Higiena jamy ustnej, pasty do zębów dla dzieci

Troska o zdrowie jamy ustnej ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego rozwoju malucha. Zaniedbanie tej kwestii może doprowadzić do wielu negatywnych konsekwencji. Dlatego też procesy higieniczne należy rozpocząć jak najwcześniej. W tej kategorii znajdziesz produkty dla dzieci, które zostały stworzone, aby dbać o dziecięcą jamę ustną.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 23

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 23

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Jak dbać o higienę jamy ustnej u niemowlaka?

Odpowiednią higienę jamy ustnej warto rozpocząć już od pierwszych dni życia maluszka. Początkowo pielęgnacja powinna polegać na przemywaniu jamy ustnej dziecka gazą nasączoną przegotowaną wodą. Następnie możesz rozpocząć wykonywanie delikatnego masażu dziąseł. Dzięki temu maluch może łagodniej przejść przez ząbkowanie. Kiedy pojawi się pierwszy ząbek, warto mieć w gotowości szczoteczkę oraz pastę. W Aptece dla Rodziny znajdziesz szeroki wybór past do zębów dla dzieci w owocowych smakach, które sprawdzą się na tym etapie.

Higiena jamy ustnej u dzieci

Mleczne zęby wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Rozpoczynamy ją od stosowania szczoteczki z małą główką oraz pasty bez fluoru lub z jego niewielką zawartością. Tego typu preparaty znajdziesz w Aptece dla Rodziny. Małe dzieci nie umieją same wypluć pasty, dlatego należy stosować ją w małej ilości. Zęby malucha najlepiej jest myć po każdym posiłku. Nie można również zapominać o ich wyczyszczeniu przed pójściem spać. Taka codzienna higiena wyrobi bowiem w dziecku zdrowe nawyki.

Jak uniknąć próchnicy?

Częstym problemem nękającym najmłodszych jest choroba bakteryjna zębów, czyli próchnica. Nieleczona może powodować osłabienie całego organizmu. U dzieci najczęściej rozwija się ona w wyniku spożywania zbyt dużej ilości cukru oraz niedokładnej higieny jamy ustnej. Aby zapobiec jej rozwojowi, warto sięgnąć po dostępne w naszej aptece pasty do zębów oraz żele, które mają działanie zapobiegające próchnicy.