Artykuły

Artykułów na stronie: 10
Sortowanie
Strona
  • 1
  • z 33
  1. Skutki nadmiaru siarki – zdrowotne konsekwencje w organizmie ludzkim
    siarka

    Uważa się, że nadmiar siarki w organizmie nie stwarza zagrożenia dla zdrowia człowieka, ponieważ jest on usuwany wraz z moczem. Niebezpieczne może być natomiast narażenie organizmu na wysokie stężenie dwutlenku siarki we wdychanym powietrzu. Jakie mogą być powodowane przez nadmiar siarki objawy? Dla których grup pacjentów wdychanie powietrza z wysoką zawartością siarki jest szczególnie groźne?

  2. Fitoestrogeny – czym są i jakie są ich źródła?
    Fitoestrogeny

    Fitoestrogeny stanowią naturalną opcję łagodzenia objawów menopauzy. Wśród zalet ich stosowania znajduje się wysokie bezpieczeństwo i dobra tolerancja. Fitohormony stanowią cenną opcję leczenia dla pacjentek, które szukają roślinnych preparatów na dokuczliwe objawy klimakterium lub nie chcą czy też nie mogą stosować hormonalnej terapii zastępczej. Jak działają fitohormony w kosmetykach i preparatach doustnych? W jakich produktach spożywczych obecne są fitohormony?

  3. Flawonoidy – co to takiego, gdzie jest ich najwięcej, przykłady
    Flawonoidy

    Wiele osób szuka naturalnych substancji jako alternatywy to wielu środków farmakologicznych. Nic więc dziwnego, że szczególne zainteresowanie budzą szeroko rozpowszechnione w świecie roślin polifenole, a wśród nich wykazujące ciekawe właściwości biologiczne- flawonoidy. Udowodniono już w licznych badaniach ich działanie m.in. przeciwzapalne, antyoksydacyjne, antyagregacyjne oraz moczopędne, co daje perspektywy ich szerokiego wykorzystania w wielu terapiach i profilaktyce. W jakich preparatach można spotkać flawonoidy? Jakie są ich rodzaje?

  4. Siarka – właściwości lecznicze, znaczenie dla organizmu
    siarka

    Siarka jest spożywana głównie w postaci aminokwasów siarkowych, takich jak metionina i cysteina. Za co odpowiada siarka w organizmie? Jakie jest jej zastosowanie w lecznictwie? 

  5. Siarka organiczna (MSM) – definicja, właściwości, dawkowanie
    siarka organiczna

    Siarka organiczna, czyli MSM, to popularny w ostatnim czasie składnik preparatów na stawy, skórę, włosy i paznokcie. Może być on stosowany zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Jakie właściwości prozdrowotne posiada MSM? W jakich sytuacjach suplementacja siarki organicznej może być skuteczna? Czy siarka organiczna jest szkodliwa?

  6. Niedobór siarki – jakie są charakterystyczne objawy?
    siarka

    Siarka pełni w organizmie wiele istotnych funkcji. Wpływa chociażby na utrzymanie odpowiedniej struktury skóry, włosów i paznokci. Oddziałuje na prawidłowe funkcjonowanie chrząstki stawowej i chroni komórki przed stresem oksydacyjnym. Jakie mogą być skutki niedoboru siarki w organizmie? Które produkty spożywcze są bogate w siarkę i w jakich suplementach można znaleźć ten pierwiastek?

  7. Tlenek azotu – jaką rolę pełni w organizmie?
    tlenek azotu

    Tlenek azotu – właściwości tego związku są ściśle związane ze stopniem utlenienia azotu. W lecznictwie zastosowanie znajduje głównie tlenek azotu (I), stosowany jako gaz rozweselający oraz tlenek azotu (II) o działaniu rozkurczowym w stosunku do naczyń krwionośnych. Czym może skutkować niedobór azotu w organizmie człowieka? Jaki jest związek między tlenkiem azotu a zaburzeniami erekcji? Czy azot jest szkodliwy dla zdrowia?

  8. Chrom na odchudzanie – jaki wybrać?
    odchudzanie

    Kto nie marzy o zgrabnej i szczupłej sylwetce, którą można osiągnąć bez ćwiczeń i rezygnacji z ulubionych potraw? Czy jest to możliwe? W składzie suplementów diety wspierających odchudzanie często znaleźć można chrom. Jak składnik ten wpływa na procesy metaboliczne i dlaczego jego suplementacja jest zalecana u osób z nadwagą? 

  9. Nadmiar potasu (hiperkaliemia) – przyczyny, objawy i leczenie
    potas

    Hiperkaliemia to stan, w którym poziom potasu jest zbyt wysoki. Może mieć łagodne, umiarkowane lub ciężkie nasilenie. U wielu pacjentów przebiega bezobjawowo. Nadmiar potasu jest szczególnie niebezpieczny dla pracy serca. Jakie są przyczyny podwyższonego potasu w surowicy? Jakie objawy mogą świadczyć o hiperkaliemii i jak leczyć to zaburzenie?

  10. Potas w organizmie i diecie – rola, normy, źródła
    potas

    Potas obecny jest we wszystkich tkankach i pełni wiele istotnych funkcji. Za co odpowiada potas w organizmie? Jaka jest norma potasu we krwi i ile należy przyjmować dziennie tego pierwiastka? Dowiedz się też, jakie są źródła potasu w diecie i kiedy wskazana jest jego suplementacja!

Artykułów na stronie: 10
Sortowanie
Strona
  • 1
  • z 33