Tantum Verde, aerozol na zapalenie jamy ustnej i gardła, 30 ml

Produkt dostępny
23,87 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Preparat do stosowania miejscowego o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym, przeciwobrzękowym, miejscowo znieczulającym i antyseptycznym.

Zmniejsza powstawanie zmian w naczyniach, wywoływanych przez pobudzone, przylegające i przemieszczające się leukocyty. Działa stabilizująco na błony komórkowe. Zmniejsza przepuszczalność włośniczek, co odpowiada za efekt przeciwobrzękowy.

Dobrze przenika przez błony śluzowe gromadząc się w tkankach zmienionych zapalnie. W minimalnym stopniu wchłania się do krążenia ogólnego.

Dawkowanie

Doustnie: na błonę śluzową i (lub) gardło.

Aerozol (1,5 mg/ml) 

  • dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 2-6 razy/dobę po 4-8 dawek;
  • dzieci 6-12 lat: 2-6 razy/dobę po 4 dawki;
  • dzieci poniżej 6 lat: 2-6 razy/dobę po 1 dawce na 4 kg masy ciała (maksymalnie 4 dawki jednorazowo).

Nie zaleca się stosowania roztworu u osób, które mają trudności z prawidłowym płukaniem jamy ustnej i gardła - u takich pacjentów szczególnie wskazane jest stosowanie preparatu w postaci aerozolu.

Wskazania

Aerozol i roztwór. Leczenie objawów (ból, zaczerwienienie, obrzęk) związanych ze stanem zapalnym jamy ustnej i gardła tj. w zakażeniach bakteryjnych i wirusowych, zapaleniu błon śluzowych po radioterapii, w stanach po zabiegach operacyjnych w laryngologii i stomatologii, a także po intubacji; zapalenie krtani (aerozol 3 mg/ml). 

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. 

Skład

1 ml aerozolu Tantum Verde zawiera 1,5 mg (oraz parahydroksybenzoesan metylu); 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ostrożnie stosować u pacjentów z astmą oskrzelową w wywiadzie ze względu na ryzyko wystąpienia skurczu oskrzeli.

Stosowanie, zwłaszcza długotrwałe, preparatów o działaniu miejscowym, może spowodować reakcję alergiczną. W takim przypadku preparat należy odstawić i wdrożyć odpowiednie postępowanie.

Ze względu na zawartość parahydroksybenzoesanu metylu (Tantum Verde oraz Tantum Verde Forte), lek może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Ciąża i karmienie piersią

Aerozol (1,5 mg/ml) i roztwór: należy zachować ostrożność w przypadku stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią. 

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Miejscowe stosowanie benzydaminy w zalecanych dawkach nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Działania niepożądane

Aerozol (1,5 mg/ml) i roztwór - bardzo rzadko/częstość nieznana: uczucie pieczenia błony śluzowej jamy ustnej, suchość w jamie ustnej, nudności, wymioty, reakcje nadwrażliwości, reakcje anafilaktyczne, zaburzenia czucia, drętwienie, zawroty głowy, bóle głowy, wysypka. 

Adres producenta/dystrybutora

Adgar Park West Aleje Jerozolimskie 181B, 02-222 Warszawa

Kod EAN

5909990018116

Przydatne wpisy związane z Tantum Verde, aerozol na zapalenie jamy ustnej i gardła, 30 ml

Bostonka u dzieci
przeziębienie
Bostonka u dzieci

Bostonka u dzieci, znana również jako choroba bostońska lub wirusowa choroba rąk, stóp i jamy ustnej, jest powszechną infekcją, którą wywołują wirusy (najczęściej Coxsackie A16 i Enterovirus 71). Wysypka bostońska u dzieci stanowi problem w żłobkach i przedszkolach, ponieważ wśród dzieci zakażenie szybko się rozprzestrzenia. Jak leczyć bostonkę u dzieci? Jak jej zapobiegać i nie dopuścić do rozwoju powikłań.

Ropień okołomigdałkowy - przyczyny objawy i leczenie nacieku
migdałki

Ropień okołomigdałkowy najczęściej powstaje jako powikłanie po anginie bakteryjnej. Jego leczenie wymaga dożylnej antybiotykoterapii, a często również interwencji chirurgicznej. Pozostawienie zmiany bez odpowiedniego postępowania może doprowadzić do zablokowania dróg oddechowych i innych poważnych komplikacji zdrowotnych. Jak nie dopuścić do rozwoju ropnia? Czy ropień okołomigdałkowy jest zakaźny? Czy może nawracać?

Kamienie migdałkowe – objawy, przyczyny, leczenie
migdałki

Kamienie na migdałkach mogą powodować ból gardła, nieprzyjemny zapach z ust, przewlekły kaszel i uczucie ciała obcego w gardle. Co na kamienie migdałkowe stosować? Jak wyleczyć kamienie na migdałkach i zapobiegać ich nawracaniu? Czy zmiany te są groźne i czy można się nimi zarazić?

Usuwanie migdałków – na czym polega i kiedy się wykonuje ten zabieg?
migdałki

Usuwanie migdałków to częsty zabieg laryngologiczny wykonywany głównie w populacji pediatrycznej. Jak wygląda zabieg usunięcia migdałków u dzieci? Kiedy rozważa się przeprowadzenie zabiegu? Z artykułu dowiesz się też, w u których pacjentów uzyskuje się najlepsze efekty zabiegu i ile trwa powrót do pełnej aktywności po usunięciu migdałków.

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 72h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety