Majtki i podkłady poporodowe

Podczas kompletowania wyprawki dla maluszka, nie można zapomnieć o zakupie akcesoriów, które mogą okazać się przydatne dla młodej mamy. Jednymi z niezbędnych materiałów higienicznych są majtki i podkłady poporodowe, szczególnie przydatne w okresie połogu. W tej kategorii znajdziesz produkty dostosowane do kobiecych potrzeb po porodzie.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 12

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 12

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Majtki poporodowe – najlepsza bielizna po porodzie

W pierwszych dniach po porodzie macica zaczyna się oczyszczać. Konsekwencją tego procesu jest zwiększone wydzielanie odchodów. Dany proces może okazać się bardzo kłopotliwy dla młodej mamy. Rozwiązaniem są majtki higieniczne poporodowe, które zostały stworzone do stosowania po porodzie oraz podczas połogu. Pozwalają one utrzymać higienę okolic intymnych, a dodatkowo są wykonane z przewiewnego materiału, który ułatwia gojenie się skóry. Majtki poporodowe najczęściej mają wbudowaną gumkę, dzięki czemu ich noszenie staje się komfortowe.

Majki poporodowe jednorazowe i wielorazowe

W Aptece dla Rodziny znajdziesz majtki poporodowe jednorazowego użytku, a także majtki poporodowe wielorazowe. Różnią się one przede wszystkim materiałem, z którego są wykonane. Głównym zadaniem majtek poporodowych jednorazowych jest zapewnienie swobodnej cyrkulacji powietrza. Po użyciu należy je wyrzucić. Alternatywnym rozwiązaniem są majtki poporodowe wielorazowe, które można prać w pralce. Zazwyczaj są one wykonane ze specjalnej siateczki z drobnymi oczkami, co zapewnia komfort noszenia.

Czym są podkłady poporodowe?

Podkłady poporodowe to wkładki przypominające podpaski wykonane z bawełny. Nie zawierają one foliowej warstwy ochronnej ani kleju. Są za to bardziej delikatne i przewiewne niż zwykłe podpaski. Dodatkowo, zazwyczaj mają prostokątny kształt. Dzięki temu lepiej chłoną odchody połogowe. Dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się także w podkłady poporodowe na noc, które charakteryzują się większym stopniem chłonności.

Podkłady poporodowe na łóżko

Wydzielanie odchodów porodowych jest bardzo intensywne. Dlatego też w okresie połogu warto wspomóc się specjalnymi podkładami poporodowymi na łóżko, które pochłaniają wilgoć. Są one bardzo delikatne i miękkie, co gwarantuje komfort stosowania.