Dla kobiet w ciąży i karmiących

Ciąża jest to czas, w którym w organizmie kobiety zwiększa się zapotrzebowanie na wiele substancji odżywczych. Wynika to przede wszystkim z potrzeby zapewnienia dziecku odpowiednich warunków do wzrostu i rozwoju. Dieta młodej mamy powinna być zatem urozmaicona i bogata w cenne dla organizmu składniki. Dodatkowo w okresie ciąży można wspomóc się suplementacją określonych witamin i minerałów. W tej kategorii znajdziesz suplementy diety oraz zestawy witamin dla kobiet w ciąży i kobiet karmiących.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 28

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 28

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Zestaw witamin dla kobiet w ciąży

Jedną z kluczowych witamin potrzebnych w okresie ciąży jest kwas foliowy. Dlatego warto sięgnąć po preparaty, które będą go miały w swoim składzie. Obok kwasu foliowego kluczowe znacznie dla prawidłowego rozwoju płodu pełni kwas DHA. Jest on bowiem odpowiedzialny za rozwój układu nerwowego oraz mózgu dziecka. Zaleca się, aby rozpocząć jego przyjmowanie na samym początku ciąży i kontynuować je do 20. tygodnia. Z kolei kwas foliowy można suplementować już na etapie starań o potomstwo. Aby dobrać odpowiednią dawkę, warto skonsultować się z lekarzem ginekologiem, który poda nam zalecenia dotyczące jego stosowania. W Aptece dla Rodziny oferujemy szeroki wybór suplementów diety dla przyszłych mam zawierających w swoim składzie kwas foliowy oraz DHA. Są one dostępne w wygodnej do przyjmowania formie kapsułek lub tabletek.

Poza wspomnianymi kwasami, organizm kobiety w ciąży potrzebuje do funkcjonowania wielu również innych witamin i minerałów. Wśród nich najważniejszą rolę pełni witamina C, witamina D oraz witamina B6. Pierwsza z nich w korzystny sposób wpływa na budowanie odporności. Ta z kolei w okresie ciąży bardzo często ulega osłabieniu. Z tego względu kobiety ciężarne zmagają się z przeziębieniami oraz infekcjami intymnymi. Aby wzmocnić organizm, warto zatem sięgnąć po suplementy z witaminą C. W Aptece dla Rodziny znajdziesz je w wielu postaciach - syropów, tabletek musujących, proszków do rozpuszczania oraz kapsułek. Dzięki temu będziesz mogła dobrać formę suplementacji wygodną dla Ciebie.

Witaminy dla kobiet w ciąży i karmiących

Zestaw witamin i minerałów dla kobiet w ciąży powinien zawierać w swoim składzie witaminę D. Jest to substancja, która wspomaga utrzymanie równowagi wapniowo – fosforanowej, mającej istotne znaczenie dla zdrowia kości mamy i dziecka. Dodatkowo podczas ciąży i karmienia warto suplementować magnez oraz witaminę B6. Niwelują one skurcze mięśni, które niestety często towarzyszą mamom. W naszej aptece znajdziesz preparaty zawierające wszystkie wymienione składniki odżywcze.