Desmoxan, kapsułki w leczeniu uzależniania od nikotyny, 25 dniowa pełna kuracja, 100 szt.

Produkt niedostępny
68,39 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Cytyzyna to alkaloid (występujący m.in. w nasionach złotokapu), wywierający działanie na receptory N-cholinergiczne (nikotynowe). Cytyzyna pobudza, a następnie poraża zwoje wegetatywne układu nerwowego oraz powoduje na zasadzie odruchu stymulację oddychania; powoduje też wydzielanie adrenaliny z części rdzeniowej nadnercza i wzrost ciśnienia krwi. Działanie cytyzyny jest podobne do nikotyny. Cytyzyna ze względu na podobny mechanizm działania, stopniowo wypiera nikotynę, konkurując z nią o te same receptory. Pozwala to na uzyskanie stopniowego zmniejszenia zależności organizmu od nikotyny i odzwyczajenie od palenia tytoniu bez objawów abstynencji. Po podaniu doustnym cytyzyna szybko wchłania się z przewodu pokarmowego. Średnie maksymalne stężenie w osoczu osiągane jest po średnio 0,92 h. Lek jest w niewielkim stopniu metabolizowany. 64% podanej dawki ulega wydaleniu w postaci niezmienionej z moczem w ciągu 24 h. Średni T0,5 w fazie eliminacji wynosi ok. 4 h. Średni czas przebywania leku w organizmie wynosi ok. 6 h.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: od 1. do 3. dnia należy przyjmować 1 kaps. co 2 h (6 kaps. na dobę); od 4. do 12. dnia należy przyjmować 1 kaps. co 2,5 h (5 kaps. na dobę); od 13. do 16. dnia należy przyjmować 1 kaps. co 3 h (4 kaps. na dobę); od 17. do 20. dnia należy przyjmować 1 kaps. co 5 h (3 kaps. na dobę); od 21. do 25. dnia należy przyjmować 1-2 kaps. na dobę. Czas leczenia to 25 dni. Jedno opakowanie preparatu wystarcza na pełną terapię. Od pierwszego dnia leczenia należy stopniowo zmniejszać liczbę wypalanych papierosów. Osoba paląca powinna całkowicie zrezygnować z palenia, najpóźniej 5. dnia po rozpoczęciu leczenia. Osoba, która zrezygnowała z palenia, w żadnym przypadku nie może pozwolić sobie na zapalenie nawet jednego papierosa. Od tego zależy trwałość uzyskanego wyniku leczenia. Jeżeli rezultat terapii jest niezadowalający, należy przerwać leczenie i po upływie 2 -3 mies. rozpocząć leczenie ponownie. Preparat należy przyjmować popijając odpowiednią ilością wody.

Wskazania

Leczenie uzależnienia od nikotyny. Stosowanie preparatu pozwala na uzyskanie stopniowego zmniejszenia zależności organizmu od nikotyny i odzwyczajenie od palenia tytoniu bez objawów odstawienia nikotyny. Końcowym celem stosowania leku jest trwałe zaprzestanie używania produktów zawierających nikotynę.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Niestabilna dławica piersiowa. Klinicznie istotne zaburzenia rytmu serca. Niedawno przebyty zawał mięśnia sercowego lub udar mózgu. Ciąża i okres karmienia piersią.

Skład

1 kaps. zawiera 1,5 mg cytyzyny.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przyjmowanie leku i jednoczesna kontynuacja palenia tytoniu może doprowadzić do nasilenia działań niepożądanych nikotyny. U pacjentów z chorobą niedokrwienną serca, niewydolnością serca, ze schorzeniami naczyń mózgowych, zaburzeniem drożności tętnic, nadciśnieniem tętniczym, guzem chromochłonnym nadnerczy, chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy, chorobą refluksową przełyku, nadczynnością tarczycy, cukrzycą, niektórymi postaciami schizofrenii, niewydolnością nerek i wątroby, przed zastosowaniem leku należy starannie ocenić stosunek korzyści do ryzyka. Skuteczność i bezpieczeństwo stosowania leku u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat oraz u pacjentów powyżej 65 lat nie zostały ustalone.

Ciąża i karmienie piersią

Preparat jest przeciwwskazany do stosowania w okresie ciąży i podczas karmienia piersią.

