Hitaxa fast junior, tabletki łagodzące objawy alergii dla dzieci, 10 szt.

Produkt dostępny
11,35 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Lek przeciwhistaminowy - antagonista receptora H1. Desloratadyna jest pozbawionym działania uspokajającego, długo działającym antagonistą histaminy wykazującym selektywną antagonistyczną aktywność wobec obwodowych receptorów H1. Po podaniu doustnym lek nie przenika do OUN. Przeciwalergiczne właściwości desloratadyny obejmują hamowanie uwalniania cytokin indukujących reakcję zapalną, takich jak IL-4, IL-6, IL-8 i IL-13, z ludzkich komórek tucznych i granulocytów zasadochłonnych, jak również hamowanie ekspresji białka adhezyjnego selektyny P na powierzchni komórek śródbłonka. Kliniczne znaczenie tych obserwacji nie zostało jeszcze potwierdzone.

Stężenia desloratadyny w osoczu można oznaczyć u dorosłych i młodzieży w ciągu 30 min po podaniu. Desloratadyna wchłania się dobrze, a Cmax osiągane jest po ok 3 h. T0,5 w fazie eliminacji wynosi ok. 27 h. U 6% badanych pacjentów wykryto zwiększone stężenie desloratadyny. Częstość występowania fenotypu o spowolnionym metabolizmie była porównywalna u dorosłych (6%) i dzieci w wieku od 2 do 11 lat (6%), i w obu populacjach większa wśród pacjentów rasy czarnej (18% dorośli, 16% dzieci) niż rasy kaukaskiej (2% dorośli, 3% dzieci). U dorosłych pacjentów ze spowolnionym metabolizmem stężenie Cmax było ok. 3 razy większe po ok. 7 h, a T0,5 w fazie eliminacji wynosił ok. 89 h. Podobne parametry farmakokinetyczne stwierdzono w badaniu farmakokinetycznym po wielokrotnym podaniu syropu dzieciom w wieku 2-11 lat ze spowolnionym metabolizmem i z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa - AUC 6 razy większe, Cmax występowało po 3-6 h i było ok. 3-4 razy większe, a T0,5 w fazie eliminacji wynosił ok. 120 h. Ekspozycja u dorosłych i dzieci ze spowolnionym metabolizmem była jednakowa, gdy podawano odpowiednie dla wieku dawki. Ogólny profil bezpieczeństwa nie różnił się u takich pacjentów od profilu w populacji ogólnej. Nie badano działania desloratadyny u dzieci ze spowolnionym metabolizmem w wieku <2 lat. Desloratadyna wiąże się z białkami osocza w umiarkowanym stopniu (83-87%). Dotychczas nie zidentyfikowano enzymu odpowiedzialnego za metabolizm desloratadyny, dlatego nie można całkowicie wykluczyć interakcji z innymi lekami. Desloratadyna nie hamuje CYP3A4 in vivo, a badania in vitro wykazały, że lek nie hamuje CYP2D6 i nie jest ani substratem, ani inhibitorem glikoproteiny P.

Sposób użycia

Sposób podania. Dawkę można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku. Blister należy ostrożnie rozerwać bezpośrednio przed użyciem i wyjąć bez kruszenia dawkę tabletki ulegającej rozpadowi w jamie ustnej. Dawkę tabletki umieszcza się w jamie ustnej, gdzie ulega ona natychmiastowemu rozpadowi. Woda lub inny płyn nie są potrzebne, aby połknąć dawkę. Dawkę należy przyjąć natychmiast po otwarciu blistra.

Dawkowanie

Doustnie.

Dorośli i młodzież w wieku 12 lat i więcej: zalecana dawka to 5 mg (1 tabl. 5 mg lub 2 tabl. 2,5 mg) raz na dobę.

Dzieci w wieku 6 do 11 lat: 2,5 mg (1 tabl. 2,5 mg) raz na dobę.

Leczenie alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i pokrzywki desloratadyną bez konsultacji lekarskiej nie powinno trwać dłużej niż 10 dni. Nie ma wystarczających danych dotyczących skuteczności desloratadyny u dzieci w wieku od 6 do 11 lat i u młodzieży w wieku od 12 do 17 lat.

