Panadol Sprint, tabletki o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, 12 szt.

Produkt dostępny
5,98 zł
Opis produktu

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

500 mg, tabletki powlekane Paracetamolum Wskazania - Bóle głowy - Migrena. - Ból napięciowy - Bóle zębów - Nerwobóle - Bóle kręgosłupa - Bóle kostne, stawowe i mięśniowe - Bolesne miesiączkowanie - Ból gardła - Gorączka i ból w czasie przeziębienia i stanów grypopodobnych - Objawowe leczenie bólu w przebiegu łagodnego zapalenia stawów Specjalny skład substancji pomocniczych (Optizorb) zapewnia szybkie uwalnianie. Panadol Sprint działa szybciej - zaczyna się rozpadać w żołądku już w ciągu 5 minut od podania. OTC - Lek wydawany bez recepty

Dawkowanie

Wyłącznie do podania doustnego. 

Stosowanie u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat (o masie ciała powyżej 50 kg): 

Doustnie 1-2 tabletki. W razie konieczności dawkę można powtarzać nie częściej niż co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu: 4000 mg (8 tabletek).  

Dzieci w wieku 6-11lat 

Doustnie ½ - 1 tabletki (250 mg -500 mg). W razie konieczności dawkę można powtarzać nie częściej niż co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu: 60 mg/kg masy ciała/24 godziny podawane w dawkach podzielonych do 4 razy na dobę po 15 mg/kg masy ciała. 

Nie podawać leku dzieciom w wieku poniżej 6 lat. 

Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni.  

Nie stosować dawki większej niż zalecana. 

Leku nie należy stosować częściej niż co 4 godziny. 

Należy zawsze stosować możliwie najniższą skuteczną dawkę leku, przez możliwie najkrótszy czas. 

Nie stosować jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol. 


Wskazania

Lek Panadol Sprint zawiera paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. 

Panadol Sprint jest wskazany w bólach głowy, migrenie, bólu napięciowym, bólach zębów, nerwobólach, bólach kręgosłupa, bólach kostnych, stawowych i mięśniowych, bolesnym miesiączkowaniu, bólu gardła, objawowym leczeniu bólu w przebiegu łagodnego zapalenia stawów. Panadol Sprint działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo w czasie przeziębienia i stanów grypopodobnych.  

Lek Panadol Sprint ma specjalny skład substancji pomocniczych o działaniu przyspieszającym rozpad tabletki (Optizorb™), powodujący przyspieszenie procesu uwalniania w porównaniu do standardowych tabletek paracetamolu. Tabletki Panadol Sprint  zaczynają się rozpadać już w ciągu 5 minut po podaniu. 


Przeciwwskazania

- jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, 

- w razie choroby alkoholowej, 

- w razie ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek.  


Skład

- Substancją czynną leku jest paracetamol. Każda tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu. 
- Pozostałe składniki to: skrobia żelowana, wapnia węglan, kwas alginowy, krospowidon Typ A, powidon K-25, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, woda oczyszczona. 
Otoczka: Opadry White YS-1-7003 (o składzie: tytanu dwutlenek (E171), hypromeloza 2910, 3cp, hypromeloza 2910, 6cp, makrogol 400, polisorbat 80), wosk Carnauba, woda oczyszczona. 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek zawiera paracetamol. Nie należy stosować dawki większej niż zalecana. Przedawkowanie paracetamolu może prowadzić do ciężkiego uszkodzenia wątroby. 

Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol takimi jak leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, stosowane w leczeniu objawów grypy i przeziębienia lub wspomagająco w trudnościach z zasypianiem. 

Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku i stosować się do zaleceń w niej zawartych. 

Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem w przypadku:  

- niewydolności wątroby lub  nerek,  

- niedoboru niektórych enzymów (dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej), 

- pacjentów cierpiących na przewlekłe bóle głowy, 

- pacjentów z niedowagą lub niedożywionych, cierpiących z powodu anoreksji, - pacjentów regularnie spożywających alkohol. 

(może konieczne będzie całkowite zaprzestanie przyjmowania tego produktu lub zredukowania dawki).  

- ciężkiej infekcji (posocznicy), która może zwiększać ryzyko wystąpienia kwasicy metabolicznej. Do objawów kwasicy metabolicznej należą m.in.: 

- głębokie, szybkie i utrudnione oddychanie, 

- uczucie mdłości, występowanie wymiotów i utrata apetytu,

-      ogólnie złe samopoczucie. 

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem jeżeli u pacjenta jednocześnie wystąpią opisane powyżej objawy. 

Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli pacjent cierpi na przewlekłe bóle głowy. Szczególne ryzyko przedawkowania prowadzącego do zagrażającego życiu uszkodzenia wątroby jest u pacjentów z chorobą alkoholową i wyniszczonych. Istniejąca choroba wątroby zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby związanego ze stosowaniem paracetamolu. 

Jeśli objawy chorobowe utrzymują się, należy skonsultować się z lekarzem.  

Nie należy stosować dawki większej niż zalecana, nie stosować częściej niż co 4 godziny. 

Zanim pacjent przyjmie lek należy skonsultować się z lekarzem, jeśli pacjent cierpi z powodu łagodnej postaci zapalenia stawów i potrzebuje stosować leki przeciwbólowe codziennie. 

Stosowanie paracetamolu może być przyczyną fałszywych wyników niektórych badań laboratoryjnych (np. oznaczanie stężenia glukozy we krwi). 

Jeśli objawy chorobowe utrzymują się, należy skonsultować się z lekarzem. Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. 

