Skóra, włosy i paznokcie

Artykułów na stronie: 6
Sortowanie
  1. sposoby na łysienie
    włosy

    Nadmierne wypadanie włosów stanowi dla wielu osób duże obciążenie psychiczne i obniża odczuwany przez nich komfort życia. Jaka jest najczęstsza przyczyna wypadania włosów u kobiet i mężczyzn? Jak skutecznie leczyć tą przypadłość?

  2. sucha skóra
    sucha skóra

    Bardzo sucha skóra twarzy - co robić aby ją skutecznie nawilżyć? Jak zadbać o suchą skórę reszty ciała? Po jakie kosmetyki warto sięgnąć i które domowe sposoby najlepiej się sprawdzą?

  3. Obraz autorstwa nakaridore na Freepik
    łamliwe paznokcie

    Piękne włosy, skóra i paznokcie to istotny aspekt dla urody, ale również świadectwo zdrowia. Dlatego tak wiele osób szuka produktów, które pomogą odzyskać utracony blask włosów, sprężystość skóry czy mocne paznokcie. Dostępnych jest wiele produktów, które mają za zadanie uzupełnić dietę w składniki odżywiające skórę, paznokcie oraz włosy i mieszki włosowe. Jak nie pogubić się w gąszczu preparatów i dobrze wybrać? Cenne wskazówki znaleźć można w artykule.

  4. Zwiększona łamliwość i rozdwajanie paznokci - przyczyny i skuteczne sposoby na wzmocnienie paznokci
    łamliwe paznokcie

    Zwiększona łamliwość i rozdwajanie się paznokci to powszechny problem, który częściej doskwiera kobietom. Jakie może mieć przyczyny? Dlaczego rozdwajają się paznokcie u dzieci? Jakie witaminy na paznokcie wpływają korzystnie na ich stan i wygląd? Jak wzmocnić paznokcie po hybrydzie?

  5. Poznaj jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja skóry w kilku prostych krokach
    SPONSOROWANY

    Miya to polską marka kosmetyczna, inspirowana stylem życia nowoczesnych, aktywnych kobiet. Chcemy wyglądać i czuć się pięknie, ale szkoda nam czasu na skomplikowaną pielęgnację i godziny przed lustrem. Dlatego tworzymy innowacyjną pielęgnację dopasowaną do Twojego stylu życia i potrzeb Twojej skóry i włosów. Dzięki naszym produktom będziesz wyglądać i czuć się świetnie. Bez wysiłku!

  6. Czy można zapobiec wystąpieniu odleżyn? - Postępowanie profilaktyczne u pacjenta leżącego
    SPONSOROWANY

    Pomimo rozwoju profilaktyki przeciwodleżynowej, odleżyny nadal stanowią wysoki odsetek osób unieruchomionych. Najwyższe ryzyko wystąpienia można zaobserwować  u osób ciężko chorych, bezwładny oraz z chorobami przewlekłymi takimi jak cukrzyca czy zaburzenia krążenia. Wystąpienie odleżyn wiąże się z długotrwałym cierpieniem, bólem oraz z pogorszeniem stanu psychicznego pacjenta [1]. Dodatkowo nieprawidłowa pielęgnacja może wiązać się z wystąpieniem zakażeń spowodowanych bakteryjnymi lub wirusowymi zanieczyszczeniami w obrębie rany. Podjęcie nieprawidłowego leczenia może w konsekwencji doprowadzić do ogólnoustrojowego zakażenia, a nawet do śmierci pacjenta [2]. Wczesna profilaktyka przeciwodleżynowa może zredukować koszty i trudności związane z leczeniem odleżyn. 

Artykułów na stronie: 6
Sortowanie