Leki i tabletki na trądzik

Leki na trądzik wykazują właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwłojotokowe. Ich regularne stosowanie wpływa na lepszy stan i wygląd skóry. Preparaty na trądzik dostępne są w formie leków do stosowania miejscowego i środków doustnych.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 32

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 32

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Trądzik – leki bez recepty

Lekarstwo na trądzik stosowane jest nie tylko przez nastolatków, ale również młodych dorosłych. Schorzenie to przestało bowiem dotyczyć jedynie osób w okresie dojrzewania. Coraz częściej pojawia się też w trzeciej i czwartej dekadzie życia. Leki na trądzik mogą poprawiać jakość życia pacjentów zmagających się z tą chorobą. Trądzik, zwłaszcza ten o dużym nasileniu, stanowi spore obciążenie psychiczne dla wielu chorych. Warto więc stosować skuteczne preparaty na trądzik, które ograniczą pojawianie się nowych zmian, wspomogą gojenie się tych już obecnych, a w konsekwencji poprawią wygląd skóry i samopoczucie pacjenta.

Maść na trądzik bez recepty zawiera takie substancje jak kwas azelainowy, kwas salicylowy i nadtlenek benzoilu. Związki te wykazują wielokierunkowe działanie. Z jednej strony ograniczają namnażanie się bakterii, które stanowią jedną z przyczyn trądziku, a z drugiej – hamują nasilony łojotok i zmniejszają stan zapalny. Leki na trądzik z kwasem azelainowym dodatkowo zapobiegają pojawieniu się przebarwień potrądzikowych i mogą zmniejszać widoczność tych zmian, które już powstały. Lekarstwo na trądzik z kwasem salicylowym działa głównie keratolitycznie (złuszczająco) i przeciwłojotokowo.

Preparaty na trądzik

W zależności od nasilenia zmian trądzikowych, stosuje się różne leki na trądzik. Części pacjentów zaleca się tabletki na trądzik na receptę, które hamują aktywność gruczołów łojowych. Czasami stosuje się też antybiotyki doustnie. W większości jednak przypadków, wystarczy regularne aplikowanie żelu, kremu lub maści na trądzik bez recepty. Wymienione wyżej substancje mają udowodnione działanie w łagodzeniu zmian trądzikowych i przynoszą dobre efekty w leczeniu tej choroby. Wspomagająco można sięgnąć po płyn na trądzik, który posiada właściwości przeciwbakteryjne. Dostępne są również tabletki na trądzik bez recepty, zawierające wyciągi ziołowe. Zawarte w nich substancje aktywne mogą wspomagać prawidłowe funkcjonowanie gruczołów łojowych.

Płyn na trądzik, tabletki, maści i żele musza być stosowane regularnie. Pacjenci z trądzikiem powinni zwracać uwagę na odpowiednią pielęgnację cery trądzikowej, która ma istotne znaczenie w procesie leczenia. Skuteczne leki na trądzik w połączeniu z dobrymi kosmetykami do pielęgnacji skóry trądzikowej pomogą szybciej zauważyć korzystne zmiany na twarzy. Warto pamiętać również o tym, aby korzystając z żelu lub maści na trądzik bez recepty chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych. Najczęściej zaleca się aplikować je na zmienione chorobowo miejsca 1-2 razy na dobę, w zależności od konkretnego leku. Długość kuracji jest bardzo indywidualna. U części pacjentów, lekarstwo na trądzik wystarczy przyjmować kilka miesięcy, podczas gdy u innych konieczna jest nawet kilkuletnia terapia.