Opatrunki

Opatrunki i plastry zabezpieczają ranę i wspierają proces jej gojenia. Opatrunek w sprayu na rany tworzy na jej powierzchni ochronną warstwę, która zapobiega jej drażnieniu przez czynniki zewnętrzne, a dodatkowo stwarza korzystne warunki do regeneracji skóry.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 11

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 11

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Opatrunek w sprayu na rany

Opatrunki w sprayu na rany krwawiące zawierają w składzie substancje, które hamują krwawienie. Można je stosować przy niewielkich zranieniach, przy których dochodzi do lekkiego krwawienia. Dostępny jest też opatrunek w aerozolu, przeznaczony do stosowania na małe rany, otarcia i skaleczenia, z którego nie zaleca się korzystać w przypadku ran krwawiących. Plaster w sprayu aplikuje się na ranę po jej delikatnym oczyszczeniu. Tworzy on na powierzchni skóry elastyczną warstwę, która jest odporna na zmywanie.

Plaster w sprayu na rany rozpyla się na skórę z odległości kilkunastu cm. Może być on stosowany zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci. Pokrywa ranę warstwą ochronną, dzięki czemu ogranicza jej kontakt z drażniącymi czynnikami zewnętrznymi. Jednocześnie tworzy wilgotne środowisko, które jest korzystne dla procesu gojenia się rany. Opatrunek w sprayu jest wygodny w stosowaniu. Wystarczy aplikować na skórę niewielką ilość opatrunku. Zbyt gruba jego warstwa może utrudniać dostęp powietrza.

Plaster w sprayu i inne rodzaje opatrunków dla dzieci i dorosłych

Wśród nowoczesnym rodzajów opatrunków znaleźć można nie tylko plaster w sprayu, ale także proszek w sprayu. Jego działanie jest podobne – tworzy na powierzchni rany barierę, która chroni przed wnikaniem bakterii i innych drobnoustrojów. Dostępne są też opatrunki w płynie, które nanosi się na drobne zranienia przy pomocy poręcznego aplikatora. W przypadku niewielkich ran ciętych, warto skorzystać z pasków do zamykania ran. Są łatwe w użyciu. Zamykają rany i wspomaga proces zrastania się skóry. Zmniejszają również ryzyko zainfekowania rany.

Apteka oferuje opatrunki w sprayu na rany krwawiące, paski do zamykania ran, plastry w żelu, przylepce, dzięki którym można precyzyjnie przykleić opatrunek do skóry, a także opatrunki dedykowane młodszym pacjentom. Dzieci nie zawsze chętnie pozwalają na opatrzenie sobie rany. Korzystanie z plastrów dla dzieci udekorowanych ich ulubionymi postaciami z bajek może zachęcić je do zabezpieczenia rany. Opatrunki te są delikatne dla wrażliwej skóry maluchów i zapewniają skórze dostęp powietrza.

Plaster w sprayu, żelu, proszek w aerozolu i inne rodzaje opatrunków warto dobierać w zależności od rodzaju rany, a także preferencji pacjenta. Opatrunki w sprayu na rany krwawiące są wygodne w użytkowaniu. Aplikacja jest szybka i nieinwazyjna. Są to dobre preparaty na rany nie tylko w przypadku osób dorosłych, ale również dzieci. Przy pęknięciach skóry pomocny może być opatrunek w płynie lub plaster w żelu, który pokryje szczelinę i wspomoże gojenie się skóry. Jeśli natomiast dojdzie do niewielkiego rozcięcia skóry, warto pamiętać o paskach do zamykania ran. Niezależnie od wybranego opatrunku pamiętajmy o konieczności wcześniejszego oczyszczenia rany z zanieczyszczeń.