Diosminex 500 mg, tabletki na nocne skurcze nóg, 60 szt.

Produkt dostępny
44,02 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Lek Diosminex leczy objawy związane z niewydolnością krążenia żylnego kończyn dolnych. To lek na ból nóg, ciężkie, opuchnięte nogi, pajączki naczyniowe, żylaki, obrzęki, zmiany troficzne, wygojone owrzodzenia, aktywne owrzodzenia i hemoroidy, dostępny bez recepty. Lek Diosminex zawiera zmikronizowaną diosminę. Diosminex zwiększa napięcie naczyń żylnych, działa ochronnie na naczynia oraz poprawia krążenie krwi żylnej.


Diosmina jest stosowana w monoterapii w początkowych stopniach zaawansowania przewlekłej niewydolności żylnej lub jako uzupełnienie innych terapii we wszystkich stopniach zaawansowania przewlekłej niewydolności żylnej (C0 – C6 wg klasyfikacji CEAP).


Diosmina to substancja o szerokim spectrum działania i dobrym profilu bezpieczeństwa. Wzmacnia naczynia krwionośne, poprawia przepływ krwi i zmniejsza jej zastój w żyłach, zmniejsza obrzęki. Zwiększa też napięcie ścian naczyń i zmniejsza ich podatność na pękanie.


Diosmina zawarta w leku Diosminex została zmikronizowana, czyli odpowiednio zmniejszona, co znacznie zwiększa jej przyswajanie.


Powlekane tabletki – łatwiejsze do połknięcia.


To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Sposób użycia

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Zalecana dawka to 2 tabletki na dobę, w dwóch dawkach podzielonych (rano i wieczorem), podczas posiłków. Zaostrzenie dolegliwości dotyczących żylaków odbytu: 6 tabletek na dobę przez pierwsze 4 dni, a następnie 4 tabletki na dobę przez kolejne 3 dni. Nie stosować większej niż zalecana dawki leku.

Dawkowanie

Zalecana dawka w leczenie objawów przewlekłej niewydolności żylnej to:

2 tabletki na dobę, po jednej tabletce rano i wieczorem podczas posiłków.

W celu uzyskania poprawy, leczenie powinno trwać przez co najmniej 4-5 tygodni. Jeżeli po pięciu tygodniach leczenia nasilenie objawów choroby zwiększyło się lub nie zmieniło się, należy zasięgnąć porady lekarza.


Leczenie zaostrzenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu:

6 tabletek na dobę przez pierwsze 4 dni, a następnie 4 tabletki na dobę przez kolejne 3 dni. Leczenie powinno być krótkotrwałe. Jeżeli objawy szybko nie ustępują, należy wykonać badanie proktologiczne i leczenie dostosować do jego wyniku. Jeżeli po siedmiu dniach leczenia nasilenie objawów choroby zwiększyło się lub nie zmieniło się, należy zasięgnąć porady lekarza.



Nie stosować większej niż zalecana dawka leku.

W przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu, należy pamiętać, że terapia lekiem Diosminex jest tylko objawowa i powinna być krótkotrwała. Jeżeli dolegliwości nie ustępują, należy przeprowadzić badanie u lekarza proktologa, który wybierze odpowiednią metodę leczenia. Przyjmowanie tego leku w leczeniu objawowym w przypadku zaostrzenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu nie wyklucza podawania innych leków doodbytniczo.

Wskazania

w leczeniu objawów przewlekłej niewydolności żylnej u osób dorosłych, jak:

  • żylaki kończyn dolnych
  • owrzodzenia żylne
  • teleangiektazje (pajączki) i żylaki (żyły siatkowate)
  • uczucie ciężkości, zmęczenia, dyskomfortu lub niespokojnych nóg
  • ból nóg lub uczucie pieczenia nóg;
  • uczucie zimnych nóg
  • nocne kurcze nóg
  • obrzęk kończyn dolnych
  • swędzenie i parestezje (mrowienie, kłucie lub swędzenie skóry kończyn dolnych)
  • zaczerwienienie (rumień) lub zasinienie skóry
  • w leczeniu objawowym w przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu u osób dorosłych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Skład

Substancją czynną leku jest diosmina (Diosminum). Jedna tabletka zawiera 500 mg zmikronizowanej diosminy (Diosminum).

Pozostałe składniki to:

  • rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian;


  • otoczka: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 3350, talk, lak żółcieni chinolinowej (E 104), lak indygotyny (E 132), lak żółcieni pomarańczowej (E 110), żelaza tlenek czarny (E 172).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu, należy pamiętać, że terapia preparatem jest tylko objawowa i powinna być krótkotrwała. Jeżeli dolegliwości nie ustępują, należy wykonać badanie proktologiczne i wybrać odpowiednią metodę leczenia. Stosowanie leku w leczeniu objawowym w przypadku zaostrzenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu nie wyklucza podawania innych leków doodbytniczo. Preparat nie jest skuteczny w leczeniu zastoinowej niewydolności serca i związanych nią obrzęków. Leku nie należy stosować u pacjentów z niewydolnością serca. W przypadku zaburzeń krążenia żylnego w kończynach dolnych, działanie terapeutyczne leku można zwiększyć poprzez odpowiedni tryb życia: unikanie ekspozycji słonecznej; unikanie długotrwałego przebywania w pozycji stojącej; utrzymanie odpowiedniej masy ciała; noszenie specjalnych pończoch. Ze względu na zawartość laktozy lek nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, brakiem laktazy lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy. Ze względu na zawartość żółcieni pomarańczowej (E110) lek może powodować reakcje alergiczne. Lek zawiera mniej niż 1 mmol (23 mg) sodu w jednej tabl. powl., to znaczy uznaje się go za „wolny od sodu”.

Ciąża i karmienie piersią

Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży. Badania przeprowadzone na zwierzętach nie wykazały działania teratogennego diosminy, nie odnotowano takiego działania również u człowieka. Nie są dostępne informacje na temat przenikania diosminy do mleka kobiet karmiących piersią. Nie zaleca się karmienia piersią podczas stosowania leku. Brak jest kontrolowanych badań dotyczących potencjalnego wpływu diosminy na płodność.

Stosowanie innych leków

W badaniach na niewielkiej grupie zdrowych ochotników wykazano, że diosmina zmienia profil farmakokinetyczny metronidazolu, podwyższając jego maksymalne stężenie w osoczu i wydłużając czas jego eliminacji. Diosmina może także zwiększać czas eliminacji i maksymalne stężenie diklofenaku w osoczu. Może hamować agregację płytek krwi i zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych u pacjentów przyjmujących leki przeciwzakrzepowe.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Diosminex nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych

Działania niepożądane

Rzadko: zawroty głowy, ból głowy, złe samopoczucie, biegunka, niestrawność, nudności, wymioty, wysypka, świąd, pokrzywka. Częstość nieznana: bezsenność. W przypadku łagodnych działań niepożądanych dotyczących żołądka i jelit oraz zaburzeń neurowegetatywnych (np. zwiększonego niepokoju, podwyższonego tętna, zwiększonej potliwości, lękliwości) nie jest wymagane odstawienie leku.

Zawartość opakowania

Tabletki zielone, obustronnie wypukłe, podłużne.

Diosminex jest dostępny w opakowaniach zawierających 30, 60, 90 lub 120 tabletek powlekanych.

Tabletki pakowane są w blistry z folii PVC/Aluminium i tekturowe pudełka.

Kod EAN

3830070740066

Przydatne wpisy związane z Diosminex 500 mg, tabletki na nocne skurcze nóg, 60 szt.

Niedokrwistość chorób przewlekłych – przyczyny, objawy, leczenie
niedokrwistość
Niedokrwistość chorób przewlekłych – przyczyny, objawy, leczenie

Niedokrwistość chorób przewlekłych rozwija się u pacjentów z chorobami zapalnymi jelit, niewydolnością nerek, serca, jak również przewlekłymi infekcjami o podłożu wirusowym lub bakteryjnym. Jak objawia się ten rodzaj anemii? Jak często występuje? W jaki sposób leczyć niedokrwistość chorób przewlekłych?

Czym jest choroba wieńcowa? Przyczyny, objawy i leczenie choroby niedokrwiennej serca
serce

Choroba niedokrwienna serca to obok nadciśnienia tętniczego jedno z najczęstszych schorzeń układu sercowo – naczyniowego. Ze względu na starzenie się społeczeństwa oraz zwiększanie się odsetka ludzi otyłych czy z cukrzycą choroba wieńcowa rozpoznawana jest u coraz młodszych osób, a ilość chorych z roku na rok przyrasta. Jak objawia się choroba wieńcowa serca? Jak wygląda jej leczenie i jaki styl życia rekomendowany jest dla osób dotkniętych tym schorzeniem?

Czy alkohol podnosi ciśnienie – alkohol a nadciśnienie
ciśnienie

Alkohol wykazuje dwufazowy wpływ na ciśnienie tętnicze krwi. Początkowo zazwyczaj powoduje spadek ciśnienia. Jednak przewlekłe spożywanie alkoholu lub picie napojów alkoholowych nieregularnie lecz w dużych ilościach jest jednym z czynników zwiększających ryzyko rozwoju nadciśnienia. Jakie są aktualne zalecenia dotyczące ograniczenia spożycia alkoholu przez osoby chorujące na nadciśnienie tętnicze krwi? Jakie jest ryzyko interakcji między tabletkami na ciśnienie a alkoholem?

Zawał serca – objawy, udzielanie pierwszej pomocy. Jakie jest ciśnienie przy zawale serca?
serce

Zawał serca, potocznie zwany także atakiem to stan niedokrwienia mięśnia sercowego, który niesie za sobą poważne komplikacje zdrowotne i może stanowić również bezpośrednie zagrożenie życia. Oznaki zawału niekiedy mogą być dość nietypowe, a w wielu przypadkach szansą na uratowanie pacjenta jest szybka reakcja osób z najbliższego otoczenia. Jakie są objawy zawału, jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu i jak wygląda życie po zawale?

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 72h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety