciąży najczęściej nie są groźne, choć powiększone guzki krwawnicze mogą powodować silny dyskomfort i ból. Co na hemoroidy w ciąży i po porodzie można stosować? Jakie domowe sposoby na żylaki odbytu w ciąży powinny przynieść kobiecie ulgę?

Hemoroidy – kiedy konieczna jest interwencja lekarska? Powikłania
hemoroidy

Hemoroidy – leczenie żylaków odbytu musi być dostoswane do stopnia zaawansowania choroby i stanu pacjenta. Operacyjne leczenie hemoroidów przeprowadza się najczęściej wtedy, gdy inne metody terapii nie są wystarczająco skuteczne lub hemoroidy są duże, nieodprowadzalne bądź powikłane. Czym grozi nieleczenie hemoroidów? Jakie powikłania mogą rozwinąć się u pacjentów z żylakami odbytu?

hemoroidy - leczenie
hemoroidy

Choroba hemoroidalna najczęściej dotyka osób po 45. roku życia, choć ze względu na siedzący tryb życia i inne czynniki, coraz częściej rozwija się też u młodszych osób. Jak wyglądają hemoroidy? Czym jest hemoroidy zewnętrzny, a czym hemoroid wewnętrzny? Kto jest bardziej narażony na pojawienie się tego schorzenia?

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 24h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport