Maści i kremy na odleżyny

Odleżyny to bardzo powszechne problemy skórne, które dotykają zarówno pacjentów leżących w szpitalach, jak i osób starszych czy niepełnosprawnych. To bolesne i często trudne do wyleczenia zmiany skórne, które powstają na skutek ucisku, wilgoci, nagłych zmian temperatury czy niedostatecznej pielęgnacji skóry.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 12

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 12

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

W aptece internetowej znajdziesz wiele produktów, które pomogą w profilaktyce i leczeniu. Są to przede wszystkim specjalistyczne kremy, maści i żele, które zawierają składniki, takie jak tlenek cynku, pantenol, alantoina, witamina E czy rumianek. Te składniki pomagają łagodzić ból, zmniejszyć zaczerwienienie i przyspieszyć gojenie się skóry.

 

Dodatkowo, w aptece internetowej znajdziesz też specjalistyczne opatrunki, jak np. hydrożele, hydroskóry czy specjalistyczne wkłady, które zapobiegają powstawaniu odleżyn. Dzięki temu, że chronią skórę przed wilgocią i utrzymują odpowiedni poziom wilgotności, zmniejszają ryzyko powstawania ran.

 

Warto jednak pamiętać, że najlepszą metodą na zapobieganie odleżynom jest systematyczna pielęgnacja skóry oraz unikanie sytuacji, które mogą prowadzić do ich powstawania. Ważne jest, aby dbać o higienę skóry, zmieniać pozycję ciała co kilka godzin, stosować odpowiednie podkłady i materace, a także unikać ubrań lub bielizny, które mogą powodować otarcia skóry.

 

W aptece internetowej znajdziesz wiele produktów, które pomogą Ci w profilaktyce i leczeniu odleżyn. Warto pamiętać, że leczenie odleżyn jest trudne i wymaga cierpliwości, ale z pomocą odpowiednich produktów możesz zapobiec powstawaniu tych problemów skórnych i poprawić jakość swojego życia.