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Panadol Sprint można stosować w czasie ciąży, jeżeli jest to klinicznie uzasadnione. Należy przyjmować możliwie najmniejszą zalecaną dawkę zmniejszającą ból i (lub) gorączkę, przez jak najkrótszy czas i jak najrzadziej.  

Należy skonsultować się z lekarzem, jeżeli ból i (lub) gorączka nie zmniejszają się lub gdy pacjentka potrzebuje częściej przyjmować lek. Tak jak inne leki, lek powinien być stosowany w okresie ciąży tylko w razie zdecydowanej konieczności. 

Paracetamol przenika do mleka matki w ilościach niemających znaczenia klinicznego. Dostępne dane nie wykazują przeciwwskazań do karmienia piersią w czasie przyjmowania leku. Tak jak inne leki, lek powinien być stosowany w okresie karmienia piersią tylko w razie zdecydowanej konieczności. 


Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować. 

Nie stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol. 

Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku przyjmowania następujących leków: 

- metoklopramidu, domperidonu (stosowanych przeciw nudnościom i wymiotom),  

- kolestyraminy (stosowanej w celu zmniejszania dużego stężenia cholesterolu we krwi), 

- leków przeciwzakrzepowych (takich jak warfaryna lub inne leki z grupy kumaryny) w razie konieczności długotrwałego stosowania leku przeciwbólowego, 

- leków zwiększających metabolizm wątrobowy, tj. niektóre leki nasenne lub przeciwpadaczkowe (np. fenobarbital, fenytoina, karbamazepina), ryfampicyna (antybiotyk przeciwgruźliczy), ziele dziurawca, które mogą prowadzić do uszkodzenia wątroby nawet podczas stosowania zalecanych dawek paracetamolu, 

- leków z grupy inhibitorów MAO (stosowane w leczeniu depresji),

- salicylamidu, 

- niesteroidowych leków przeciwzapalnych (m.in. kwasu acetylosalicylowego). 


Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Panadol Sprint  nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. 

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. 

Należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i zwrócić się do lekarza w razie wystąpienia:  

- reakcji alergicznej (uczulenia) takiej jak: wysypka skórna lub swędzenie skóry, czasem połączonych z utrudnionym oddychaniem lub opuchlizną warg, języka, gardła lub twarzy, 

- wysypki skórnej lub ciężkiej reakcji skórnej objawiającej się ostrą uogólnioną wysypką krostkową lub pęcherzami i nadżerkami na skórze, w jamie ustnej, oczach i narządach płciowych, gorączką i bólami stawowymi albo pękającymi olbrzymimi pęcherzami podnaskórkowymi, rozległymi nadżerkami na skórze, złuszczaniem się dużych płatów naskórka oraz gorączką, 

- problemów z oddychaniem, jeśli podobne problemy występowały w przeszłości podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, np. ibuprofenu, 

- sińców lub krwawienia o nieznanej przyczynie, 

- nudności, utraty apetytu, zmniejszenia masy ciała w krótkim okresie czasu, zażółcenia oczu i skóry. Powyższe reakcje występują bardzo rzadko (czyli rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów). 


Adres producenta/dystrybutora

GSK Commercial sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ul. Rzymowskiego 53, 02-697 Warszawa

Kod EAN

5909991077051

Przydatne wpisy związane z Panadol Sprint, tabletki o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, 12 szt.

Ból kręgosłupa lędźwiowego i inne rodzaje bólu pleców
ból pleców
Ból kręgosłupa lędźwiowego i inne rodzaje bólu pleców

Ból pleców i kręgosłupa to objawy związane ze zmianami zapalnymi stawów, ale i zwykłym przeciążeniem. Mogą wynikać z przepracowania, przetrenowania lub zwykłego urazu jak stłuczenie np. kości ogonowej. Nie bez znaczenia dla występowania zmian jak ból odcinka lędźwiowego, piersiowego, szyjnego mają zła postawa (przy siedzeniu), niewłaściwa higiena kręgosłupa, brak ćwiczeń, osłabienie mięśni, a także ciąża i związane z nią przemiany w ciele kobiety. Jakie są najczęściej występujące rodzaje bólu pleców i jak sobie z nimi poradzić? 

Bóle menstruacyjne - jak skutecznie złagodzić ból podczas miesiączki?
ból

Ból miesiączkowy to comiesięczna kobieca przypadłość, która towarzyszy cyklowi menstruacyjnemu. Zależnie od indywidualnych cech może być to łagodny, umiarkowany ból bądź też silny i trudny do zniesienia. Dlatego wiele kobiet często przygotowuje się na te dni. Warto mieć na uwadze, że bóle menstruacyjne mogą wystąpić chwilę przed okresem, a także w jego trakcie. W ramach ich łagodzenia można sięgnąć po leki bez recepty lub produkty lecznicze na receptę. Oprócz tego skuteczne mogą okazać się domowe sposoby na bolesny okres, które wskażą jak złagodzić te kilka nieprzyjemnych dni w miesiącu każdej kobiety.

ból brzucha u dziecka
ból brzucha u dziecka

Ból brzucha po lewej stronie pod żebrami, ból żołądka po jedzeniu i ból brzucha w okolicy pępka mogą mieć zupełnie inną przyczynę. Co je powoduje? Jak leczyć ból brzucha i kiedy konieczna jest wizyta u lekarza?

    Darmowa dostawa
    Wysyłamy w 48h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety
    Wysyłamy w 72h
    w dni robocze
    Specjalistyczny transport
    Specjalistyczny
    transport
    Drogeria Dla Rodziny
    Drogeria Dla Rodziny
    kosmetyki i suplementy diety