HERBAPOL WROCŁAW

Hemorol, czopki doodbytnicze na hemoroidy, 12 szt.

Produkt dostępny
21,53 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Preparat jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach, a jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Zastosowanie czopka powoduje ustąpienie dolegliwości bólowych wskutek działania znieczulającego benzokainy. Preparat zawiera też składniki o miejscowym działaniu ściągającym, przeciwzapalnym i rozkurczającym.

Sposób użycia

Sposób podania: przed użyciem należy rozerwać trójkątny koniec folii, wyjąć czopek z blistra i wprowadzić do odbytnicy.

Dawkowanie

Doodbytniczo.

Dorośli - 1 czopek na noc, w cięższych przypadkach 2 do 3 czopków w ciągu dnia.

Czopki powinny być stosowane do czasu ustąpienia dolegliwości bólowych, jednak nie dłużej niż przez 7 kolejnych dni. W przypadku braku poprawy zalecana jest konsultacja z lekarzem. Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania leku u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. 

Wskazania

Preparat stosowany tradycyjnie w dolegliwościach towarzyszących żylakom odbytu. Przewlekłe stany zapalne błony śluzowej odbytu. Podrażnienia i pęknięcia błony śluzowej odbytu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Uczulenie na benzokainę lub na rośliny z rodziny astrowatych dawniej Compositae (Złożone). Choroba nowotworowa jelita grubego.

Skład

1 czopek zawiera: 50 mg wyciągu gęstego (3:1) z kwiatu rumianku, 20 mg wyciągu gęstego z korzenia pokrzyku, 80 mg wyciągu gęstego złożonego (4:1) z: ziela żarnowca, kory kasztanowca, kłącza pięciornika i ziela krwawnika, 100 mg benzokainy.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W przypadku stwierdzenia krwi w stolcu należy skonsultować się z lekarzem. Ze względu na działanie uczulające składników leku zaleca się przeprowadzenie wywiadu w kierunku skłonności do uczuleń pacjenta. W przypadku dużych guzków krwawniczych może wystąpić uciskowa bolesność do czasu rozpuszczenia się czopka (ok. 5-10 min).

Podczas stosowania miejscowo preparatów zawierających benzokainę istnieje potencjalne ryzyko wystąpienia methemoglobinemii. Objawy methemoglobinemii (blady, szaroniebieski kolor skóry, warg, płytek paznokci, duszność, zmęczenie, bóle i zawroty głowy, tachykardia) mogą pojawić się w ciągu kilku minut do 1-2 h po zastosowaniu benzokainy, po podaniu jedno lub wielokrotnym.

Ciąża i karmienie piersią

Preparat nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży. Nie badano bezpieczeństwa leku u kobiet karmiących piersią.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Nie stwierdzono wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Działania niepożądane

Częstość nieznana: zaburzenia krwi i układu chłonnego (methemoglobinemia); zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości, w tym ciężkie reakcje alergiczne (takie jak: duszność, choroba Quinckego, zapaść naczyniowa, wstrząs anafilaktyczny).

Adres producenta/dystrybutora

ul. św. Mikołaja 65/68 50-951 Wrocław

Kod EAN

5909990086610
Dane o lekach dostarcza
PHARMINDEX
Inne z tej kategorii

Przydatne wpisy związane z Hemorol, czopki doodbytnicze na hemoroidy, 12 szt.

Hemoroidy w ciąży i po ciąży – jak zwalczyć dokuczliwy problem?
hemoroidy
Hemoroidy w ciąży i po ciąży – jak zwalczyć dokuczliwy problem?

Hemoroidy w ciąży najczęściej nie są groźne, choć powiększone guzki krwawnicze mogą powodować silny dyskomfort i ból. Co na hemoroidy w ciąży i po porodzie można stosować? Jakie domowe sposoby na żylaki odbytu w ciąży powinny przynieść kobiecie ulgę?

Hemoroidy – kiedy konieczna jest interwencja lekarska? Powikłania
hemoroidy

Hemoroidy – leczenie żylaków odbytu musi być dostoswane do stopnia zaawansowania choroby i stanu pacjenta. Operacyjne leczenie hemoroidów przeprowadza się najczęściej wtedy, gdy inne metody terapii nie są wystarczająco skuteczne lub hemoroidy są duże, nieodprowadzalne bądź powikłane. Czym grozi nieleczenie hemoroidów? Jakie powikłania mogą rozwinąć się u pacjentów z żylakami odbytu?

hemoroidy - leczenie
hemoroidy

Choroba hemoroidalna najczęściej dotyka osób po 45. roku życia, choć ze względu na siedzący tryb życia i inne czynniki, coraz częściej rozwija się też u młodszych osób. Jak wyglądają hemoroidy? Czym jest hemoroidy zewnętrzny, a czym hemoroid wewnętrzny? Kto jest bardziej narażony na pojawienie się tego schorzenia?

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 24h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport