Preparaty na blizny i przebarwienia

Maści, żele lub kremy na blizny i przebarwienia pomagają zmniejszyć widoczność powstałych zmian i poprawić wygląd skóry. Żel na blizny wspiera proces gojenia się tkanek, korzystnie wpływając na wygląd oraz wielkość blizny.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 24

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 24

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Krem, żel, maść na przebarwienia i blizny

Żel na blizny z silikonem jest skuteczny w leczeniu blizn świeżych. Preparaty na bazie silikonów wykazują korzystny wpływ na proces formowania się blizny. Zapobiegają jej przerastaniu. Dostępne są plastry i żele na blizny z silikonem. Obie formy są równie efektywne. Warto wybrać więc taką, która będzie najwygodniejsza w stosowaniu. Regularne korzystanie z plastrów lub żelu na blizny zawierających silikony zmniejsza wielkość zmiany. Wpłynie też korzystnie na jej ostateczny wygląd.

Leki na blizny z wyciągiem z cebuli posiadają właściwości przeciwzapalne. Hamują również nadmierną produkcję kolagenu, która wpływa na tworzenie się zrostów. Wspomagająco w leczeniu blizn i zmniejszaniu ich widoczności można zastosować również preparat z masą perłową, kwasem hialuronowym, a także olejki roślinne i witaminę E. Warto je wykorzystać do codziennej pielęgnacji blizny, jednocześnie masując powstałą zmianę. Preparaty te mogą wspierać proces regeneracji komórek i hamować nadmierne włóknienie.

Leki na blizny, maść na przebarwienia bez recepty

Maści i kremy na blizny pooperacyjne najczęściej można zacząć stosować już po zagojeniu się rany. Warto dopytać lekarza, kiedy bezpiecznie wprowadzać lek na blizny po przebytym zabiegu. Im wcześniej zacznie się go stosować, tym szybciej można uzyskać korzystne rezultaty i tym powstała blizna będzie mniej widoczna. Maść na blizny na twarzy również przyniesie lepsze efekty, jeśli zostanie zastosowana w krótkim czasie po urazie. Im później rozpoczniemy leczenie blizny, tym trudniej jest wpłynąć już na jej ostateczny kształt i wielkość.

Maść na przebarwienia wykazuje właściwości przeciwzapalne, wybielające i złuszczające. Pomaga wyrównać i ujednolicić koloryt skóry. Najczęściej krem, żel lub maść na przebarwienia należy nakładać na skórę dwa razy dziennie. Podczas leczenia przebarwień koniecznie trzeba korzystać z silnej ochrony przeciwsłonecznej. Promienie świetlne mogą bowiem nasilać zmiany pigmentacyjne.

Niezależnie od tego, po którą maść, żel lub krem na blizny i przebarwienia sięgniemy, warto pamiętać o systematycznym stosowaniu danego preparatu. Leczenie tych zmian najczęściej jest długotrwałe. Może wynosić od kilku do kilkunastu miesięcy. Zależy to m.in. od wielkości blizny i indywidualnych predyspozycji organizmu. Leki na blizny i przebarwienia zaleca się wprowadzić jak najszybciej po pojawieniu się zmiany. Wpłynie to pozytywnie na efekty kuracji.

Blizny i przebarwienia to zmiany, które dość trudno poddają się leczeniu, zwłaszcza jeśli od ich powstania upłynęło już sporo czasu. Warto wiec uzbroić się w cierpliwość i systematycznie aplikować na skórę skuteczne leki na blizny lub maści na przebarwienia. Regularne korzystanie z tych preparatów zmniejszy widoczność zmian i poprawi wygląd skóry.