Nie określono bezpieczeństwa stosowania ani skuteczności leku w postaci tabl. uleg. rozpad. w j. ustnej 5 mg u dzieci w wieku poniżej 12 lat; leku w postaci tabl. uleg. rozpad. w j. ustnej 5 mg - u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Okresowe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa (objawy występują krócej niż 4 dni w tygodniu lub krócej niż przez 4 tyg.) należy leczyć, biorąc pod uwagę ocenę historii choroby pacjenta. Leczenie można przerwać po ustąpieniu objawów i wznowić w momencie ich ponownego wystąpienia. W przewlekłym alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa (objawy występują przez 4 lub więcej dni w tygodniu i dłużej niż 4 tyg.) można zalecić pacjentowi kontynuowanie leczenia w okresie narażenia na alergen. 

Wskazania

Łagodzenie objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa i pokrzywką. Tabl. uleg. rozpad. w j. ustnej 2,5 mg (fast junior) przeznaczone są do stosowania dla  dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Skład

1 tabl. uleg. rozpad. w j. ustnej zawiera 2,5 mg desloratadyny.

Tabletki zawierają mannitol i aspartam.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ostrożnie stosować u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek. Należy zachować ostrożność podczas stosowania desloratadyny u pacjentów, u których w wywiadzie medycznym lub rodzinnym występowały drgawki oraz szczególnie u małych dzieci, ze względu na większą podatność na występowanie nowych drgawek podczas leczenia desloratadyną. Fachowy personel medyczny może rozważyć zakończenie leczenia desloratadyną u pacjentów, u których podczas leczenia wystąpią drgawki. Odróżnienie alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa od innych postaci zapalenia błony śluzowej nosa jest szczególnie trudne u dzieci w wieku poniżej 2 lat. Pod uwagę należy wziąć brak objawów zakażenia górnych dróg oddechowych lub zmian organicznych, jak również wywiad, badanie przedmiotowe oraz odpowiednie badania laboratoryjne i testy skórne. Około 6% dorosłych i dzieci w wieku od 2 do 11 lat ma fenotypowo spowolniony metabolizm desloratadyny i jest narażonych na większą ekspozycję.

Bezpieczeństwo stosowania desloratadyny u dzieci w wieku od 2 do 11 lat, które mają spowolniony metabolizm jest takie samo jak u dzieci z normalnym metabolizmem. Nie badano działania desloratadyny u dzieci w wieku <2 lat, które mają spowolniony metabolizm.

Ze względu na zawartość aspartamu, tabl. ulegające rozpadowi w jamie ustnej mogą być szkodliwe dla osób z fenyloketonurią.

Ze względu na zawartość sorbitolu, roztworu doustnego nie należy stosować u pacjentów z rzadką dziedziczną nietolerancją fruktozy, zaburzeniami wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy.

Ciąża i karmienie piersią

Dane otrzymane z dużej liczby (ponad 1000 kobiet w ciąży) zastosowań leku w okresie ciąży wskazują, że desloratadyna nie wywołuje wad rozwojowych i nie działa szkodliwie na płód/ noworodka. W celu zachowania ostrożności zaleca się unikanie stosowania leku w ciąży.

Desloratadyna została wykryta w organizmie noworodków/dzieci karmionych piersią przez kobiety, które przyjmowały lek. Wpływ desloratadyny na organizm noworodków/dzieci jest nieznany. Należy podjąć decyzję, czy przerwać karmienie piersią czy przerwać podawanie leku biorąc pod uwagę korzyści z karmienia piersią dla dziecka i korzyści z leczenia dla matki.

Stosowanie innych leków

Nie obserwowano klinicznie istotnych interakcji z erytromycyną lub ketokonazolem. Desloratadyna w postaci tabletek przyjmowana jednocześnie z alkoholem nie nasilała działania alkoholu zaburzającego sprawność psychofizyczną. Jednak po wprowadzeniu leku do obrotu, zgłaszano przypadki nietolerancji i zatrucia alkoholem. Dlatego należy zachować ostrożność podczas przyjmowania jednocześnie z alkoholem.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Na podstawie wyników badań klinicznych wykazano, że lek nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Pacjentów należy poinformować, że u większości osób nie występuje senność. Jednak ze względu na indywidualne różnice w reakcji poszczególnych osób na wszystkie leki, zaleca się poinformowanie pacjentów, aby powstrzymali się od wykonywania czynności wymagających koncentracji uwagi, takich jak prowadzenie pojazdów lub obsługiwanie maszyn do czasu ustalenia, w jaki sposób reagują na lek.

