Dolegliwości w ciąży

Ciąża to czas licznych zmian hormonalnych zachodzących w organizmie przyszłej mamy. Często są one również odpowiedzialne za pojawianie się dokuczliwych dolegliwości. Warto więc wiedzieć jak sobie z nimi radzić i wybrać środki, które są bezpieczne dla kobiet w ciąży. W tej kategorii znajdziesz preparaty na najczęstsze ciążowe dolegliwości.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 47

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 47

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Jakie są najczęstsze dolegliwości ciążowe?

Jednymi z najczęściej występujących dolegliwości ciążowych są zaburzenia ze strony układu pokarmowego. Zgaga, nudności, mdłości oraz wymioty pojawiają się zwłaszcza w pierwszych miesiącach ciąży. Nasilają się one w godzinach porannych, a także po spożyciu posiłków. Wiele ciężarnych kobiet skarży się również na nadwrażliwość na ostre zapachy, która potęguje wspomniane dolegliwości. Częstym problemem są także zaparcia i hemoroidy. Za ich występowanie odpowiedzialne są w dużej mierze zmiany hormonalne, które zachodzą w organizmie przyszłej mamy. W naszej aptece znajdziesz szeroki wybór preparatów bez recepty na najczęstsze dolegliwości w ciąży. Proponujemy także herbatki ziołowe, które mają działanie rozkurczowe, uspokajające i regulujące trawienie. W ich składzie znajdziesz lawendę, melisę, rumianek, miętę oraz tymianek, które uspokoją układ pokarmowy.

Sposoby na dolegliwości w ciąży

Organizm kobiety podczas ciąży ulega znacznemu osłabieniu. Spada również jego odporność. Przyszła mama staje się bardziej narażona na działanie drobnoustrojów. W wyniku tego często dopada ją przeziębienie, a także infekcje intymne. Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo ich wystąpienia, warto sięgnąć po odpowiednio skomponowane mieszanki witamin i minerałów dla kobiet w ciąży. Istotne jest także stosowanie odpowiedniej diety, a także wypijanie dużej ilości wody w ciągu dnia, aby zapobiec zatrzymaniu wody w organizmie. Może ono bowiem doprowadzić do obrzęków nóg, które są jedną z częściej występujących dolegliwości ciążowych. Dodatkowo, warto pamiętać, że przed sięgnięciem po jakiekolwiek preparaty apteczne na dolegliwości ciążowe, należy udać się na konsultację lekarską. Stosowanie wielu z powszechnie dostępnych środków bez recepty, może być bowiem niewskazane dla kobiet w ciąży.