Poznaj Strefę Wiedzy Jeśli szukasz darmowej porady w zakresie zdrowia oraz przyjmowania leków lub suplementów diety chętnie odpowiemy na Twoje pytanie.

Zadbaj o swoje zdrowie!
COLOSTRUM. Czym jest? Jak działa? I czy warto je suplementować?
SPONSOROWANY

Coraz częściej w przestrzeni publicznej słyszy się o colostrum. Jedni stosują od lat, inni dopiero zaznajamiają się z tą substancją. Jeśli należysz do tych drugich to artykuł jest dla Ciebie. Dowiesz się z niego najważniejszych faktów o supersubstancji colostrum, którą stworzyła sama natura.

Czytaj dalej
Jakie minerały i witaminy można brać razem? Jakie lepiej stosować osobno?
witaminy

Liczne preparaty zawierają jednocześnie witaminy i minerały. Nie zawsze te połączenia są jednak korzystne. Jakie witaminy można brać razem, a których minerałów lepiej ze sobą nie łączyć? Czy można brać magnez razem w żelazem, wapń z witaminą D lub wapń z magnezem?

Czytaj dalej

  Witamina C 1000 w ciąży i podczas karmienia - bezpieczeństwo stosowania
  witaminy dla kobiet

  Witamina C podczas karmienia piersią i w okresie ciąży przyjmowana jest czasami w wysokiej dawce - 1000 mg. Czy ma to uzasadnienie medyczne? Jaka dawka witaminy C potrzebna jest kobiecie w ciąży, a jaka kobiecie karmiącej piersią?

  Czytaj dalej

  Poznaj markę MIYA

   Najnowsze artykuły
   Probiotyki w ciąży i podczas karmienia - dlaczego są tak istotne?
   probiotyki

   Probiotyk dopochwowy w ciąży działa szybciej niż probiotyk doustny. Zaletą preparatu doustnego jest natomiast jednoczesny wpływ na mikrobiotę jelit. Kiedy warto stosować probiotyki w ciąży? Jakie probiotyki ginekologiczne wybrać? W jakich sytuacjach warto sięgnąć po probiotyk podczas laktacji?

   Czytaj dalej

   Hiperwitaminoza – objawy nadmiaru witamin i minerałów w organizmie
   witaminy i minerały

   Nadmiar określonych witamin i składników mineralnych występuje znacznie rzadziej niż ich niedobór. Konsekwencje hiperwitaminozy mogą być jednak w pewnych przypadkach wcale nie mniej groźne. Czym objawia się nadmiar witaminy A, jakie dolegliwości mogą pojawić się przy nadmiarze magnezu, a jakie przy wysokim potasie? Czy można spożyć zbyt wysoką ilość witamin, jeśli ich źródłem jest jedynie pożywienie?

   Czytaj dalej
   Czy możliwe jest przedawkowanie witaminy D? Dzienna dawka witaminy D dla dorosłych i dzieci
   witamina D

   Świadomość społeczeństwa dotycząca potrzeby suplementowania witaminy D stale rośnie. Wiemy czym może skutkować niedobór tego związku. A czy można przedawkować wit. D?  Do wystąpienia jakich objawów może prowadzić za duża dawka witaminy D3 u niemowląt? I wreszcie, jaka jest bezpieczna, zalecana dawka witaminy D dla pacjentów z różnych grup wiekowych?

   Czytaj dalej
   Hemoroidy w ciąży i po ciąży – jak zwalczyć dokuczliwy problem?
   hemoroidy

   Hemoroidy w ciąży najczęściej nie są groźne, choć powiększone guzki krwawnicze mogą powodować silny dyskomfort i ból. Co na hemoroidy w ciąży i po porodzie można stosować? Jakie domowe sposoby na żylaki odbytu w ciąży powinny przynieść kobiecie ulgę?

   Czytaj dalej

    Popularne
    Czy można stosować elektrolity w ciąży?
    elektrolity

    Elektrolity biorą udział niemal we wszystkich procesach metabolicznych zachodzących w organizmie i regulują pracę układów oraz mięśni. Nic więc dziwnego, że ich odpowiedni poziom jest ważny również w ciąży. Jak właściwie uzupełniać elektrolity w ciąży? Jakie objawy pojawiają się w przypadku niedoboru elektrolitów u ciężarnej?

    Czytaj dalej
    Potówki u dorosłych – czym są i jak się przejawiają?
    potówki

    Potówki to niewielkie pęcherzyki lub grudki, które mogą być przezroczyste lub czerwone, czasem swędzące, a nawet bolesne. Jak wyglądają potówki zwykłe, a jak potówki głębokie? Jak leczyć potówki u dorosłych i które preparaty mogą w tym pomóc?

    Czytaj dalej
    Dieta cukrzycowa – co wolno, a czego nie? Produkty z niskim indeksem glikemicznym
    cukrzyca

    Dieta diabetyka nie różni się znacząco od sposobu odżywiania zalecanego osobom niechorującym na cukrzycę. Ma jednak pewne ograniczenia, o których warto pamiętać. Czego nie można jeść przy cukrzycy? Jakie produkty warto ograniczyć? Czym jest indeks glikemiczny, a czym ładunek glikemiczny?

    Czytaj dalej

     Zdrowe stawy
     Odbudowa chrząstki stawowej - czy jest możliwa?
     Regeneracja chrząstki stawowej

     Chrząstka stawowa wyściela zakończenia kości długich. Jej odpowiedni skład jakościowy i ilościowy odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie stawu. Niestety z wiekiem, ale również na skutek innych czynników dochodzi do zaburzeń w składzie chrząstki. Czy możliwa regeneracja chrząstki stawowej, a dzięki temu zwiększenie ich ruchomości i sprawności? Jaki preparat na stawy najlepiej wybrać?

     Czytaj dalej
     Jak dbać o stawy seniora, aby zmniejszyć objawy choroby zwyrodnieniowej?
     zwyrodnienie statów

     Pierwsze objawy choroby zwyrodnieniowej najczęściej pojawiają się po 50. roku życia. Dzięki odpowiednim zmianom w codziennych aktywnościach, można spowolnić przebieg choroby. Jak dbać o stawy, aby ich nie przeciążać? Jakie domowe sposoby na zwyrodnienie stawów złagodzą ból?

     Czytaj dalej

      • Dominika Pagacz - Tokarek
       Dominika Pagacz - Tokarek
       magister farmacji

       Nazywam się Dominika Pagacz-Tokarek. Od lat spełniam się zawodowo jako farmaceutka, a także redaktorka. Daje mi to dużą satysfakcję i możliwość ciągłego rozwoju. Moim celem jest dzielenie się aktualną wiedzą medyczną w przystępny sposób. Prywatnie, cenię sobie czas spędzany z mężem i dziećmi. W wolnych chwilach czytam książki i uprawiam sport.

      • Karina Braja
       Karina Braja
       magister farmacji

       Nazywam się Karina Braja. Od kilku lat pracuję w aptece jako magister farmacji. Doświadczenie zdobyte w pracy z pacjentami wykorzystuję tworząc treści poradnikowe. Łączę praktyczne podejście do tematyki zdrowotnej wraz z dobrymi praktykami SEO i copywritingu. Na co dzień realizuję się jako aktywna mama oraz szczęśliwa posiadaczka psa i kota.