Leki na wzdęcia, tabletki

Leki na wzdęcia pomagają pozbyć się uciążliwych gazów zgromadzonych w jelitach. W ten sposób eliminują dyskomfort odczuwany przez pacjentów i zmniejszają obwód brzucha, który powiększył się wskutek wzdęć.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 23

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 23

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Leki na wzdęcia bez recepty

 

Leki na wzdęcia i uczucie pełności mogą być stosowane zarówno przez pacjentów u których rzeczywiście doszło do nagromadzenia się zbyt dużej ilości pęcherzyków gazów w jelitach, jak i tych, którzy skarżą się na dyskomfort, ale wykonane badania nie wskazują na zwiększoną ilość gazów. Wzdęcia są bowiem często bardzo subiektywne. Dla części osób, nagromadzone w przewodzie pokarmowym gazy nie stanowią żadnego problemu, a dla innych ta sama ilość gazów jest przyczyną dużego dyskomfortu.

Leki na wzdęcia i gazy przyjmowane są przez osoby, których organizm nie wytwarza odpowiedniej ilości enzymów trawiennych. Są pomocne również w przypadku zwiększonych w spożywanych posiłkach ilości błonnika i innych składników, które nie ulegają trawieniu. Czynniki te zwiększają wytwarzanie gazów. Tabletki na wzdęcia są często zalecane pacjentom, u których doszło do zaburzeń mikrobioty jelitowej. W konsekwencji rozwijają się różnorodne zaburzenia pracy przewodu pokarmowego. Leki na wzdęcia i gazy łagodzą dolegliwości, które pojawiają się przy SIBO (zespole nadmiernego rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego), IBS (zespole jelita drażliwego), zespole złego wchłaniania i wielu innych schorzeniach.

 

 

Skuteczny lek na wzdęcia i gazy

 

Lek na wzdęcia zawiera np. simetikon. Związek ten poprzez obniżenie napięcia powierzchniowego pęcherzyków gazu, powoduje ich pękanie. W wyniku tego działania, gazy mogą być usunięte ze światła jelita. Simetikon zawarty w leku na wzdęcia charakteryzuje się wysokim profilem bezpieczeństwa. Jest on obojętny dla organizmu i nie wchłania się z przewodu pokarmowego. Leki na wzdęcia z simetikonem mogą być dzięki temu podawane również małym dzieciom, a także kobietom ciężarnym. Po doprowadzeniu do pękania pęcherzyków, substancja ta ulega wydaleniu z organizmu w niemienionej postaci.

Dostępne są również leki na wzdęcia, w których składzie znajdują się wyciągi roślinne. Wpływają one korzystnie na proces trawienia pokarmów, działają wiatropędnie i regulują pracę jelit. Wzdęcia to powszechne dolegliwości, dotyczące znacznego odsetka społeczeństwa. Dzięki skutecznym lekom na wzdęcia i uczucie pełności, może szybko zredukować odczuwany dyskomfort i pozbyć się nagromadzonych gazów. Tabletki na wzdęcia warto przyjmować wprowadzając też zmiany w sposobie odżywiania się, które powodują zmniejszenie produkcji gazów i sprawniejsze ich usuwanie z jelit. Zmiany w trybie życia mogą pomóc wyeliminować lub zmniejszyć problem wzdętego brzucha.

Leki na wzdęcia i gazy mogą być przyjmowane bez konsultacji z lekarzem, o ile dolegliwości występują od czasu do czasu i jednocześnie nie pojawiają się inne, niepokojące objawy. Jeśli natomiast problemów nadmiaru gazów utrzymuje się już od dłuższego czasu lub nie mija mimo stosowania skutecznych leków na wzdęcia, konieczna jest wizyta u lekarza i przeprowadzenie odpowiednich badań.