Działania niepożądane

Często: ból głowy, suchość w jamie ustnej, zmęczenie.

Bardzo rzadko: omamy, zawroty  głowy, senność, bezsenność, pobudzenie psychoruchowe, drgawki, tachykardia, kołatanie serca, bóle brzucha, nudności, wymioty, niestrawność, biegunka, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, zwiększenie stężenia bilirubiny, zapalenie wątroby, ból mięśni, reakcje nadwrażliwości (takie jak: anafilaksja, obrzęk naczynioruchowy, duszność, świąd, wysypka i pokrzywka).

Częstość nieznana: zwiększone łaknienie, nietypowe zachowanie, zachowanie agresywne, wydłużenie odstępu QT, żółtaczka, nadwrażliwość na światło, astenia, zwiększenie masy ciała.

Do innych działań niepożądanych zgłaszanych z nieznaną częstością u dzieci i młodzieży w okresie po wprowadzeniu leku do obrotu należały: wydłużenie odstępu QT, arytmia, bradykardia, nietypowe zachowanie i zachowanie agresywne.

Adres producenta/dystrybutora

Pieńków, ul. Mariana Adamkiewicza 6A 05-152 Czosnów k. W-wy Polska

Kod EAN

5909990981298
Inne z tej kategorii

Przydatne wpisy związane z Hitaxa fast junior, tabletki łagodzące objawy alergii dla dzieci, 10 szt.

Katar alergiczny u dzieci - sposoby na alergiczny nieżyt nosa
katar
Katar alergiczny u dzieci - sposoby na alergiczny nieżyt nosa

Alergiczny nieżyt nosa u dzieci jest najczęściej występującą chorobą przewlekłą w grupie małych pacjentów. Znacznie utrudnia ich prawidłowy rozwój i pogarsza jakość życia. Problem ten dotyczy coraz większej ilości dzieci, szczególnie z krajów rozwiniętych, a niekiedy jest pierwszym objawem pojawiającym się przed innymi poważniejszymi zaburzeniami w obrębie dróg oddechowych, np. astmą. Jak wygląda diagnostyka alergicznego nieżytu nosa i co stosować na katar sienny u dziecka?

Katar alergiczny – objawy, rozpoznanie, przebieg, leczenie
katar

Alergiczny nieżyt nosa to powszechna choroba, która może negatywnie wpływać na naukę, pracę, a także rozwój zainteresowań. Jak wygląda katar alergiczny? Czy katar alergiczny może być żółty? Jakie są przyczyny kataru siennego? Dowiedz się też, jakie leki są zalecane w pierwszej kolejności do leczenia kataru siennego i które z nich dostępne są bez recepty.

Alergia na kurz i roztocza – objawy i metody leczenia
alergia

Kurz gromadzi się niemal we wszystkich zakamarkach domu. Jest to również miejsce bytowania roztoczy, które są źródłem wielu alergenów. Te niewielkich rozmiarów pajączki ukrywają się pomiędzy włóknami firanek, koców, pościeli i dywanów. Przebywają blisko człowieka ponieważ żywią się głównie złuszczonym ludzkim naskórkiem. Jak zdiagnozować alergię na roztocza kurzu domowego? Czy jest ona wyleczalna i czy można skutecznie pozbyć się roztoczy z domu?

Użądlenie osy i pszczoły - co zrobić?
alergia

Latem użądlenia przez osy i pszczoły przytrafiają się znacznie częściej. Są one bardzo bolesne, a w skrajnych przypadkach mogą stanowić zagrożenie życia. Aby właściwie udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej warto wiedzieć jak wygląda zmiana skórna wywołana przez użądlenie osy, a jak objawia się użądlenie pszczoły.

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 72h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety