Polcrom, krople do oczu na alergiczne zapalenie spojówek i rogówki, 2 butelki 5 ml

Produkt dostępny
13,49 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Lek przeciwalergiczny do stosowania miejscowego.

Stabilizuje błonę komórkową komórek tucznych i blokuje kanały wapniowe, co powoduje zahamowanie uwalniania mediatorów reakcji alergicznych - histaminy i leukotrienów. Hamuje zarówno wczesne jak i późne reakcje alergiczne.

Po podaniu do worka spojówkowego wchłania się w ok. 0,03%. Śladowe ilości (poniżej 0,01%) przenikają do cieczy wodnistej oka. Kromoglikan sodu wiąże się z białkami osocza w 57%. T0,5 wynosi 1,5 h. Nie jest metabolizowany w organizmie. Wydalany jest w postaci niezmienionej w moczu i z żółcią.

Dawkowanie

Dospojówkowo: należy wkraplać do worka spojówkowego po 1 lub 2 krople 4 razy na dobę w równych odstępach czasu.

Stosowanie preparatu należy rozpocząć w okresie bezobjawowym przed kontaktem z alergenem i kontynuować przez cały sezon. Konieczne jest systematyczne stosowanie preparatu przez dłuższy czas. W przypadku pominięcia dawki leku, należy ją jak najszybciej wkroplić. Następnie powrócić do regularnego przyjmowania preparatu.

Wskazania

Alergiczne zapalenie spojówek i rogówki (w tym wiosenne i sezonowe).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Skład

1 ml roztworu zawiera 20 mg kromoglikanu sodu.

Preparat zawiera chlorek benzalkoniowy i fosforany.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek zawiera 0,1 mg chlorku benzalkoniowego w każdym ml roztworu. Chlorek benzalkoniowy może być absorbowany przez miękkie soczewki kontaktowe i zmieniać ich zabarwienie.

Należy usunąć soczewki kontaktowe przed zakropleniem i odczekać co najmniej 15 min przed ponownym założeniem.

Z powodu niewielkiej liczby danych nie ma różnic w profilu działań niepożądanych u dzieci w porównaniu z osobami dorosłymi. Zasadniczo jednak oczy dzieci wykazują silniejszą reakcję na bodźce niż oczy osób dorosłych. Podrażnienie może mieć wpływ na leczenie u dzieci.

Zgłaszano, że chlorek benzalkoniowy może powodować także podrażnienie oczu, objawy zespołu suchego oka lub może wpływać na film łzowy i powierzchnię rogówki. Chlorek benzalkoniowy należy stosować ostrożnie u pacjentów z zespołem suchego oka lub z uszkodzeniami rogówki. Pacjentów leczonych długotrwale należy kontrolować.

Ciąża i karmienie piersią

Lek powinien być stosowany w okresie ciąży jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Podczas I trymestru stosować szczególnie ostrożnie.

Nie wiadomo czy kromoglikan sodu przenika do mleka kobiecego, jednak jest to mało prawdopodobne.

Stosowanie innych leków

Nie obserwowano interakcji kromoglikanu sodu z innymi lekami podawanymi do worka spojówkowego.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, chyba że podobnie jak w przypadku innych kropli do oczu, po zakropleniu leku wystąpią przemijające zaburzenia widzenia (niewyraźne widzenie).

Działania niepożądane

Sporadycznie może wystąpić przemijające pieczenie lub kłucie spojówek.

Rzadko - inne objawy miejscowego podrażnienia.

U niektórych pacjentów ze znacznym uszkodzeniem rogówki bardzo rzadko zgłaszano przypadki zwapnienia rogówki związane ze stosowaniem kropli do oczu zawierających fosforany.

Adres producenta/dystrybutora

ul. Karolkowa 22/24 01-207 Warszawa

Kod EAN

5909990348428
Inne z tej kategorii

Przydatne wpisy związane z Polcrom, krople do oczu na alergiczne zapalenie spojówek i rogówki, 2 butelki 5 ml

Katar alergiczny u dzieci - sposoby na alergiczny nieżyt nosa
katar
Katar alergiczny u dzieci - sposoby na alergiczny nieżyt nosa

Alergiczny nieżyt nosa u dzieci jest najczęściej występującą chorobą przewlekłą w grupie małych pacjentów. Znacznie utrudnia ich prawidłowy rozwój i pogarsza jakość życia. Problem ten dotyczy coraz większej ilości dzieci, szczególnie z krajów rozwiniętych, a niekiedy jest pierwszym objawem pojawiającym się przed innymi poważniejszymi zaburzeniami w obrębie dróg oddechowych, np. astmą. Jak wygląda diagnostyka alergicznego nieżytu nosa i co stosować na katar sienny u dziecka?

Katar alergiczny – objawy, rozpoznanie, przebieg, leczenie
katar

Alergiczny nieżyt nosa to powszechna choroba, która może negatywnie wpływać na naukę, pracę, a także rozwój zainteresowań. Jak wygląda katar alergiczny? Czy katar alergiczny może być żółty? Jakie są przyczyny kataru siennego? Dowiedz się też, jakie leki są zalecane w pierwszej kolejności do leczenia kataru siennego i które z nich dostępne są bez recepty.

Alergia na kurz i roztocza – objawy i metody leczenia
alergia

Kurz gromadzi się niemal we wszystkich zakamarkach domu. Jest to również miejsce bytowania roztoczy, które są źródłem wielu alergenów. Te niewielkich rozmiarów pajączki ukrywają się pomiędzy włóknami firanek, koców, pościeli i dywanów. Przebywają blisko człowieka ponieważ żywią się głównie złuszczonym ludzkim naskórkiem. Jak zdiagnozować alergię na roztocza kurzu domowego? Czy jest ona wyleczalna i czy można skutecznie pozbyć się roztoczy z domu?

Użądlenie osy i pszczoły - co zrobić?
alergia

Latem użądlenia przez osy i pszczoły przytrafiają się znacznie częściej. Są one bardzo bolesne, a w skrajnych przypadkach mogą stanowić zagrożenie życia. Aby właściwie udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej warto wiedzieć jak wygląda zmiana skórna wywołana przez użądlenie osy, a jak objawia się użądlenie pszczoły.

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 72h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety