Zestawy witamin dla dzieci

Witaminy pełnią kluczową rolę w organizmie małego człowieka. Dzieciństwo stanowi bowiem czas intensywnego rozwoju dziecka, więc dostarczenie mu odpowiednich składników odżywczych jest niezwykle istotne. W tej kategorii znajdziesz zestawy witamin i minerałów dla dzieci, które zostały stworzone w trosce o uzupełnienie diety Twojego malucha.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 96

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 96

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Jakie witaminy dla dziecka wybrać?

Wybierając witaminy dla naszej pociechy, musimy pamiętać, że zapotrzebowanie dzieci na poszczególne składniki odżywcze zdecydowanie różni się od naszych potrzeb. W związku z tym nie należy podawać maluchowi preparatów witaminowych przeznaczonych dla osób dorosłych. Oferta suplementów diety dla dzieci jest bardzo bogata, więc z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla naszego dziecka. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na oznaczenia wieku znajdujące się na opakowaniu preparatu. Środki dedykowane dla niemowląt nie powinny być stosowane przez starsze dzieci i na odwrót. Bardzo istotną kwestią jest również postać suplementu. U najmłodszych najlepiej sprawdzą się witaminy i minerały w kroplach, starszak może stosować żelki, syropy, lizaki, a także tabletki do ssania. Większość z suplementów dla dzieci w asortymencie Apteki dla Rodziny ma owocowy smak, który dodatkowo odpowiada maluchom.

Witaminy i minerały dla dzieci – skład

Zestawy witamin i minerałów dla dzieci powinny zawierać kompleksową mieszankę najważniejszych substancji odżywczych. Warto, żeby dodatkowo były wzbogacone o kwasy omega-3 i omega-6, które wspomagają procesy wzrostu oraz odpowiadają za rozwój układu nerwowego. Oprócz podstawowych witamin, w skład suplementów diety dla dzieci powinny wchodzić:

  • cynk – wspierający układ kostny,
  • selen – odpowiadający za metabolizm oraz gospodarką wapniowo-fosforową organizmu,
  • jod – wspomagający utrzymanie prawidłowych funkcji poznawczych.

Preparaty witaminowe dla dzieci mogą dodatkowo zawierać żelazo, które wspiera produkcję czerwonych krwinek i hemoglobiny. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko anemii, która jest stosunkowo częstą dolegliwością diagnozowaną u najmłodszych pacjentów.

Jak wzmocnić organizm dziecka?

Zestawy witamin i minerałów dla dzieci dobrze sprawdzą się również jako wzmocnienie organizmu malucha po przebytej infekcji. Podczas choroby dziecko może bowiem stracić apetyt, co sprawi, że nie będzie w stanie dostarczyć wraz z pożywieniem potrzebnych składników odżywczych. Stosowanie suplementów diety ma również znaczenie w sezonie grypowym, kiedy dzieci spędzają mniej czasu na wolnym powietrzu i mają ograniczony dostęp do witaminy D. Długofalowo należy jednak pamiętać o tym, że wzmocnienie odporności warunkuje również aktywność fizyczna, zbilansowana dieta oraz odpowiednie nawadnianie organizmu.