Preparaty ujędrniające i na rozstępy

Na skutek działania hormonów podczas ciąży skóra kobiety ulega licznym zmianom. W konsekwencji pojawiają się rozstępy. Mogą się one uwidocznić na brzuchu, udach oraz piersiach przyszłej mamy. Często nie jesteśmy w stanie im zapobiec. Możemy jednak stosować środki, które zmniejszą widoczność rozstępów. W tej kategorii znajdziesz produkty, które ujędrniają skórę i czynią ją tym samym bardziej odporną na rozciąganie.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 15

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 15

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Pierwsze rozstępy w ciąży – kiedy się pojawiają?

Rozstępy są to czerwone lub białe pionowe zagłębione bądź wypukłe pasma, które pojawiają się na skórze w wyniku pękania włókien kolagenowych i elastynowych. Pierwsze rozstępy pojawiają się w okolicach II trymestru i w początkowym stadium objawiają się swędzeniem skóry. Najczęściej występują na brzuchu, piersiach, udach oraz biodrach. Często ich powstawanie jest uwarunkowane genetycznie. W związku z tym nie istnieje jedno skuteczne rozwiązanie, które pozwoli nam się przed nimi uchronić. Są jednak środki, które zmniejszają ich widoczność, a także minimalizują prawdopodobieństwo tego, że rozstępy zostaną z nami również po ciąży. W Aptece dla Rodziny znajdziesz szeroki wybór preparatów, które zapobiegają powstawaniu rozstępów, a także zmniejszają ich widoczność.

Rozstępy na brzuchu, udach i piersiach w ciąży

Obszary skóry, które są najbardziej wrażliwe na pojawianie się rozstępów w ciąży, wymagają specjalnej pielęgnacji. Zdecydowaną podstawą jest wykonywanie masażu piersi, brzucha oraz ud. Przydatny będzie tutaj olejek o neutralnym składzie, bezpiecznym dla kobiet w ciąży. Ważne jest także zachowanie aktywności fizycznej i zdrowe odżywianie się, a także wypijanie odpowiedniej ilości wody. Szukają wsparcia dla skóry, warto również sięgnąć po kremy na rozstępy w ciąży, które znajdziesz w asortymencie Apteki dla Rodziny. Pomogą one uelastycznić i wygładzić skórę, a także zapewnią odpowiednie nawilżenie.

Jakie preparaty na rozstępy w ciąży stosować?

Często wybieranym środkiem do walki z rozstępami w ciąży jest serum. Wnika ono głęboko w warstwy skóry, nawadniając ją i uelastyczniając, dzięki czemu rozstępy stają się mniej widoczne. Popularne są także balsamy oraz kremy na rozstępy, których działanie jest podobne jak w przypadku serum. W ich składzie można znaleźć D-pantenol, który dodatkowo łagodzi podrażnienia skóry. W naszej aptece znajdziesz szeroki wybór preparatów na rozstępy w ciąży, które pomogą Ci zatroszczyć się o Twoją skórę.