Słońce i ochrona UV
-
Światło słoneczne jest źródłem promieniowania ultrafioletowego. Z jednej strony jest ono bardzo potrzebne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka, ale jego nadmiar bywa szkodliwy. Jak się chronić przed promieniowaniem UV? Czy kremy z filtrem SPF to wystarczające zabezpieczenie?
-
Słońce i woda znacznie osłabiają kondycję skóry. Po wakacjach staje się ona często przesuszona i podrażniona. Jak właściwie pielęgnować skórę latem, aby móc cieszyć się piękną opalenizną? Jak dobrać odpowiednie kosmetyki po opalaniu?
-
Zmiany na skórze od słońca mogą mieć różnorodną postać – od bezbolesnego zaczerwienienia, przez swędzące bąble pokrzywkowe, do zmiany będącej nowotworem złośliwym skóry. Jak rozpoznać choroby skóry wywołane przez słońce? Jak zapobiegać ich wystąpieniu?
-
Słońce, wyższe temperatury, okres wakacyjny to czas relaksu dla większości z nas. Wzrasta poziom produkcji witaminy D oraz mamy więcej energii. Jednak pomimo tego jak wspaniale wpływają na nas promienie słońca to musimy pamiętać o ich negatywnych skutkach dla naszej skóry. Wiele osób w okresie zwiększonego nasłonecznienia zmaga się z przebarwieniami posłonecznymi, czyli plamami hiperpigmentacyjnymi. Nasza skóra w naturalny sposób produkuje melaninę w odpowiedzi na promieniowanie słoneczne, jednak czasem może dochodzić do zaburzeń tego procesu i na skórze tworzą się miejscowo brązowe plamy[1]. Jakie są sposoby na walkę z nimi?
-
Moda na opaleniznę trwa nieprzerwanie od lat, choć z roku na rok grono osób świadomie korzystających ze słońca rośnie. Jedną z najgroźniejszych konsekwencji, która może pojawić się wiele lat po zażywaniu kąpieli słonecznych, jest nowotwór skóry. Jak wygląda czerniak? Jak skutecznie zapobiegać jego rozwojowi?