Pielęgnacja piersi i brodawek

Już w pierwszych dniach ciąży wygląd i struktura piersi ulegają zmianie. Na skutek działania hormonów poszerzają się bowiem naczynia krwionośne, piersi się powiększają, a sutki stają się bardziej wrażliwe. W związku z tym zaczynają one wymagać odpowiedniej pielęgnacji. W tej kategorii znajdziesz liczny wybór kosmetyków pielęgnacyjnych przeznaczonych do biustu.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 5

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 5

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Jak dbać o brodawki sutkowe w ciąży?

Podczas ciąży warto zaopatrzyć się w bieliznę, która nie będzie uciskała nabrzmiałych gruczołów. Najlepiej żeby biustonosze były wykonane z miękkiego materiału, który nie będzie powodował dyskomfortu. W czasie ciąży, a także później, w okresie karmienia brodawki sutkowe są bowiem wyjątkowo drażliwe. Aby złagodzić dolegliwości bólowe, można również sięgnąć po dostępne w Aptece dla Rodziny preparaty. Proponujemy maści do pielęgnacji brodawek sutkowych. Sprawdzą się one zarówno podczas ciąży, jak również w okresie karmienia, kiedy sutki również stają się nadwrażliwe.

Pielęgnacja sutków podczas karmienia

Dolegliwości bólowe brodawek często wynikają z faktu, że dziecko nieprawidłowo chwyta pierś. Przystawiając malucha do piersi warto więc zwrócić uwagę na to, żeby brodawka była skierowana na jego podniebienie. Ważna jest także częsta zmiana wkładek laktacyjnych. W celu łagodzenia bólu i odpowiedniego nawilżenia, możesz sięgnąć po specjalne kremy i maści na brodawki, które znajdziesz w naszym asortymencie.

Pielęgnacja piersi podczas ciąży

Codzienna troska o piersi powinna obejmować nawilżanie i ujędrnianie skóry. Możesz sięgnąć po specjalne kremy oraz serum ujędrniające biust. Dzięki nim skóra odzyska elastyczność i stanie się bardziej odporna na rozciąganie, co zapobiegnie powstawaniu rozstępów na piersiach. Dostępne w Aptece dla Rodziny preparaty mają łagodny skład, który jest w pełni bezpieczny zarówno dla mamy, jak i rozwijającego się maluszka.