Pielegnacja ciała w ciąży

Ciało kobiety w ciąży ulega licznym zmianom. Na skutek działania hormonów pojawiają się różnego typu problemy, takie jak rozstępy czy też znaczne pogorszenie stanu cery. Skóra często traci jędrność, a piersi są bolesne i nabrzmiałe. W tej kategorii znajdziesz środki, które zostały stworzone do codziennej pielęgnacji kobiecego ciała w okresie ciąży.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 27

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 27

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Jak pielęgnować ciało w ciąży?

Skóra podczas ciąży staje się napięta, co powoduje jej bolesność i suchość. W tym czasie wymaga ona skutecznego nawilżenia. Odpowiednia pielęgnacja powinna zacząć się już na etapie kąpieli. Warto więc sięgnąć po delikatne kosmetyki myjące, a także płyny intymne. W trakcie ciąży kobietom dokuczają również problemy z jędrnością skóry. Często pojawiają się także rozstępy. Dlatego też bardzo istotne jest dbanie o odpowiednie nawilżenie. W Aptece dla Rodziny znajdziesz liczne preparaty w formie maści oraz kremów o działaniu wygładzającym. Takie środki warto stosować jako uzupełnienie codziennej pielęgnacji. Dzięki temu skóra łatwiej odzyska dawną jędrność i będzie lepiej przygotowana do porodu.

Bardzo istotna jest także odpowiednia pielęgnacja piersi, a także brodawek sutkowych. W naszym asortymencie znajdziesz środki, które można stosować również na późniejszym etapie – w momencie rozpoczęcia karmienia maluszka.

Pielęgnacja skóry w ciąży

Podczas dbania o elastyczność skóry nie należy zapominać o odpowiedniej suplementacji. Troszcząc się o skórę na zewnątrz, warto bowiem zadbać o nią również wewnątrz. Istotne jest picie dużej ilości płynów w ciągu dnia, a także spożywanie posiłków ubogich w cukier. Warto także sięgnąć po specjalne zestawy witamin i minerałów dla kobiet w ciąży, które zawierają w swoim składzie witaminy A i E. Bardzo ważne jest także zachowanie aktywności fizycznej. Wystarczy wykonać kilka lekkich ćwiczeń dziennie.