Preparaty na wzmocnienie serca

Preparaty na wzmocnienie serca wspomagają pracę mięśnia sercowego i poprawiają jego wydolność. Zalecane są pacjentom, którzy nie wymagają przyjmowania leków na receptę lub jako wspomaganie terapii podstawowej.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 62

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 62

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Preparaty wzmacniające serce dla osób starszych

Syropy i tabletki na wzmocnienie serca są często przyjmowane przez osoby starsze. Wraz ze starzeniem się organizmu mięsień sercowy i jego praca ulegają licznym zmianom. Może dość do wzrostu ciśnienia, tętna, zmniejszenia pojemności minutowej, stopniowego wapnienia ścian naczyń krwionośnych, spadku elastyczności mięśnia sercowego i wielu innych przemian. Leki na wzmocnienie serca mogą poprawiać wydolność tego narządu. Wspomagają jego funkcjonowanie, zwiększają dostarczanie do mięśnia sercowego tlenu i substancji odżywczych.

Preparaty wzmacniające serce dostępne są w różnej formie. Osoby starsze preferują często syropy i krople na serce. Płynna forma jest łatwiejsza do zażycia. Tabletki na wzmocnienie serca dla części pacjentów są trudne do przełknięcia. Warto wybrać taką postać leku, która jest najlepiej tolerowana przez chorych. Zioła na serca dostępne są również w saszetkach do zaparzania. Herbatki ziołowe na wzmocnienie serca także są częstym wyborem właśnie u osób w wieku podeszłym i starszych.

Leki na wzmocnienie serca bez recepty

Leki na dotlenienie serca zazwyczaj przyjmuje się przez dłuższy okres czasu. W preparatach wzmacniających serce bez recepty znaleźć można takie substancje jak kwasy omega-3, wyciąg z głogu, magnez, potas, koenzym Q10, witaminy z grupy B, nalewkę konwaliową i kozłkową. Kapsułki na wzmocnienie serca z kwasami omega-3 są często zalecane w formie profilaktyki chorób sercowo-naczyniowych. Mogą one poprawiać wydolność serca, pozytywnie wpływać na przebieg choroby wieńcowej i ciśnienie tętnicze krwi. Preparaty te wspomagają utrzymanie odpowiedniego poziomu cholesterolu, co ma istotne znaczenie w zapobieganiu rozwojowi miażdżycy i jej niekorzystnych dla zdrowia konsekwencji.

Preparaty na wzmocnienie serca mogą również zawierać antyoksydanty, które chronią komórki przed niekorzystnymi zmianami jakie wywołuje stres oksydacyjny. Leki na dotlenienie serca i inne środki wspomagające pracę tego narządu warto stosować z jednoczesnym zmodyfikowaniem trybu życia na taki, który jest przyjazny sercu. Pacjentom zaleca się ograniczenie spożycia soli, tłustego czerwonego mięsa, wyeliminowanie papierosów i zmniejszenie spożycia alkoholu. Leki na wzmocnienie serca bez recepty przyniosą lepsze efekty, gdy będą przyjmowane w połączeniu ze zwiększoną aktywnością fizyczną, dostosowaną do kondycji i możliwości chorego. Dieta powinna zawierać wielonienasycone kwasy tłuszczowe, magnez, potas, kwas foliowy i inne witaminy z grupy B, błonnik oraz antyoksydanty. Jeśli składników tych brakuje w diecie, można przyjmować suplementy na wzmocnienie serca, które je zawierają. Niedobory wielu z nich wpływają negatywnie na wydolność mięśnia sercowego i utrzymanie prawidłowego rytmu jego pracy. Preparaty na wzmocnienie serca bez recepty pomagają zadbać o zdrowe serce.