Żywienie dziecka

Pierwsze lata życia dziecka to czas kształtowania się układu immunologicznego, nerwowego i pokarmowego. Dlatego tak ważne jest dostarczenie maluchowi odpowiednich składników odżywczych. W tej kategorii znajdziesz produkty, które są przeznaczone do żywienia niemowląt oraz małych dzieci.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 130

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 130

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Prawidłowe żywienie niemowląt

Istnieje wiele mitów dotyczących żywienia niemowląt. Młodzi rodzice często mają wątpliwości czym powinni karmić swoje dziecko w pierwszych miesiącach życia. Nie wiedzą też w jaki sposób prawidłowo podawać dziecku pokarmy. Dlatego też został opracowany schemat żywienia niemowląt, który zawiera zalecenia żywieniowe dla dzieci od 1 do 12 miesiąca życia. Stosując się do jego zaleceń, a także wykorzystując odpowiednie akcesoria do karmienia, zapewnisz Twojemu maluszkowi posiłki dobrane do jego potrzeb.

Schemat żywienia niemowląt

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, żeby (o ile nie ma do tego przeciwskazań) utrzymać karmienie piersią przez pół roku. Jeżeli jest to niemożliwe, przez pierwsze 6 miesięcy życia mleko matki można zastąpić mlekiem modyfikowanym. W Aptece dla Rodziny znajdziesz szeroki wybór tego typu produktów w postaci łatwych do rozpuszczenia proszków. Po upływie pół roku możemy zacząć urozmaicać dietę maluszka rozdrobnionymi i posiekanymi pokarmami. Zaliczają się do niech warzywa, owoce, mięso czy ryby. W tym czasie można również zacząć podawać dziecku niewielkie ilości produktów glutenowych. Odpowiednio zbilansowane posiłki zamknięte w słoiczkach znajdziesz w naszej aptece. Proponujemy szeroki wybór kaszek, obiadków oraz przekąsek dla najmłodszych.

Jak wygląda dieta rocznego dziecka?

Po upływie 12 miesięcy życia dziecko wciąż potrzebuje żywności dostosowanej do jego potrzeb. W okresie 1000 pierwszych dni życia kształtują się bowiem nawyki żywieniowe oraz preferencje smakowe maluszka. Te pierwsze lata mają więc ogromny wpływ na zdrowie dziecka w przyszłości. Dieta po okresie niemowlęcym powinna być bogata we wszystkie produkty znajdujące się w piramidzie żywieniowej. Należy więc podawać dziecku produkty zbożowe, warzywa, białko, tłuszcze oraz owoce. Możesz zacząć samodzielnie przygotowywać posiłki lub sięgnąć po gotowe kompozycje. W naszym asortymencie oferujemy liczny wybór obiadów oraz przekąsek dla starszych dzieci.