Apap Noc, tabletki na ból o różnym pochodzeniu, ułatwiające zasypianie, 50 szt.

Produkt dostępny
36,98 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Preparat o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Paracetamol poprzez hamowanie aktywności cyklooksygenazy kwasu arachidonowego hamuje syntezę prostaglandyn w OUN, czego efektem jest podwyższenie progu bólowego. Zmniejszenie stężenia prostaglandyn w podwzgórzu wywołuje działanie przeciwgorączkowe. Szybko i prawie całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego. Cmax we krwi osiąga po 1 h. T0,5 wynosi 2-4 h. Czas działania przeciwbólowego wynosi 4-6 h, a przeciwgorączkowego 6-8 h. Metabolizowany jest w wątrobie i wydalany przez nerki. Difenhydramina jest nieselektywnym antagonistą receptorów H1 (I generacja). Hamuje wodnisty wyciek z błony śluzowej nosa, świąd, kichanie i łzawienie oczu. Działa uspokajająco i nasennie, co wynika z łatwego przechodzenia przez barierę krew-mózg oraz wysokiego powinowactwa do receptorów histaminowych H1 i serotoninergicznych zlokalizowanych w OUN. Szybko i prawie całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego. Wiąże się za białkami osocza w 76-85%. Po podaniu doustnym działanie terapeutyczne rozpoczyna się po 15-30 min i utrzymuje się przez 4-6 h. Cmax we krwi osiąga po 1-2 h. W 50% metabolizowana jest w wątrobie w czasie pierwszego przejścia do nieaktywnego metabolitu. T0,5 wynosi 4-8 h.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież w wieku od 16 lat: 1-2 tabl. na 30 min przed snem (maksymalnie 2 tabletki w ciągu doby, czyli 1000 mg paracetamolu i 50 mg difenhydraminy). Dzieci i młodzież w wieku 12-15 lat: 1 tabl. powl. na dobę (500 mg paracetamolu i 25 mg difenhydraminy). Nie należy przekraczać zalecanej dawki preparatu. Bez porozumienia z lekarzem nie stosować dłużej niż 7 dni. Preparat należy stosować wyłącznie przed snem.

Wskazania

Krótkotrwałe leczenie bólu w tym: bólu głowy, bólów kostno-stawowych, bólów mięśni, bólów zębów, bólów menstruacyjnych, nerwobólów, bólów związanych z przeziębieniem i grypą, powodujących trudności w zasypianiu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Wirusowe zapalenie wątroby. Stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2 tyg. po ich odstawieniu. Jaskra. Rozrost gruczołu krokowego. Porfiria. Astma oskrzelowa w fazie zaostrzenia. Dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Skład

1 tabl. powl. zawiera 500 mg paracetamolu i 25 mg chlorowodorku difenhydraminy.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosowanie preparatu przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu oraz głodzone stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby. Ostrożnie stosować u osób z niewydolnością nerek, zaburzeniami rytmu serca, nadciśnieniem tętniczym, padaczką, myasthenia gravis, nadczynnością gruczołu tarczowego, zwężeniem odźwiernika oraz u osób w podeszłym wieku. W czasie leczenia nie należy spożywać alkoholu.

Ciąża i karmienie piersią

Preparatu nie należy stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Stosowanie innych leków

Nie stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Paracetamol może nasilać działanie leków przeciwzakrzepowych (warfaryna, kumaryny), leków działających depresyjnie na OUN (leki nasenne, anksjolityki, opioidowe leki przeciwbólowe). Może nasilać działanie i zwiększać toksyczność leków neuroleptycznych (haloperidol i inne pochodne butyrofenonu), przeciwdepresyjnych (fluoksetyna, paroksetyna, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne), przeciwdrgawkowych (fenytoina, karbamazepina, fenobarbital), a także innych leków hamujących aktywność cytochromu P4502D6, w tym ryfampicyny. Paracetamol podawany jednocześnie z chloramfenikolem może zwiększać jego stężenie we krwi.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

W czasie stosowania preparatu nie wolno prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu.

Działania niepożądane

Paracetamol. Rzadko: reakcje nadwrażliwości (tj. pokrzywka, rumień, wysypka, w tym uogólniona), obrzęki, nudności, wymioty, biegunka, bóle brzucha, zaburzenia trawienia, świąd, pocenie się. Bardzo rzadko: niedokrwistość, zahamowanie czynności szpiku kostnego, małopłytkowość, agranulocytoza, leukopenia, neutropenia, obrzęk krtani, obrzęk naczynioruchowy, wstrząs anafilaktyczny, zespół Stevens-Johnsona, toksyczna nekroliza naskórka, zawroty głowy, skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne NLPZ, krwotok, ostre i przewlekłe zapalenie trzustki, ostre uszkodzenie wątroby występujące najczęściej w wyniku przedawkowania, niewydolność wątroby, martwica wątroby, żółtaczka, plamica barwnikowa, martwica brodawek nerkowych (podczas długotrwałego stosowania), nefropatie, tubulopatie. Difenhydraminy chlorowodorek. Często: senność, zaburzenia uwagi, zawroty głowy, suchość błon śluzowych jamy ustnej, gardła i nosa. Rzadko: reakcje nadwrażliwości (tj. wysypka, pokrzywka, obrzęki, obrzęk naczynioruchowy), dezorientacja, niepokój, niewyraźne widzenie, tachykardia, arytmia, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, nudności, wymioty, zatrzymanie moczu.

Adres producenta/dystrybutora

USP Zdrowie Sp. z o.o. ul. Poleczki 35 02-822 Warszawa

Kod EAN

5909990960156
Inne z tej kategorii

Przydatne wpisy związane z Apap Noc, tabletki na ból o różnym pochodzeniu, ułatwiające zasypianie, 50 szt.

Ból kręgosłupa lędźwiowego i inne rodzaje bólu pleców
ból pleców
Ból kręgosłupa lędźwiowego i inne rodzaje bólu pleców

Ból pleców i kręgosłupa to objawy związane ze zmianami zapalnymi stawów, ale i zwykłym przeciążeniem. Mogą wynikać z przepracowania, przetrenowania lub zwykłego urazu jak stłuczenie np. kości ogonowej. Nie bez znaczenia dla występowania zmian jak ból odcinka lędźwiowego, piersiowego, szyjnego mają zła postawa (przy siedzeniu), niewłaściwa higiena kręgosłupa, brak ćwiczeń, osłabienie mięśni, a także ciąża i związane z nią przemiany w ciele kobiety. Jakie są najczęściej występujące rodzaje bólu pleców i jak sobie z nimi poradzić? 

ból brzucha u dziecka
ból brzucha u dziecka

Ból brzucha po lewej stronie pod żebrami, ból żołądka po jedzeniu i ból brzucha w okolicy pępka mogą mieć zupełnie inną przyczynę. Co je powoduje? Jak leczyć ból brzucha i kiedy konieczna jest wizyta u lekarza?

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 72h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety