Leki na obrzęki nóg

Leki na obrzęki nóg bez recepty mają za zadanie wzmocnić naczynia żylne, a tym samym poprawić przepływ krwi i limfy. Dzięki regularnemu stosowaniu tabletek, maści czy żeli zmniejsza się nie tylko obrzęk, ale również ból nóg i uczucie ciężkości po całym dniu. Należy pamiętać, że przyczyny obrzęków mogą być różne, a problem w wielu przypadkach wymaga konsultacji z lekarzem. Łagodne obrzęki limfatyczne można niwelować, sięgając po ziołowe tabletki bądź żele z kasztanowcem.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-23 z 28

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-23 z 28

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Tabletki na obrzęki nóg bez recepty

 

Najbardziej popularny lek na obrzęki nóg bez recepty wykazuje właściwości flebotrobowe, czyli wzmacnia naczynia żylne. Dzięki temu: 

·         Poprawie ulega napięcie i elastyczność ścian żył,

·         Zmniejsza się przepuszczalność naczyń i ogranicza się przenikanie płynów do tkanek,

·         Zostaje wzmocniony odpływ żylny i drenaż limfatyczny, co zmniejsza obrzęki nóg przy przewlekłej niewydolności żylnej.

Tego typu preparaty nadają się do długotrwałego stosowania, a w ich składzie znaleźć można takie substancje jak:

·         Diosmina- poprawia napięcie ścian naczyń żylnych i zmniejsza ich rozszerzalność pod wpływem zastoju krwi w kończynach dolnych, chroni naczynia przed uszkodzeniami, zmniejsza przepuszczalność drobnych naczyń, a także zmniejsza średnie ciśnienie w naczyniach żylnych.

·         Hesperydyna- wzmacnia, uszczelnia naczynia żylne oraz wpływa na syntezę kolagenu, z którego zbudowane są naczynia. 

·         Escyna- flawonoid ten pozyskiwany jest z nasion kasztanowca. Działa przeciwzapalnie, ale także zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych i poprawia ich elastyczność.

·         Trokserutyna- wykazuje działanie antyoksydacyjne, chroni naczynia krwionośne przed uszkodzeniami, ale także poprawia ich elastyczność i uszczelnia.

·         Dobesylan wapnia- ten syntetyczny związek wpływa na układ krążenia i układ limfatyczny, przede wszystkim wzmacnia ściany naczyń i zmniejsza ich przepuszczalność, ale także poprawia własności hemodynamiczne krwi.

Tabletki na obrzęki nóg dostępne na rynku mogą zawierać pojedyncze składniki, tj. zmikronizowaną diosminę, escynę czy dobesylan wapnia, ale często są to również preparaty złożone, których skład został uzupełniony o ziołowe ekstrakty z ruszczyka kolczastego, kasztanowca, winorośli czy też witaminę C. Często w suplementach diety wspomagających krążenie żylne spotkać można połączenie diosminy, hesperydyny i witaminy C. Warto pamiętać, że są to preparaty stosowane w celu uzupełnienia diety w składniki wspomagające zdrowie naczyń żylnych. Natomiast lek na obrzęk nóg to standaryzowany preparat, o właściwościach leczniczych, niekiedy nawet ordynowany przez lekarza w przypadku problemów z niewydolnością naczyń żylnych. Obrzęki kończyn w niektórych przypadkach wynikają z poważniejszych problemów kardiologicznych. Wówczas konieczna jest konsultacja ze specjalistą, który ordynuje bardziej specjalistyczne leki na serce i krążenie. Dostępne bez recepty tabletki na obrzęki nóg pomogą jedynie doraźnie, a w niektórych przypadkach mogą również maskować przyczynę dolegliwości.

 

 

Lek na obrzęki nóg z heparyną

 

Na rynku dostępne są nie tylko tabletki na obrzęk nóg. Popularny lek na żylaki w formie żelu do smarowania zawiera w swoim składzie heparynę. Preparaty tego typu używane są wspomagająco w terapii zakrzepowego zapalenia żył powierzchniowych, krwiakach podskórnych, żylakach kończyn dolnych, a także stłuczeniach i obrzękach. Heparyna działa przeciwzakrzepowo, przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie. Jeśli chodzi o maść na obrzęki nóg, to wykazuje ona najsilniejsze działanie wśród innych preparatów tego typu dostępnych na rynku. Preparat łatwo wchłania się przez skórę i stosunkowo szybko łagodzi objawy towarzyszące niewydolności żył powierzchownych, a dodatkowo daje przyjemne uczucie chłodzenia bezpośrednio po aplikacji. Stąd też ma sporo swoich zwolenników. Żel heparynowy można stosować równolegle z tabletkami na obrzęki nóg zawierającymi diosminę, hesperydynę, dobesylan wapnia oraz ziołowe ekstrakty. Warto stosować terapię łączoną, wspomagającą naczynia również od środka, ponieważ żel z heparyną łagodzi dolegliwości jedynie doraźnie, nie wzmacnia naczyń, jak preparaty z diosminą, czy dobesylanem wapnia.

 

 

Skuteczny żel na obrzęki nóg

Żel czy krem na obrzęki nóg z kasztanowcem dobrze wchłania się przez skórę, nie pozostawiając na niej tłustej warstwy. Składniki zawarte w preparacie z jednej strony wspomagają ścianki drobnych naczyń, zmniejszając ich kruchość, a także zmniejszając obrzęki, jednocześnie pielęgnując i poprawiając kondycję skóry (m.in. dodatek pantenolu i alantoiny). Żel bądź maść na obrzęk limfatyczny nóg może zawierać nie tylko ekstrakt z kasztanowca, ale również inne wyciągi ziołowe. Popularne składniki w tego typu preparatach to m.in. ekstrakt z ruszczyka kolczastego, arniki, pomarańczy gorzkiej, winorośli i wąkroty czy też babki lancetowatej, jak również hesperydyna, diosmina, escyna, dobesylan wapnia i wiele innych związków, które korzystnie wpływają na zdrowie naczyń krwionośnych i poprawiają ich funkcjonalność, zmniejszając tym samym obrzęki. Zwykle maść na obrzęk nóg zawiera również składniki witaminowe, odżywcze i nawilżające, co poprawia wygląd i kondycję skóry kończyn.

 

Preparaty na obrzęki nóg- leki, suplementy diety oraz formy żeli i kremów do smarowania zwiększają szczelność naczyń i poprawiają ich elastyczność, dzięki czemu w przypadku regularnego stosowania znikają obrzęki, ból i uczucie ciężkości nóg. Jeśli przyczyną problemu jest praca stojąca, siedząca czy długa podróż, warto wspomagać się tego typu produktami. W razie konieczności znalezienia dokładnej przyczyny problemu należy skonsultować się ze specjalistą. Obrzęk kończyn może świadczyć o poważniejszych zaburzeniach kardiologicznych.