Leki na ból pleców i kręgosłupa

Leki na ból kręgosłupa można stosować w formie doustnej lub miejscowej. W pierwszej kolejności warto sięgnąć po niesteroidowe leki przeciwzapalne, które są skuteczne w leczeniu tego typu bólu.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 38

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 38

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Tabletki przeciwbólowe na kręgosłup

 

Leki na ból pleców są przyjmowane dość powszechnie, bo dolegliwość ta należy do najczęstszych, z którymi pacjenci zgłaszają się do lekarza. Tabletki na kręgosłup działają objawowo. Zmniejszają lub całkowicie eliminują odczuwany ból, ale nie leczą jego przyczyny. U osób z przewlekłym bólem pleców zaleca się stosować preparaty z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np. ibuprofen, naproksen, diklofenak). Poza działaniem przeciwbólowym, posiadają one także właściwości przeciwzapalne, co w przypadku bólów krzyża jest bardzo pożądane.Tabletki na ból pleców mogą być przyjmowane zarówno przy bólach przewlekłych, jak i bólach ostrych. Przy ostrym bólu pleców można również zastosować wymienione wyżej substancje lecznicze lub paracetamol. Leki na ból kręgosłupa z paracetamolem nie działają przeciwzapalnie. Najczęściej więc zalecane są pacjentom, którzy z różnych powodów nie powinni lub nie chcą zażywać leków przeciwzapalnych.

 

 

Ból kręgosłupa lędźwiowego – leki miejscowe

 

W leczeniu bólu kręgosłupa w odcinku lędźwiowym można stosować tabletki przeciwbólowe i/lub przeciwzapalne, a także preparaty miejscowe w postaci maści, żelu lub chociażby plastrów. Leki miejscowe również zawierają substancje o działaniu przeciwzapalnym. Zaletą ich stosowania jest jednak aplikacja bezpośrednio w miejscu objętym stanem zapalnym. Maści i żele przeciwbólowe obarczone są niższym ryzykiem pojawienia się działań niepożądanych niż doustne leki na kręgosłup. Leki na ból kręgosłupa w postaci maści, plastrów lub żelu zalecane są przy miejscowym odczuwaniu dolegliwości. Są one najczęściej wystarczające, jeśli ból ma nasilenie łagodne lub umiarkowane. Przy silniejszych symptomach, konieczne może być sięgnięcie po tabletki na ból kręgosłupa. Nie wszyscy pacjenci jednak dobrze tolerują tabletki na ból pleców. Niektórzy, ze względu na przeciwwskazania lub możliwe działania niepożądane, nie powinni przyjmować tabletek na kręgosłup. W takich przypadkach warto pamiętać o kremach, żelach i maściach, które aplikuje się w miejscu bólu.Skuteczny lek na ból pleców może mieć również postać plastra leczniczego. W jego składzie znajdują się substancje przeciwzapalne i przeciwbólowe lub związki, które powodują rozgrzanie tkanek i związane z tym uśmierzenie bólu. Plastry na ból pleców sprawdzają się przy bólach reumatycznych, bólach krzyża i innych rodzajach bólu kręgosłupa.

 

 

Silne leki przeciwbólowe na kręgosłup – jak długo można je stosować?

 

Przy ostrych bólach pleców, tabletki na kręgosłup mogą być przyjmowane przez 3-4 dni. Jeśli dolegliwości nadal się utrzymują, konieczna jest wizyta u lekarza. W przypadku bólu przewlekłego, silne leki przeciwbólowe na kręgosłup mogą być podawane przez dłuższy okres czasu. O długości leczenia powinien w tym przypadku również zadecydować lekarz.