Zatrucia i wysypka

Artykułów na stronie: 5
Sortowanie
  1. Wysypka u dzieci – o czym może świadczyć?
    Wysypka

    Wysypka u dzieci może mieć postać bezbolesnych plamek, swędzących krostek lub pęcherzyków wypełnionych płynem. Jakie są najczęstsze przyczyny wysypki u niemowlaka? Jak leczyć zmiany skórne u dziecka?

  2. Choroba lokomocyjna u dzieci – jak pomóc dziecku przetrwać podróż?
    zatrucia

    Choroba lokomocyjna u niemowlaka występuje rzadko. Częściej rozwija się u dzieci między 2. a 12. rokiem życia. Jak pomóc dziecku odczuwającemu objawy choroby lokomocyjnej? Co na chorobę lokomocyjną można mu podać?

  3. Zatrucie pokarmowe u dorosłych – jak sobie z nim poradzić?
    zatrucia

    Zatrucie pokarmowe u dorosłych zdarza się często. W większości przypadków ma ono łagodny przebieg i ustępuje w ciągu kilku dni. Jak radzić sobie z zatruciem pokarmowym? Czy konieczne jest stosowanie specjalnej diety? Co można jeść po zatruciu?

  4. Zatrucie pokarmowe u dzieci – objawy i leczenie
    zatrucia

    Zatrucie pokarmowe u dzieci najczęściej powodowane jest przez bakterie i wirusy. Jak może się objawiać? Ile trwa zatrucie u dziecka i po jakie leki warto sięgnąć, aby złagodzić pojawiające się dolegliwości i zapobiec odwodnieniu organizmu?

  5. Wysypka na ciele - przyczyny wysypki u dorosłych
    Wysypka

    Wysypka stanowi mało specyficzny objaw związany z infekcją bądź alergią. Zmiany skórne przybierają różne formy, a niekiedy pojawiają się również inne objawy. Jakie są rodzaje wysypek u dorosłych? Kiedy warto zgłosić się do lekarza z problemem, a kiedy samoleczenie powinno wystarczyć?

Artykułów na stronie: 5
Sortowanie