Preparaty odkażające

Odpowiednie oczyszczenie rany to pierwszy krok w jej opatrywaniu. Odkażenie zranionego miejsca zabezpiecza skórę przed ewentualnym zakażeniem. W tej kategorii znajdziesz skuteczne preparaty odkażające w różnych postaciach o działaniu bakteriobójczym.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 45

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 45

Strona
Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Jak prawidłowo odkazić ranę?

Środki odkażające mają na celu przede wszystkim osłabienie lub zabicie bakterii, które mogą pojawić się na powierzchni rany. Jest to o tyle istotne, że po jej zakażeniu może rozwinąć się ostry stan zapalny. W przypadku urazów, w których w miejscu zranienia pozostają fragmenty ciała obcego, przed przystąpieniem do odkażenia rany, należy je delikatnie usunąć. Dopiero w następnym kroku można przystąpić do jej oczyszczania.

Najpopularniejsze środki odkażające

Najczęściej stosowanym preparatem oczyszczającym na rany jest woda utleniona. Dany roztwór wykorzystuje się jako środek dezynfekcyjny do niewielkich ran oraz urazów w obrębie jamy ustnej. Równie popularny jest spirytus salicylowy. Ma on skuteczne działanie antybakteryjne, ale przy dłuższym stosowaniu może powodować wysuszenie skóry. W ofercie Apteki dla Rodziny znajdziesz obydwa wspomniane produkty odkażające.

Inne preparaty odkażające

Poza najprostszymi środkami, które przydadzą się podczas oczyszczania rany, możesz również sięgnąć po specjalistyczne produkty odkażające. W naszym asortymencie dostępne są liczne aerozole, roztwory oraz płyny do stosowania na rany. Proponujemy także delikatne maści na leczenie ropnych ran skóry.