hemoroidy

W organizmie kobiety ciężarnej dochodzi do rozszerzenia się naczyń krwionośnych. Wskutek tego wzrasta ciśnienie żylne. W konsekwencji natomiast dochodzi do powiększenia guzków krwawniczych i powstania stanu zapalnego. Hemoroidy w ciąży są wyjątkowo przykrą dolegliwością. W tej kategorii znajdziesz preparaty, które zostały stworzone, aby łagodzić objawy danego schorzenia.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 8

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 8

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Hemoroidy w ciąży – jak z nimi walczyć?

Aby uniknąć hemoroidów w ciąży, można wprowadzić pewne rozwiązania profilaktyczne. Jednym z głównych czynników ryzyka, który może doprowadzić do żylaków odbytu w ciąży, są przewlekłe zaparcia. Można je wyeliminować dzięki wprowadzeniu odpowiedniej diety. Istotne jest przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów w ciągu dnia i troska o nawodnienie organizmu. Wskazane jest również spożywanie posiłków bogatych w błonnik. Nie można także zapomnieć o aktywności fizycznej. Wszystkie te działania sprawią, że układ pokarmowy będzie pracował sprawniej, dzięki czemu zmniejszy się ryzyko powstania hemoroidów.

Co stosować na hemoroidy w ciąży?

W sytuacji, w której pomimo działań zaradczych dojdzie do pojawienia się hemoroidów w ciąży, należy wdrożyć odpowiednie leczenie. Bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na skład preparatów na żylaki odbytu, ponieważ wiele z nich nie może być stosowane przez kobiety w ciąży. W Aptece dla Rodziny znajdziesz środki, które nie zawierają żadnych szkodliwych dla płodu oraz przyszłej mamy substancji. Proponujemy maści, żele, kremy doodbytnicze, a także czopki, które zapewnią wsparcie w walce z hemoroidami w ciąży. W naszym asortymencie posiadamy także tabletki doustne, które dzięki substancji czynnej w postaci diosminy zwiększają napięcie żylne. W wyniku tego zmniejsza się rozszerzalność żył, a dokuczliwe objawy zostają złagodzone.