ENTitis Baby, proszek ze składniakami wspomagającymi utrzymanie równowagi fizjologicznej mikroflory jamy ustnej, nosa i gardła dla dzieci, 30 sasz.

Produkt niedostępny
61,22 zł
Opis produktu

Typ produktu

SUPLEMENT DIETY

O produkcie

Suplement diety. Zawiera probiotyczny szczep Streptococcus salivarius K12, który został wyizolowany z jamy ustnej dziecka, które przez ostatnich 6 lat nie miało żadnych dolegliwości ze strony ucha, nosa, gardła (ang. ENT – Ear, Nose, Throat). Szczep Streptococcus salivarius K12 kolonizuje jamę ustną i nosogardziel. Wspiera produkcje lantybiotyków zwanych substancjami hamującymi podobnymi do bakteriocyn, działają one antagonistycznie na drobnoustroje patogenne takie jak S. pyogenes i S. pneumoniae.

Zalecane dzienne spożycie

Doustnie. Niemowlęta >6 mż. i dzieci: zawartość 1 saszetki dziennie przez minimum 3 miesiące. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Sposób podania. Zawartość saszetki należy przyjmować przed snem po umyciu zębów tak, aby przez noc szczep mógł skutecznie skolonizować jamę ustną i nosogardziel. Preparat należy podawać dziecku przez około 5 min, aby maksymalnie wydłużyć kontakt preparatu ze śluzówką jamy ustnej dziecka. W tym celu można wykorzystać smoczek dziecka. Preparat można podawać na kilka sposobów: z użyciem smoczka standardowego (otworzyć saszetkę i wysypać jej zawartość do czystego kieliszka; wilgotny smoczek zanurzyć w proszku, następnie umieścić w buzi dziecka i poczekać ok. 30 sekund, aż proszek się rozpuści; powtarzać czynność do momentu, aż zostanie podana dziecku cała porcja z saszetki); z użyciem specjalnego smoczka do podawania preparatów (zawartość saszetki rozpuścić w 2,5 ml letniej wody; w celu podania preparatu należy skorzystać z odpowiedniej miarki oraz szczegółowej instrukcji dołączonej do smoczka); w postaci zawiesiny (w przypadku dzieci, które nie korzystają ze smoczka, zawartość saszetki można rozpuścić w niewielkiej ilości wody i podawać łyżeczką małymi porcjami przez około 5 min). Nie należy popijać bezpośrednio po spożyciu. Nie stosować razem z antybiotykiem i preparatami o działaniu przeciwbakteryjnym.

Zastosowanie

Uzupełnienie diety dla niemowląt >6 mż. i dzieci, a w szczególności dla osób: przebywających w dużych skupiskach (np. żłobek, przedszkole); mających zwiększoną skłonność do odczuwania dyskomfortu ze strony ucha, nosa, gardła w celu odbudowania korzystnej mikroflory; po zakończonej kuracji antybiotykowej; w celu wspomagania organizmu w okresie jesienno-zimowym.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Składniki

1 saszetka zawiera 1 mld bakterii Streptococcus salivarius K12 (formuła Bactoblis®) oraz 5 µg witaminy D.

Ważne informacje

Produkt może zawierać białka mleka oraz laktozę.

Pamiętaj, że suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zróżnicowany sposób żywienia i prawidłowy tryb życia ma bowiem kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki preparatu. Nie należy go również stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek jego składnik.

Preparat przechowuj w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Adres producenta/dystrybutora

ul. Chopina 10 34-100 Wadowice

Kod EAN

5901785303193
Dane o lekach dostarcza
PHARMINDEX
Opinie klientów na temat produktu ENTitis Baby, proszek ze składniakami wspomagającymi utrzymanie równowagi fizjologicznej mikroflory jamy ustnej, nosa i gardła dla dzieci, 30 sasz.
Ten produkt nie posiada jeszcze żadnych opinii.
Oceń ten produkt jako pierwszy.
ENTitis Baby, proszek ze składniakami wspomagającymi utrzymanie równowagi fizjologicznej mikroflory jamy ustnej, nosa i gardła dla dzieci, 30 sasz. proszek ze składniakami wspomagającymi utrzymanie równowagi fizjologicznej mikroflory jamy ustnej, nosa i gardła dla dzieci, 30 sasz.
ENTitis Baby, proszek ze składniakami wspomagającymi utrzymanie równowagi fizjologicznej mikroflory jamy ustnej, nosa i gardła dla dzieci, 30 sasz.
proszek ze składniakami wspomagającymi utrzymanie równowagi fizjologicznej mikroflory jamy ustnej, nosa i gardła dla dzieci, 30 sasz.
61,22 zł
Twoja ocena
Darmowa dostawa
Wysyłamy w 24h
w dni robocze
Specjalistyczny transport
Specjalistyczny
transport