Stosowanie innych leków

Podczas jednoczesnego stosowania cytyzyny z lekami przeciwgruźliczymi (PASA, streptomycyna) występuje zmniejszone działanie analeptyczne cytyzyny. Nie ma danych klinicznych dotyczących interakcji preparatu z innymi lekami.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić: męczliwość (7%), złe samopoczucie (1%), zmęczenie (<1%), łzawienie (<1%), zmiana apetytu (głównie zwiększenie 47%), przyrost masy ciała (21%), bóle głowy (<1%-17%), zawroty głowy (2-4%), uczucie ciężkości głowy(<1%), rozdrażnienie (36%), zaburzenia snu (bezsenność, senność, ospałość, dziwne sny, koszmary - 1%-21%), zmiany nastroju (15%), lęk (11%), trudności w koncentracji (1%-6%), osłabienie popędu płciowego (<1%), przyspieszenie akcji serca (<1%-14%), zwolnienie akcji serca (1%), zwyżki ciśnienia tętniczego (7%), duszność (<1%), wzmożone odkrztuszanie (<1%), suchość w jamie ustnej (35%), bóle brzucha (głównie w nadbrzuszu) (0-20%), nudności (1%-11,5%), wymioty (<1%-4%), zmiany smaku (1%-4%), zaparcie (<1%-8%), biegunka (2%), wzdęcia (1%), pieczenie języka (1%), zgaga (<1%-2%), nadmierne ślinienie (<1%), bóle mięśniowe (<1%-10%), wysypka (2%), wzmożona potliwość (<1%), zmniejszenie elastyczności skóry (<1%), zwiększenie aktywności aminotransferaz (<1%).

Adres producenta/dystrybutora

ul. Partyzancka 133/151 95-200 Pabianice aflofarm@aflofarm.pl

Kod EAN

5909991031299

Przydatne wpisy związane z Desmoxan, kapsułki w leczeniu uzależniania od nikotyny, 25 dniowa pełna kuracja, 100 szt.

Skutki palenia e-papierosów. Czy jest to rzeczywiście zdrowsza alternatywa dla tych tradycyjnych?
papierosy
Skutki palenia e-papierosów. Czy jest to rzeczywiście zdrowsza alternatywa dla tych tradycyjnych?

E-papierosy to kolejna szkodliwa forma uzależnienia od nikotyny. Konsekwencja palenia tradycyjnych papierosów są znane od dawna. Jednak e-papierosy to stosunkowo nowa forma narażenia nie tyle na nikotynę, co na inne składowe wyrobu. E-papierosy sprawiły, że uzależnienie w grupie osób poniżej 18. roku życia jest większe. Jakie są skutki palenia e-papierosów u dzieci, młodzieży i dorosłych? Czy można powiedzieć, że e-papieros to zamiennik tradycyjnego papierosa? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na “palące” pytania związane z nałogiem z wykorzystaniem e-papierosów.

Podpowiadamy jak rzucić palenie i jakie niesie to korzyści dla zdrowia!
rzucanie palenia

Palenie papierosów to silne uzależnienie psychiczne i fizyczne. Zerwanie z nim nie jest łatwe, o czym wiedzą doskonale palacze wielokrotnie próbujący rzucić palenie. Podpowiadamy, jak skutecznie przestać palić i co zrobić, aby nie wrócić do nałogu. Jak rzucić palenie domowymi sposobami? Jakie korzyści zdrowotne niesie za sobą wyjście z nałogu? Przeczytaj.

Preparaty na rzucenie palenia- jak wybrać najlepszy sposób na wygranie walki z nałogiem?
rzucanie palenia

Palenie papierosów to jeden z powszechniejszych nałogów. Chociaż niepalenie staje się coraz modniejsze to jednak wiele osób regularnie sięga po papierosy. Ze względu na szkodliwe działanie papierosów na organizm drogę do rzucenia palenia powinno się maksymalnie ułatwiać. Można w tym celu sięgnąć np. do metod farmakologicznych. Zależnie od stopnia uzależnienia, podpartego silną wolą, można zdecydować się na stopniowe zejście z nikotyny lub tabletki na rzucenie palenia wolne od nikotyny. Warto wiedzieć coś więcej na ich temat m.in. na czym polega ich działanie i jak długo się je stosuje.

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety