Leki na zajady

Zajady, znane również jako owrzodzenia błon śluzowych jamy ustnej lub aftozy, to bolesne owrzodzenia błon śluzowych, które mogą pojawić się w jamie ustnej. Są to płytkie owrzodzenia, które zazwyczaj mierzą od 1 do 10 milimetrów w średnicy i mają biały lub żółty środek otoczony czerwienią. Zajady mogą występować pojedynczo lub w grupach, a ich obecność może być bardzo bolesna, utrudniając jedzenie i mówienie.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 6

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 6

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

W naszej aptece internetowej znajdziesz wiele preparatów, które pomagają w łagodzeniu objawów zajadów oraz przyspieszają proces gojenia. Preparaty te zawierają zwykle składniki łagodzące podrażnienia, przeciwzapalne i przeciwwirusowe, takie jak np. acyklowir, lidokaina, wyciąg z rumianku czy aloes.

 

W kategorii Zajady znajdziesz m.in. kremy, maści i tabletki na zajady, które stosuje się miejscowo na zmienione chorobowo miejsca w jamie ustnej i na wargach. Preparaty te pomagają w łagodzeniu bólu, redukowaniu zapalenia oraz przyspieszają gojenie się zmian skórnych.

 

W aptece internetowej znajdziesz również suplementy diety i witaminy, które pomagają w wzmocnieniu układu odpornościowego i poprawie kondycji skóry. Suplementy te zawierają zwykle składniki takie jak np. witamina C, witamina D, cynk, selen i kwasy omega-3, które mają korzystny wpływ na zdrowie skóry i ogólną kondycję organizmu.