Leki na wzdęcia, tabletki

Leki na wzdęcia pomagają pozbyć się uciążliwych gazów zgromadzonych w jelitach. W ten sposób eliminują dyskomfort odczuwany przez pacjentów i zmniejszają obwód brzucha, który powiększył się wskutek wzdęć.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 55

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 55

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Leki na wzdęcia bez recepty

Leki na wzdęcia i uczucie pełności mogą być stosowane zarówno przez pacjentów u których rzeczywiście doszło do nagromadzenia się zbyt dużej ilości pęcherzyków gazów w jelitach, jak i tych, którzy skarżą się na dyskomfort, ale wykonane badania nie wskazują na zwiększoną ilość gazów. Wzdęcia są bowiem często bardzo subiektywne. Dla części osób, nagromadzone w przewodzie pokarmowym gazy nie stanowią żadnego problemu, a dla innych ta sama ilość gazów jest przyczyną dużego dyskomfortu.

Leki na wzdęcia i gazy przyjmowane są przez osoby, których organizm nie wytwarza odpowiedniej ilości enzymów trawiennych. Są pomocne również w przypadku zwiększonych w spożywanych posiłkach ilości błonnika i innych składników, które nie ulegają trawieniu. Czynniki te zwiększają wytwarzanie gazów. Tabletki na wzdęcia są często zalecane pacjentom, u których doszło do zaburzeń mikrobioty jelitowej. W konsekwencji rozwijają się różnorodne zaburzenia pracy przewodu pokarmowego. Leki na wzdęcia i gazy łagodzą dolegliwości, które pojawiają się przy SIBO (zespole nadmiernego rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego), IBS (zespole jelita drażliwego), zespole złego wchłaniania i wielu innych schorzeniach.

Skuteczny lek na wzdęcia i gazy

Lek na wzdęcia zawiera np. simetikon. Związek ten poprzez obniżenie napięcia powierzchniowego pęcherzyków gazu, powoduje ich pękanie. W wyniku tego działania, gazy mogą być usunięte ze światła jelita. Simetikon zawarty w leku na wzdęcia charakteryzuje się wysokim profilem bezpieczeństwa. Jest on obojętny dla organizmu i nie wchłania się z przewodu pokarmowego. Leki na wzdęcia z simetikonem mogą być dzięki temu podawane również małym dzieciom, a także kobietom ciężarnym. Po doprowadzeniu do pękania pęcherzyków, substancja ta ulega wydaleniu z organizmu w niemienionej postaci.

Dostępne są również leki na wzdęcia, w których składzie znajdują się wyciągi roślinne. Wpływają one korzystnie na proces trawienia pokarmów, działają wiatropędnie i regulują pracę jelit. Wzdęcia to powszechne dolegliwości, dotyczące znacznego odsetka społeczeństwa. Dzięki skutecznym lekom na wzdęcia i uczucie pełności, może szybko zredukować odczuwany dyskomfort i pozbyć się nagromadzonych gazów. Tabletki na wzdęcia warto przyjmować wprowadzając też zmiany w sposobie odżywiania się, które powodują zmniejszenie produkcji gazów i sprawniejsze ich usuwanie z jelit. Zmiany w trybie życia mogą pomóc wyeliminować lub zmniejszyć problem wzdętego brzucha.

Leki na wzdęcia i gazy mogą być przyjmowane bez konsultacji z lekarzem, o ile dolegliwości występują od czasu do czasu i jednocześnie nie pojawiają się inne, niepokojące objawy. Jeśli natomiast problemów nadmiaru gazów utrzymuje się już od dłuższego czasu lub nie mija mimo stosowania skutecznych leków na wzdęcia, konieczna jest wizyta u lekarza i przeprowadzenie odpowiednich badań.