Orofar Junior, tabletki łagodzące ból gardła o działaniu przeciwbólowym oraz przeciwbakteryjnym, 24 szt.

Produkt dostępny
15,59 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Preparat o silnym działaniu przeciwdrobnoustrojowym i przeciwbólowym. Chlorek benzoksoniowy, kationowy związek powierzchniowo czynny, działa bakteriostatycznie i bakteriobójczo (zwłaszcza na bakterie odpowiedzialne za infekcje jamy ustnej i gardła oraz uczestniczące w tworzeniu płytki nazębnej), a także grzybobójczo i słabo przeciwwirusowo (wirus grypy, paragrypy, herpeswirusy). Praktycznie nie wchłania się. Lidokaina jest środkiem miejscowo znieczulającym. Łagodzi ból gardła oraz spowodowany infekcją ból towarzyszący przełykaniu. Chlorowodorek lidokainy wchłania się szybko z przewodu pokarmowego, przez błonę śluzową oraz zranioną skórę. Po przyjęciu doustnym jest wchłaniany i ulega efektowi „pierwszego przejścia” w wątrobie.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: ssać powoli 1 tabl. co 2-3 h; w przypadku nasilonej infekcji 1 tabl. co 1-2 h. Nie stosować więcej niż 10 tabl. na dobę. Dzieci powyżej 6 lat: nie więcej niż 6 tabl. na dobę. W przypadku leczenia aft tabletkę należy ssać bardzo powoli, w pobliżu miejsca zmienionego chorobowo. Nie stosować dłużej niż 7 dni. Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat, gdyż leki miejscowo znieczulające mogą powodować przemijające zaburzenia połykania i zwiększać ryzyko zachłyśnięcia. Brak danych dotyczących stosowania preparatu u osób starszych. Nie stosować u osób z tendencją do zachłystywania, zwłaszcza u osób w wieku powyżej 60 lat. Sposób podania. Preparatu nie należy stosować bezpośrednio przed ani w trakcie jedzenia lub picia (zawarta w preparacie lidokaina może powodować przemijające drętwienie w jamie ustnej i gardle i utrudniać przełykanie). Tabl. nie należy żuć ani połykać.

Wskazania

Infekcje gardła. Infekcje jamy ustnej (stany zapalne dziąseł, zakażenia i owrzodzenia błony śluzowej jamy ustnej - afty). Ból gardła towarzyszący przeziębieniom, zapaleniu gardła, zapaleniu krtani. Pomocniczo może być stosowany w leczeniu zapalenia migdałków (angina). Lek jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 6 lat.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na chlorek benzoksoniowy i inne czwartorzędowe sole amoniowe. Nadwrażliwość na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nadwrażliwość na chlorowodorek lidokainy lub inne substancje miejscowo znieczulające z grupy amidów.

Skład

1 tabl. do ssania zawiera 1 mg chlorku benzoksoniowego i 1 mg chlorowodorku lidokainy. Preparat zawiera sorbitol (E420).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ostrożnie stosować u pacjentów z ranami i uszkodzeniami błony śluzowej. W przypadku gdy bólowi gardła towarzyszy wysoka gorączka, poważne trudności w przełykaniu lub objawy nie ulegają poprawie lub utrzymują się przez dłużej niż 3 dni należy skonsultować się z lekarzem. Ze względu na zawartość sorbitolu (E420) tabletek nie należy stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy.

Ciąża i karmienie piersią

Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży, chyba, że jest to bezwzględnie konieczne. W czasie karmienia piersią preparat należy stosować ostrożnie i wówczas gdy jest to bezwzględnie konieczne. Nie ma dostępnych danych dotyczących wpływu leku na płodność. Badania toksycznego wpływu na reprodukcję przeprowadzone na zwierzętach nie wykazały wpływu chlorku benzoksoniowego i chlorowodorku lidokainy stosowanych osobno lub w połączeniu na płodność.

Stosowanie innych leków

Nie przeprowadzono badań dotyczących interakcji. Ze względu na bardzo małe wchłanianie ogólnoustrojowe chlorku benzoksoniowego nie należy spodziewać się wystąpienia interakcji. Lidokaina teoretycznie może wchodzić w interakcje z innymi jednocześnie stosowanymi lekami, np. z innymi lekami przeciwarytmicznymi. Ze względu na małe dawki zawarte w preparacie, nie należy spodziewać się wystąpienia interakcji.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Lek nie wpływa lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Działania niepożądane

Często: dyskomfort w jamie ustnej. Bardzo rzadko: nadwrażliwość (obejmująca obrzęk twarzy, ust, języka i gardła), duszność, wysypka, świąd. Należy spodziewać się, że częstość, rodzaj oraz nasilenie występowania działań niepożądanych u dzieci będzie taka sama jak u dorosłych.

Adres producenta/dystrybutora

GSK Commercial sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Rzymowskiego 53, 02-697 Warszawa, OAX45186@gsk.com

Kod EAN

5909990989713
Inne z tej kategorii

Przydatne wpisy związane z Orofar Junior, tabletki łagodzące ból gardła o działaniu przeciwbólowym oraz przeciwbakteryjnym, 24 szt.

Bostonka u dzieci
przeziębienie
Bostonka u dzieci

Bostonka u dzieci, znana również jako choroba bostońska lub wirusowa choroba rąk, stóp i jamy ustnej, jest powszechną infekcją, którą wywołują wirusy (najczęściej Coxsackie A16 i Enterovirus 71). Wysypka bostońska u dzieci stanowi problem w żłobkach i przedszkolach, ponieważ wśród dzieci zakażenie szybko się rozprzestrzenia. Jak leczyć bostonkę u dzieci? Jak jej zapobiegać i nie dopuścić do rozwoju powikłań.

Kamienie migdałkowe – objawy, przyczyny, leczenie
migdałki

Kamienie na migdałkach mogą powodować ból gardła, nieprzyjemny zapach z ust, przewlekły kaszel i uczucie ciała obcego w gardle. Co na kamienie migdałkowe stosować? Jak wyleczyć kamienie na migdałkach i zapobiegać ich nawracaniu? Czy zmiany te są groźne i czy można się nimi zarazić?

Usuwanie migdałków – na czym polega i kiedy się wykonuje ten zabieg?
migdałki

Usuwanie migdałków to częsty zabieg laryngologiczny wykonywany głównie w populacji pediatrycznej. Jak wygląda zabieg usunięcia migdałków u dzieci? Kiedy rozważa się przeprowadzenie zabiegu? Z artykułu dowiesz się też, w u których pacjentów uzyskuje się najlepsze efekty zabiegu i ile trwa powrót do pełnej aktywności po usunięciu migdałków.

Zapalenie migdałków - objawy, rodzaje, leczenie
migdałki

Zapalenie migdałków przebiega wraz z zapaleniem błony śluzowej gardła. Jest to bardzo częsty problem zdrowotny z którym pacjenci zgłaszają się do gabinetu lekarskiego, szczególnie w okresie jesienno – zimowym. Za rozwijający się stan zapalny odpowiadają głównie wirusy, ale zdarza się również bakteryjne zapalenie migdałków, co stanowi większe ryzyko powikłań i wymaga leczenia antybiotykiem. Jakie są objawy choroby? Co na zapalenie migdałków warto zastosować i kiedy nie zwlekać z wizytą u lekarza?

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety