Pielęgnacja piersi i brodawek

Już w pierwszych dniach ciąży wygląd i struktura piersi ulegają zmianie. Na skutek działania hormonów poszerzają się bowiem naczynia krwionośne, piersi się powiększają, a sutki stają się bardziej wrażliwe. W związku z tym zaczynają one wymagać odpowiedniej pielęgnacji. W tej kategorii znajdziesz liczny wybór kosmetyków pielęgnacyjnych przeznaczonych do biustu.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 4

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
 1. Chicco Osłonki silikonowe na brodawki rozmiar: M/L, 2 szt.
  Chicco Osłonki silikonowe na brodawki
  rozmiar: M/L, 2 szt.
  33,44 zł
  Zapamiętaj na później
 2. Dermopanten maść do leczenia powierzchownych ran, jak otarcia, skaleczenia, pęknięcia skóry, oparzenia, podrażnienia, 30 g
  Dermopanten
  maść do leczenia powierzchownych ran, jak otarcia, skaleczenia, pęknięcia skóry, oparzenia, podrażnienia, 30 g
  8,30 zł
  Zapamiętaj na później
 3. Linoderm Mama krem do pielęgnacji brodawek sutkowych, 15 ml
  Linoderm Mama
  krem do pielęgnacji brodawek sutkowych, 15 ml
  14,88 zł
  Zapamiętaj na później
 4. Purelan maść lanolinowa na bolesne brodawki i suchą skórę, 7 g
  Purelan
  maść lanolinowa na bolesne brodawki i suchą skórę, 7 g
  42,81 zł
  Zapamiętaj na później
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 4

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Jak dbać o brodawki sutkowe w ciąży?

Podczas ciąży warto zaopatrzyć się w bieliznę, która nie będzie uciskała nabrzmiałych gruczołów. Najlepiej żeby biustonosze były wykonane z miękkiego materiału, który nie będzie powodował dyskomfortu. W czasie ciąży, a także później, w okresie karmienia brodawki sutkowe są bowiem wyjątkowo drażliwe. Aby złagodzić dolegliwości bólowe, można również sięgnąć po dostępne w Aptece dla Rodziny preparaty. Proponujemy maści do pielęgnacji brodawek sutkowych. Sprawdzą się one zarówno podczas ciąży, jak również w okresie karmienia, kiedy sutki również stają się nadwrażliwe.

Pielęgnacja sutków podczas karmienia

Dolegliwości bólowe brodawek często wynikają z faktu, że dziecko nieprawidłowo chwyta pierś. Przystawiając malucha do piersi warto więc zwrócić uwagę na to, żeby brodawka była skierowana na jego podniebienie. Ważna jest także częsta zmiana wkładek laktacyjnych. W celu łagodzenia bólu i odpowiedniego nawilżenia, możesz sięgnąć po specjalne kremy i maści na brodawki, które znajdziesz w naszym asortymencie.

Pielęgnacja piersi podczas ciąży

Codzienna troska o piersi powinna obejmować nawilżanie i ujędrnianie skóry. Możesz sięgnąć po specjalne kremy oraz serum ujędrniające biust. Dzięki nim skóra odzyska elastyczność i stanie się bardziej odporna na rozciąganie, co zapobiegnie powstawaniu rozstępów na piersiach. Dostępne w Aptece dla Rodziny preparaty mają łagodny skład, który jest w pełni bezpieczny zarówno dla mamy, jak i rozwijającego się maluszka.