Opatrunek na rany - gotowe opatrunki specjalistyczne

Niektóre rany wymagają specjalnego sposobu opatrzenia. Opatrunki specjalistyczne dostępne bez recepty zapewniają profesjonalną pomoc w leczeniu ran przewlekłych i trudnych. Wspierają one proces oczyszczania zranionego miejsca i izolują je od czynników zewnętrznych. W tej kategorii znajdziesz m.in. opatrunki hydrożelowe i opatrunki ze srebrem.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 84

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 84

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Czym jest opatrunek specjalistyczny?

Istnieje wiele schorzeń, które wiążą się z występowaniem ran i owrzodzeń na skórze. Ze względu na zależność chorobową związaną z ich występowaniem, ważne jest podjęcie odpowiedniego leczenia. Aby umożliwić ich gojenie, stosuje się opatrunki specjalistyczne, utrzymujące mokre środowisko rany. Są one wykorzystywane m.in. w leczeniu stopy cukrzycowej, odleżyn czy też ran chirurgicznych. W naszej ofercie znajdziesz opatrunki na trudno gojące się rany, które znajdą tu swoje zastosowanie.

Zalety stosowania opatrunków specjalistycznych

Ze względu na swoje charakterystyczne przeznaczenie, opatrunki specjalistyczne różnią się od zwykłych materiałów opatrunkowych. Przede wszystkim, pozwalają one utrzymać wspomniane wcześniej wilgotne środowisko rany, a także stałą temperaturę bliską temperaturze ciała. Dodatkowo, usuwają nadmiar wysięku z rany, a także zapewniają skórze prawidłową wymianę gazową. Ich zakładanie i usuwanie jest w pełni bezbolesne i bardzo łatwo można je zmienić.

Opatrunki ze srebrem

Opatrunki z jonami srebra stanowią osobną grupę wśród opatrunków specjalistycznych. Dany rodzaj materiałów opatrunkowych nadaje się do zabezpieczania różnego rodzaju ran – zarówno ostrych, jak i przewlekłych. Ich działanie opiera się na wykorzystaniu bakteriobójczych właściwości srebra. Dzięki temu środowisko gojenia się rany jest w pełni sterylne. W Aptece dla Rodziny znajdziesz opatrunki ze srebrem dostępne w różnych rozmiarach, których stosowanie jest w pełni komfortowe.