Oczyszczanie organizmu

Oczyszczanie organizmu najczęściej kojarzone jest ze stosowaniem restrykcyjnych diet oraz środków przeczyszczających. Warto jednak pamiętać, że nasz organizm potrafi samodzielnie przeprowadzać procesy detoksykacji. Staje się to utrudnione kiedy spożywamy dużą ilość przetworzonej żywności oraz alkoholu. W takim przypadku warto pomóc naszemu organizmowi się oczyścić. W tej kategorii znajdziesz preparaty, które stanowią wsparcie w oczyszczaniu organizmu z toksyn.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 9

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 9

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Detoks organizmu – oczyszczanie z toksyn

Oczyszczanie organizmu jest techniką stosowaną od wieków. Detoksykacja polega na odpoczynku, oczyszczeniu i odżywieniu organizmu od wewnątrz. Jeżeli pozbędziemy się toksyn, a następnie nakarmimy nasze ciało zdrowymi składnikami odżywczymi, zminimalizujemy ryzyko chorób oraz odnowimy zdolność utrzymania zdrowia.

Odtruwanie organizmu

Detoksykacja oznacza tak naprawdę oczyszczenie naszej krwi. Proces ten odbywa się w wątrobie, która jest miejscem przetwarzania toksyn. Dodatkowo organizm eliminuje toksyny przez nerki, układ limfatyczny, płuca oraz skórę. Jeżeli jednak dane organy nie funkcjonują w sposób prawidłowy, zanieczyszczenia nie są odpowiednio filtrowane.

Oczyszczanie organizmu – wskazania

Zanim rozpoczniemy detoks organizmu, pamiętajmy, że dana praktyka nie jest wskazana w przypadku dzieci, kobiet w ciąży i osobami, które chorują przewlekle. Organizm, który ma problem z toksynami może dawać następujące objawy zewnętrzne:

  • nasilenie lub pojawienie się problemów skórnych: wysypka, trądzik,
  • wzdęcia,
  • problemy z regularnym wypróżnianiem,
  • nieregularne miesiączki,
  • poczucie zmęczenia,
  • nastrój depresyjny,
  • trudności w zasypianiu,
  • silne bóle głowy,
  • zwiększenie masy ciała.

Aby wspomóc się podczas procesu detoksykacji, warto sięgnąć po preparaty, które wspomogą oczyszczanie organizmu. W Aptece dla Rodziny znajdziesz szeroki wybór środków, które zostały w tym celu stworzone.

Jak oczyścić organizm?

Przystępując do procesu detoksykacji, w pierwszej kolejności należy zadbać o odpowiednią ilość snu. Jest to jeden z najlepszych sposobów na oczyszczenie organizmu. Sen wiąże się z utratą wagi, obniżeniem poziomu kortyzolu oraz poprawia ogólny stan zdrowia. Dodatkowo warto ograniczyć spożywanie alkoholu. Zwiększeniu powinna ulec natomiast ilość spożywanej wody. Woda reguluje bowiem prawidłową pracę układu pokarmowego, dzięki czemu wspomaga wypłukiwanie toksyn z organizmu. Można dodać do niej wyciśniętą cytrynę, która pomaga zwalczać wolne rodniki, tym samym wpływając na kondycję całego organizmu.

Kolejnym etapem oczyszczania organizmu może być wyeliminowanie z diety produktów przetworzonych oraz zawierających dużą ilość cukru.

Wspomaganie oczyszczania organizmu

Chcąc oczyścić organizm z toksyn, możemy wprowadzić do codziennej diety produkty, które w naturalny sposób wspomagają procesy detoksykacji. Są to m.in. jabłka, marchew, awokado, czosnek i imbir i jagody. Dodatkowo możemy zacząć popijać herbaty oczyszczające, które zawierają zioła pozytywnie wpływające na usuwanie toksyn z organizmu. W naszej Aptece znajdziesz szeroki wybór tego typu produktów.