Poznaj Strefę Wiedzy Jeśli szukasz darmowej porady w zakresie zdrowia oraz przyjmowania leków lub suplementów diety chętnie odpowiemy na Twoje pytanie.

Zadbaj o swoje zdrowie!
Jakie witaminy dla wegetarian? Jak wybrać zestaw witamin dla wegan?
witaminy

Dieta osób będących na diecie wegetariańskiej lub wegańskiej nie pokrywa w pełni zapotrzebowania na wszystkie składniki odżywcze. Jakie suplementy diety dla wegetarian są niezbędne? Jakie substancje powinni przyjmować weganie?

Czytaj dalej
Witaminy na wzmocnienie - jakie wybrać witaminy po COVIDdzie, a jakie po chemioterapii?
witaminy i minerały

W przebiegu niektórych chorób oraz w okresie rekonwalescencji zmienia się zapotrzebowanie organizmu na niektóre składniki. Do tych szczególnych schorzeń zaliczyć można COVID-19 oraz chorobę nowotworową. Właściwe uzupełnienie diety może pomóc zarówno w okresie leczenia jak i po nim. Natomiast brak w diecie ważnych dla układu odpornościowego oraz nerwowego składników może wpływać niekorzystnie na przebieg choroby i wydłużać okres rekonwalescencji. Jakie witaminy najlepiej kupić, aby wesprzeć organizm w walce z chorobą? Jakich witamin unikać przy nowotworach?

Czytaj dalej

  Witamina C 1000 w ciąży i podczas karmienia - bezpieczeństwo stosowania
  witaminy dla kobiet

  Witamina C podczas karmienia piersią i w okresie ciąży przyjmowana jest czasami w wysokiej dawce - 1000 mg. Czy ma to uzasadnienie medyczne? Jaka dawka witaminy C potrzebna jest kobiecie w ciąży, a jaka kobiecie karmiącej piersią?

  Czytaj dalej

  Poznaj markę MIYA

   Najnowsze artykuły
   Probiotyki dla niemowląt, noworodków i dzieci, czyli jak zadbać o florę bakteryjną najmłodszych
   probiotyki

   Mikroflora jelit kształtuje się od narodzin. Jej właściwy skład jakościowy i ilościowy determinuje zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie organizmu w kolejnych latach życia dziecka, a później osoby dorosłej. Jakie czynniki wpływają na właściwą kolonizację przewodu pokarmowego dzieci przez baterie probiotyczne. Kiedy warto podawać maluchowi probiotyki, uzupełniający jego fizjologiczną mikroflorę i jakie probiotyki dla dzieci wybrać? 

   Czytaj dalej

   Anemia w ciąży - czy zawsze trzeba suplementować żelazo w ciąży?
   witaminy

   Niedobór żelaza w ciąży dotyczy ok. 20-40% kobiet w Europie. Czy w związku z tym suplementacja żelaza zalecana jest wszystkim kobietom oczekującym dziecka? Jakie mogą być konsekwencje niedoboru oraz nadmiaru żelaza w ciąży?

   Czytaj dalej
   Witamina C 1000 w ciąży i podczas karmienia - bezpieczeństwo stosowania
   witaminy dla kobiet

   Witamina C podczas karmienia piersią i w okresie ciąży przyjmowana jest czasami w wysokiej dawce - 1000 mg. Czy ma to uzasadnienie medyczne? Jaka dawka witaminy C potrzebna jest kobiecie w ciąży, a jaka kobiecie karmiącej piersią?

   Czytaj dalej
   Niedobory magnezu u dzieci - kiedy warto uzupełniać magnez w diecie dziecka?
   magnez

   Niedobory magnezu obserwuje się nie tylko u osób dorosłych, ale również u dzieci. Jakie mogą być tego objawy? Kiedy warto stosować preparat magnezowy u dzieci i po który z nich sięgnąć?

   Czytaj dalej

    Popularne
    Witaminy dla mam karmiących - jakie składniki warto suplementować podczas karmienia piersią?
    suplementy

    Dziecko karmione piersią czerpie potrzebne mu składniki odżywcze z mleka matki. Ich niedobory zaburzają prawidłowy rozwój i wzrost malucha. Jakie witaminy po porodzie warto suplementować? Które preparaty dla kobiet karmiących piersią mają odpowiedni skład?

    Czytaj dalej
    Ból oka - jakie mogą być jego najczęstsze przyczyny?
    ból oka

    Ból oczu to jedna z dolegliwości, która jest dotkliwa i znacząco utrudnia codzienne funkcjonowanie. Może mu towarzyszyć szereg objawów jak ból głowy, nudności, gorączka, zaburzenia widzenia. Ból oka ma często powiązanie z infekcją zatok, urazem oka czy kontaktem z czynnikiem drażniącym. Warto wiedzieć, że przyczyn bólu oka jest więcej. Istotna jest również wiedza kiedy należy udać się do lekarza z bólem oka, a kiedy wystarczającą opcją są domowe środki.

    Czytaj dalej
    Poznaj jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja skóry w kilku prostych krokach
    SPONSOROWANY

    Miya to polską marka kosmetyczna, inspirowana stylem życia nowoczesnych, aktywnych kobiet. Chcemy wyglądać i czuć się pięknie, ale szkoda nam czasu na skomplikowaną pielęgnację i godziny przed lustrem. Dlatego tworzymy innowacyjną pielęgnację dopasowaną do Twojego stylu życia i potrzeb Twojej skóry i włosów. Dzięki naszym produktom będziesz wyglądać i czuć się świetnie. Bez wysiłku!

    Czytaj dalej

     Zdrowe stawy
     Jak dbać o stawy seniora, aby zmniejszyć objawy choroby zwyrodnieniowej?
     zwyrodnienie statów

     Pierwsze objawy choroby zwyrodnieniowej najczęściej pojawiają się po 50. roku życia. Dzięki odpowiednim zmianom w codziennych aktywnościach, można spowolnić przebieg choroby. Jak dbać o stawy, aby ich nie przeciążać? Jakie domowe sposoby na zwyrodnienie stawów złagodzą ból?

     Czytaj dalej
     Co powinien zawierać skuteczny suplement na stawy?
     suplementy

     W leczeniu stawów można stosować substancje należące do tzw. grupy SYSADOA. Jakie leki na odbudowę chrząstki stawowej je zawierają? Co na stawy kolanowe może złagodzić ból, trzeszczenie i poprawić mobilność? 

     Czytaj dalej

      • Dominika Pagacz - Tokarek
       Dominika Pagacz - Tokarek
       magister farmacji

       Nazywam się Dominika Pagacz-Tokarek. Od lat spełniam się zawodowo jako farmaceutka, a także redaktorka. Daje mi to dużą satysfakcję i możliwość ciągłego rozwoju. Moim celem jest dzielenie się aktualną wiedzą medyczną w przystępny sposób. Prywatnie, cenię sobie czas spędzany z mężem i dziećmi. W wolnych chwilach czytam książki i uprawiam sport.

      • Karina Braja
       Karina Braja
       magister farmacji

       Nazywam się Karina Braja. Od kilku lat pracuję w aptece jako magister farmacji. Doświadczenie zdobyte w pracy z pacjentami wykorzystuję tworząc treści poradnikowe. Łączę praktyczne podejście do tematyki zdrowotnej wraz z dobrymi praktykami SEO i copywritingu. Na co dzień realizuję się jako aktywna mama oraz szczęśliwa posiadaczka psa i kota.