Pectosol, koncentrat na stany zapalne dróg oddechowych, butelka 40 g

Produkt niedostępny
9,70 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 1 łyżeczka (ok. 5 ml) rozpuszczona w 0,5 szklanki (ok. 125 ml) wody, 3 razy na dobę. Nie określono bezpieczeństwa stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat - nie zaleca się stosowania. Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 1 tydz., należy skonsultować się z lekarzem lub wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia.

Wskazania

Tradycyjny preparat roślinny stosowany w: stanach zapalnych górnych dróg oddechowych, utrudnionym odkrztuszaniu z zalegającą wydzieliną.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub rośliny z rodziny Lamiaceae, lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Skład

100 g preparatu zawiera 90 g płynnego wyciągu (1:3) z: ziela tymianku, porostu islandzkiego, ziela hyzopu, korzenia mydlnicy (18/7/3/2). Ekstrahent: etanol 70% (V/V). Preparat zawiera glicerol.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Jeśli wystąpią duszności, gorączka lub ropna plwocina należy skontaktować się z lekarzem lub wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia. Lek zawiera 57-63% (V/V) etanolu (alkoholu), tj. do 2500 mg w dawce jednorazowej (5 ml), co odpowiada 63 ml piwa, 26,3 ml wina na dawkę. Szkodliwy dla osób z chorobą alkoholową. Zawartość etanolu należy uwzględnić u kobiet w ciąży lub karmiących piersią, u dzieci i grup zwiększonego ryzyka, takich jak pacjenci z chorobami wątroby lub epilepsją.

Ciąża i karmienie piersią

Ze względu na brak wystarczających danych, nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Stosowanie innych leków

Istnieje ryzyko potencjalnych reakcji leków syntetycznych z saponazydami (substancje czynne korzenia mydlnicy). Saponazydy poprzez obniżenie napięcia powierzchniowego zwiększają rozpuszczalność niektórych trudno rozpuszczalnych w wodzie leków ułatwiając tym samym ich wchłanianie przez błony komórkowe.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Ze względu na zawartość alkoholu, stosowanie preparatu zgodnie z zaleconym dawkowaniem osłabia zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Nie zaleca się stosowania preparatu przed podróżą oraz w jej trakcie, ponieważ alkohol zawarty w preparacie może być wykryty w powietrzu wydychanym

Działania niepożądane

Obserwowano reakcje nadwrażliwości (w tym jeden przypadek wstrząsu anafilaktycznego i jeden przypadek obrzęku Quinckego) i zaburzenia żołądka (częstość nieznana). Raportowano reakcje alergiczne, bóle brzucha i nudności. W rzadkich przypadkach, podrażnienie żołądka.

Adres producenta/dystrybutora

ul. Ołówkowa 54, 05-800 Pruszków sekretariat@herbapol.waw.pl

Kod EAN

5909990666195

Przydatne wpisy związane z Pectosol, koncentrat na stany zapalne dróg oddechowych, butelka 40 g

Krztusiec u dorosłych – objawy, badania i leczenie
kaszel suchy i mokry
Krztusiec u dorosłych – objawy, badania i leczenie

Krztusiec to bakteryjna choroba zakaźna, która u dorosłych ma zazwyczaj łagodniejszy przebieg niż u dzieci. Z tego powodu, często nie jest szybko rozpoznawana. Nieleczony krztusiec u dorosłych stwarza zagrożenie zarażania tą chorobą wielu innych osób. Jak zatem rozpoznać koklusz? Czy badanie na krztusiec jest refundowane? Jak skutecznie zapobiegać wystąpieniu tej choroby?

Krztusiec u dzieci- objawy, badania i leczenie
kaszel suchy i mokry

Krztusiec u dzieci przebiega z napadowym kaszlem, po którym często pojawia się charakterystyczny dźwięk „piania”. U niemowląt może on prowadzić do wystąpienia bezdechu czy też sinicy. Jak przebiega koklusz u dzieci? Jak leczy się tę chorobę?

Czy inhalacja pomaga na kaszel? Jakie preparaty do inhalacji skutecznie łagodzą kaszel?
kaszel

Inhalacja, zarówno ta parowa, jak i z wykorzystaniem nebulizatora to popularny sposób na objawy infekcji górnych dróg oddechowych. Po jakie preparaty do inhalacji warto sięgać w przypadku kaszlu u dzieci i dorosłych? Czy inhalacja to skuteczna metoda na kaszel?

Inhalacja w ciąży – czy jest to bezpieczny sposób na przeziębienie dla przyszłej mamy?
inhalacje

Inhalacje, zarówno nebulizacja jak i popularna „parówka” to znane sposoby łagodzące katar, kaszel i ból gardła podczas przeziębienia. Czy inhalacje w ciąży to dobry pomysł? W jaki sposób i z użyciem jakich preparatów można je wykonywać, aby zabieg był bezpieczny dla mamy i dziecka?

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety