Preparaty wspomagające leczenie przeziębienia i grypy

Leki wspomagające na grypę i przeziębienie łagodzą dolegliwości odczuwane w trakcie infekcji. Dostępne są ziołowe preparaty na wzmocnienie organizmu, leki udrażniające nos i zatoki, naturalne środki zmniejszające ból i gorączkę, a także inne leki uśmierzające objawy grypy i przeziębienia.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 106

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 106

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Leki wspomagające na przeziębienie

Leki łagodzące objawy grypy i przeziębienia poprawiają komfort pacjentów w czasie choroby. Łagodzą katar, zmniejszają uczucie zatkanego nosa, ułatwiają odkrztuszenie zalegającej wydzieliny w drogach oddechowych, a także obniżają temperaturę i działają przeciwbólowo. Leki wspomagające na grypę to również preparaty na wzmocnienie organizmu, które korzystnie wpływają na pracę układu odpornościowego. Im organizm jest silniejszy tym lepiej radzi sobie z infekcją i jednocześnie tym szybciej wraca do pełni sił.

Leki wspomagające na grypę dla dzieci i dorosłych

Leki wspomagające na przeziębienie i grypę dostępne są w różnej postaci. Ziołowa maść łagodząca objawy choroby może być stosowana zarówno przez dzieci jak i osoby dorosłe. Przywraca swobodny oddech przez nos i poprawia komfort pacjenta. Ziołowe preparaty na wzmocnienie organizmu można stosować jako uzupełnienia leczenia. Pomagają one szybciej odzyskać siły po chorobie. Mogą być przyjmowane również przez pacjentów z łagodnymi dolegliwościami. Nie zawsze bowiem konieczne jest wprowadzanie leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych. Czasem wystarczy zastosowanie łagodniejszego leku modulującego pracę układu immunologicznego lub preparatu wspomagającego oczyszczanie dróg oddechowych z trudnej do odkrztuszenia wydzieliny. Leki wspomagające na przeziębienie zawsze należy dobierać indywidualnie, w oparciu o pojawiające się podczas choroby dolegliwości i samopoczucie pacjenta.

U chorych cierpiących na grypę najczęściej konieczne jest zastosowanie silniejszych preparatów, które obniżą gorączkę i złagodzą odczuwany ból. W takim przypadku można uzupełnić terapię o leki wspomagające na grypę, dzięki którym walka z chorobą będzie efektywniejsza.