Aspiratory, inhalatory i termometry

Aspiratory, inhalatory i termometry dobrze sprawdzają się zarówno w przypadku niemowląt, jak i starszych dzieci. Są one świetnym wsparciem w diagnozowaniu i łagodzeniu pierwszych objawów przeziębienia i grypy. W tej kategorii znajdziesz akcesoria, które zostały stworzone, aby łagodzić dziecięce dolegliwości.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 12

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 12

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Termometry bezdotykowe i elektroniczne

Bezdotykowe termometry dla dzieci są bardzo wygodne w użytkowaniu. Dzięki danemu urządzeniu już po kilku sekundach możemy poznać temperaturę dziecka. To znacznie szybszy sposób niż w przypadku termometrów rtęciowych. Ponadto, elektroniczne termometry charakteryzują się wysoką dokładnością pomiaru i są wyposażone w wyraźny wyświetlacz. Są one świetnym wsparciem w diagnozowaniu gorączki u dzieci. W zależności od wskazania termometru bezdotykowego, możemy podjąć decyzję o podaniu odpowiednich preparatów przeciwgorączkowych. W Aptece dla Rodziny znajdziesz szeroki wybór nowoczesnych termometrów elektronicznych.

Jak działają inhalatory dla dzieci?


Inhalatory dla dzieci są rozwiązaniem na katar, kaszel oraz problemy z zatokami. Dane urządzenia służą do aplikacji leków w sposób wziewny, która jest określana nebulizacją. Preparaty, które możemy aplikować przy ich użyciu to różnego typu solanki, mgiełki i antybiotyki. Zasada działania nebulizatorów polega na aplikacji leku bezpośrednio do płuc. Inhalatory dla dzieci często mają kolory oraz wzory, które mają zachęcić najmłodszych. Niektóre modele wyposażone są dodatkowo w funkcję nagrywania, dzięki której podczas procesu inhalacji dziecko może słuchać ulubionych bajek. Tego typu nebulizatory znajdziesz w asortymencie naszej apteki.

Aspiratory do nosa dla dzieci

Aspiratory są to inaczej mówiąc odciągacze do kataru dla dzieci. Dane urządzenia to rozwiązanie w sytuacji, w której nasza pociecha nie jest w stanie samodzielnie wydmuchać nosa. Częstym wyborem w przypadku aspiratorów jest gruszka, dzięki której można wydobyć zalegającą wydzielinę. W naszym asortymencie znajdziesz gruszki dla niemowląt, które można stosować nawet w przypadku bardzo małych dzieci. Wyróżniamy również odciągacze manualne, jednak bardzo ciężko jest je utrzymać w czystości. Lepszym wyborem jest aspirator elektryczny. Niektóre modele posiadają wgrane melodyjki, które sprawiają, że proces odciągania kataru staje się bardziej przyjemny dla dziecka.