Preparaty na ząbkowanie u dzieci

Wyrzynanie się zębów mlecznych, popularnie zwane ząbkowaniem, to naturalny etap rozwoju dziecka. Niestety, dla większości niemowlaków jest to bardzo bolesny proces. W związku z tym, w przypadku wystąpienia przykrych dolegliwości, istotne jest odpowiednie postępowanie. W tej kategorii znajdziesz produkty, które zostały stworzone z myślą o ząbkujących maluchach.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 11

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 11

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Objawy ząbkowania

Pierwsze objawy, które świadczą o ząbkowaniu to opuchnięcie oraz zaczerwienienie dziąseł, któremu towarzyszy nadmierne wydzielanie śliny. Zmianie ulega także zachowanie dziecka. Staje się ono bardziej płaczliwe, rozdrażnione, nie chce jeść i zaczyna wkładać rączki do ust. Dodatkowo często występującym objawem jest gorączka, wymioty oraz biegunka. Pierwsze symptomy ząbkowania mogą pojawić się już w 3-4 miesiącu życia niemowlaka. Warto więc przygotować się do tego procesu i zaopatrzyć w odpowiednie środki, które złagodzą ból. W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór preparatów, które można stosować w przypadku bolesnego ząbkowania. Proponujemy spraye oraz żele łagodzące stan zapalny.

Kalendarz ząbkowania

Pierwsze zęby mleczne, które wyrzynają się podczas procesu ząbkowania to dolne oraz górne jedynki. Następne w kolejności pojawiają się dwójki, czwórki, trójki i zęby trzonowe. Cały proces ząbkowania może trwać nawet do 30 miesięcy. Warto jednak pamiętać, że nie każdy pojawiający się mleczak musi sprawiać maluchowi ból.

Co pomoże na bolesne ząbkowanie?

Aby złagodzić dolegliwości towarzyszące ząbkowaniu, można w pierwszej kolejności sięgnąć po domowe sposoby. W uśmierzaniu bólu pomoże delikatny masaż dziąseł dziecka, podawanie mokrej pieluszki do gryzienia lub schłodzonego w lodówce gryzaka. Warto jednak wspomóc się odpowiednimi preparatami. Leczenie objawów ząbkowania polega na stosowaniu łagodnych środków łagodzących. Przykładem takich produktów są żele łagodzące na dziąsła, które znajdziesz w Aptece dla Rodziny. W łagodzeniu bólu przy ząbkowaniu sprawdzą się także roztwory doustne w ampułkach.