Preparaty na odciski, pęcherze i zrogowacenia

Leki na odciski, środki na pęcherze i zrogowacenia pomagają w krótszym czasie pozbyć się zmiany skórnej. Ograniczają również powodowany przez nią ból i dyskomfort. Maść na odciski z korzeniem pozwala usunąć odcisk w sposób bezpieczny.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 12

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 12

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Skuteczny środek na odciski bez recepty

Leki na odciski zazwyczaj zawierają w składzie kwas salicylowy, a czasem również kwas mlekowy. Substancje te pozwalają zmiękczyć zrogowaciałą powierzchnię odcisku i pozbyć się go. Preparaty na odciski z korzeniem w postaci kremu lub maści należy nakładać jedynie na miejsce, którego dotyczy ta zmiana. Warto zabezpieczyć otaczającą ją skórę chociażby wazeliną, aby ograniczyć ryzyko podrażnienia zdrowych tkanek. Płyn na odciski to kolejny preparat, które należy aplikować bezpośrednio w miejscu powstałej zmiany. Skuteczny jest również środek na odciski w formie plastra. Naklejając go na skórę trzeba zwrócić uwagę na to, aby obszar plastra z kwasem salicylowym dobrze przylegał do odcisku.

Preparaty na odciski z korzeniem należy stosować systematycznie. Korzystanie z nich przyspiesza pozbycie się zmiany, która bez wdrożenia leczenia może pozostać na skórze przez okres nawet kilku lub kilkunastu miesięcy. Często powoduje przy tym ból i ucisk podczas chodzenia, a także obniża komfort życia. Skuteczny środek na odciski pomaga w krótszym czasie pozbyć się bolesnej i nieestetycznej zmiany.

Maść na pęcherze, preparaty na zrogowacenia

W leczeniu pęcherzy nie stosuje się raczej maści, jak ma to miejsce podczas usuwania odcisków. Pęcherze nie posiadają korzenia i nie są twarde. Można porównać je do poduszki wypełnionej płynem surowiczym. Zamiast sięgać po maść na pęcherze, warto zastosować plastry na pęcherze. Wpływają one na proces gojenia się skóry i przyspieszają zaniknięcie pęcherza. Plastry są wygodne w stosowaniu. Ich istotna zaletą jest przyniesienie pacjentowi natychmiastowego uczucia ulgi. Preparaty na pęcherze w formie plastrów redukują ucisk i ból podczas poruszania się. Są to środki, które umożliwiają pozbycie się pęcherzy w sposób bezpieczny. Przebijanie lub wycinanie skóry pokrywającej pęcherz jest nie tylko bardzo bolesne, ale również niesie ryzyko zakażenia skóry.

Preparaty na zrogowacenia zawierają środki o działaniu keratolitycznym (złuszczającym). W ich składzie znaleźć można również substancje przeciwzapalne i łagodzące. Maść na zrogowacenia zmiękcza twardy naskórek i przywraca skórze gładkość. Chroni również przed dalszym rogowaceniem. Środki te można stosować zarówno u osób, u których już pojawiły się zgrubienia naskórka, jak i profilaktycznie, w celu zapobiegania ich wystąpieniu. Pomagają one pozbyć się twardych komórek i wygładzają skórę.

Środki na odciski i zrogowacenia warto aplikować na skórę regularnie. Często poleca się wcześniejsze namoczenie skóry, co spotęguje efekt złuszczania. Maść na odciski i zrogowacenia, zawierająca kwas salicylowy nie jest zalecana diabetykom, ani osobom zmagającym się z zaburzeniami krążenia. U tych grup chorych konieczna jest konsultacja lekarska przed samodzielnym zastosowaniem leku na odcisk z tym kwasem salicylowym.