Syropy na apetyt

Leki na apetyt opierają swą skuteczność na składnikach pochodzenia roślinnego, które stymulują wydzielanie soków trawiennych i powodują wzrost apetytu. Syropy i tabletki na apetyt mogą być stosowane przez osoby, u których z różnych powodów doszło do spadku chęci na przyjmowanie pokarmu.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 13

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 13

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Syrop na apetyt dla dorosłych i dzieci

Leki na apetyt dla seniora często mają płynną postać. Jest ona zazwyczaj lepiej tolerowana u pacjentów ze spadkiem apetytu w porównaniu do tabletek. Oczywiście dużo zależy od indywidualnych preferencji danej osoby. Przy zaburzeniach apetytu najczęściej stosuje się krople, syrop na apetyt lub saszetki z proszkiem, który należy rozpuścić w płynie. Znacznie rzadziej pacjenci sięgają po tabletki na apetyt. 

Lek na apetyt może być przyjmowany jeśli dochodzi do spadku ochoty na spożycie pokarmu. Sytuacja taka ma miejsce np. podczas choroby (szczególnie jeśli jest ona przewlekła i poważna), w okresie rekonwalescencji, długotrwałego narażenia na silny stres lub przemęczenia organizmu. Spadek apetytu może wynikać również z przyjmowania niektórych leków. W takich przypadkach można sięgnąć po leki na apetyt, które wpłyną korzystnie na pracę przewodu pokarmowego, zwiększą wydzielanie soków trawiennych i pobudzą apetyt.

Syropy i tabletki na apetyt dla dorosłych

Tabletki na apetyt, zawierające związki pobudzające produkcję i wydzielanie żółci, a także krople i syropy na apetyt zapobiegają pojawieniu się niebezpiecznych konsekwencji przyjmowania zbyt małej ilości pokarmu. Jeśli stan ten utrzymuje się dłużej, istnieje ryzyko niedożywienia organizmu. Kiedy nie otrzymuje on wystarczającej ilości składników odżywczych, nie może funkcjonować prawidłowo. Pojawiają się zaburzenia pracy układu odpornościowego i pokarmowego. Mogą wystąpić różne dolegliwości i schorzenia wynikające z niedożywienia organizmu. Warto więc jak najszybciej sięgnąć po leki na apetyt, które zwiększą ochotę na spożycie posiłku.

Leki na apetyt bez recepty

W lekach na apetyt znajdują się przede wszystkim składniki roślinne. Surowce wykorzystywane do pobudzenia apetytu to m.in. korzeń goryczki, owocnia pomarańczy gorzkiej, korzeń cykorii, liście mięty pieprzowej i korzeń mniszka lekarskiego. Najczęściej, syropy i tabletki na apetyt zaleca się przyjmować na pół godziny lub godzinę przed planowanym posiłkiem. Efekt ich działania nie pojawia się bowiem od razu. Oprócz stosowania leków na apetyt warto zadbać również o odpowiednie komponowanie posiłków. Ich wygląd, smak i zapach mogą skutecznie pobudzać apetyt. W okresach spadku apetytu korzystne efekty powinno przynieść również przestrzeganie określonych pór spożywania posiłków, co pozytywnie wpływa na proces trawienia. Leki na apetyt dostępne bez recepty mogą być przyjmowane bez konsultacji z lekarzem nie dłużej niż przez 14 dni. Jeśli po ich upływie, brak apetytu nie ustąpi, ani się nie zmniejszy, konieczna jest wizyta u lekarza. Utrzymujący się spadek apetytu jest szczególnie niebezpieczny dla dzieci i osób starszych, u których szybciej dochodzi do niedożywienia organizmu.