Środek do odkażania ran, preparaty do dezynfekcji skóry

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 124

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-24 z 124

Produktów na stronie
Ustaw kierunek malejący

Oczyszczenie rany to podstawa

Wszystkie rany powstałe na skórze mogą doprowadzić do zakażenia, infekcji lub w skrajnych przypadkach – do krwotoku. Dlatego też przed przystąpieniem do czynności opatrunkowych należy się jej odpowiednio przyjrzeć. Jeżeli rana nie jest głęboka, możemy spróbować opatrzyć ją w warunkach domowych. Pierwszym krokiem jest jej dokładne oczyszczenie. W przypadku drobnych otarć i skaleczeń, na tym etapie wystarczy użycie wody. Na większe urazy należy natomiast zastosować środek odkażający. W Aptece dla Rodziny znajdziesz szeroki wybór tego typu preparatów w postaci roztworów, płynów oraz aerozoli.

Jak przyśpieszyć gojenie się rany?

W zależności od lokalizacji skaleczenia, po oczyszczeniu zranionego miejsca, należy nałożyć odpowiedni opatrunek. Od tego momentu rozpoczyna się proces gojenia się rany. Początkowo obkurczają się naczynia krwionośne, dzięki czemu zmniejsza się krwawienie. W następnym etapie rozpoczyna się regeneracja i odbudowa naskórka. Naturalny proces gojenia się ran trwa zazwyczaj około 20 dni. Można go jednak przyśpieszyć.

Maści przyśpieszające gojenie się ran

W naszym asortymencie znajdziesz preparaty, które mogą przyśpieszyć proces gojenia się ran. Należy regularnie nakładać je na miejsce zranienia. Ich działanie opiera się na zmniejszeniu przepuszczalności naczyń włosowatych, co powoduje zmniejszenie stanu zapalnego. Dzięki temu zmniejsza się również obrzęk, a procesy regeneracyjne naskórka przebiegają sprawniej. Proponujemy spraye na trudno gojące się rany oraz roztwory wspomagające gojenie ran i owrzodzeń skóry.